Autobiografie Meg Cabot

16. února 2008 v 16:46 | Susannah |  - Životopisy -
Na jedněch ze svých oficiálních stránek konkrétně tady napsala Meg svou Autobiografii. Právě jsem ji dopřeložila a sama jsem se tak dozvěděla informace, které jsem o Meg nevěděla.
Pokud se chcete o Meg něco dozvědět, tenhle článek je pouze překlad jejích vlastních slov, proto doufám, že vám pomůže vytvořit si představu o tom, jak šílená (v dobrém smyslu) Meg je. :-)
PŘEPSÁNO: 26. prosince 2009

____________________________________________________________________________
Meg Cabot se narodila 1. února 1967, během čínského astrologického roku ohnivého koně, notoricky smolařského znamení. Naštěstí vyrostla v Bloomingtonu, v Indianě, kde si lidé uvědomovali cejch bytí ohnivým koněm - aspoň dokud se Meg nestala teenagerem, nepropadla po druhé z algebry pro začátečníky a neustřihla si sama ofinu.
Po šesti letech se Meg, absolventka Indiana University, odstěhovala do New Yorku (doprostřed právě probíhající stávky zdravotníků), aby pokračovala v kariéře ilustrátorky, v čemž bídně selhala, místo toho se totiž donutila k provozování svého největšího koníčku --psaní románů--. vykonávala různé práce, aby mohla zaplatit nájem, včetně desetiletého zaměstnání jako zástupkyněředitele sedmi set lůžkové koleje NYU (pozn. New York University), tato práce jí někdy schází.
Meg je nyní autorkou skoro padesáti knih pro dospělé a dospívající, prodává 15 milionů knih po celém světě, mnoho z nich už bylo podle New York Times bestsellery. Nejvýraznější sérií knih jsou "Deníky Princezny", které se aktuálně prodávají už ve více jak 38 zemích světa a na motivy knihy už natočil Disney dva úspěšné celovečerní filmy. Meg navíc napsala série "Mediátor" a "1-800-Where-R-You?" (podle této knihy byl natočen seriál Missing), dvě knihy "All AmericanGirl" (pozn. česky - Hrdinkou snadno a rychle), "Teen Idol", "Avalon High", "How to be Popular", "Pants on Fire", "Jinx", sérii románů napsaných v podobě e-mailů ("Boy Next Door", "Boy Meets Girl" a "Every Boy´s Got One"), sérii knih se zahádami ("Size 12 is Not Fat", "Size 14 Is Not Fat Either" a "Big Boned" - pozn. v ČR - "Velikost L", "Velikost XL" a "Na velikosti nezáleží") a sérii nazvanou "Queen of Babble" (pozn. česky "Úspěšná smolařka").
Meg teď píše novou sérii nazvanou "Allie Finkle´s Rules for Girls" (pozn. v ČR vyjde v únoru 2008 1. díl pod názvem "Allie Finklová: Holčičí pravidla 1: Stěhujeme se"), stejně jako novou sérii pro dospívající "Airhead", obě knihy vyjdou (pozn. anglicky) na jaře 2008. Její nová paranormální série "Abandon" vyjde v létě 2009.
Meg zrovna teď rozděluje svůj čas a pozornost mezi městem Key West, Indianou a New Yorkem se svou kočkou (jednookou Henriettou), spoustou ostatních koček a svým manželem, který netuší, že si vzal za ženu ohnivého koně. Prosím, neříkejte mu to.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mia | Web | 23. února 2008 v 17:17 | Reagovat

doufám že vsechny ty knizky vyjdou co nejdříve v čechách

2 1girl1 | E-mail | 11. února 2009 v 14:49 | Reagovat

konečně překlad originál živitopisu! obdivuju tě, že si to takhle přeložila, protože mně spousta věc v tý angličtině nedávala smysl..jen snad...ten čínský rok se překládá jenom Kůň ?) jen tak dál!

3 Linda | 17. listopadu 2012 v 21:57 | Reagovat

Já mám Meg moc ráda :-) Myslím že je to nejlepší spisovatelka na světě...četla jsem od ní nejspíš už včechny knížky, co vyšly v ČR :-D Já vždycky když čtu nějakou knížku, tak jí čtu několik dní, ale když čtu knížku od Meg tak prostě začnu číst a čtu, čtu, čtu a za dvě hodiny to mám přečtené :-D :-D Je vidět, že je Meg prostě dobrá! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.