Hrdinkou snadno a rychle

22. února 2008 v 19:33 | Susannah |  Hrdinkou snadno a rychle
Děj prvního dílu série "All American Girl".
Pokud nechcete znát celý děj knihy, protože byste si ji pak skoro ani nemuseli číst, článek nečtěte a přečtěte si radši to, co o knize řekla Meg.
Jde o mou vlastní verzi...

___________________________________________________________________________
První kniha se v češtině jmenuje "Hrdinkou snadno a rychle" a v angličtině "All American Girl". Samantha Madisonová je normální holka. Ve škole není oblíbená, její vlasy mají barvu měděných drátů, miluje kluka své starší sesty a její oblibu v černé barvě všichni odsuzují. Sam taky ráda kreslí a jde jí to, holkám ve škole maluje portéty s jejich oblíbenými celebritami a od některých za to chce peníze. Na to jí ale přijdou rodiče a "za trest" ji pošlou na hodiny kreslení. Když tam přijde, čeká ji šok, protože její obrázek je naprosto zkritizován. Takže příště se Sam z hodiny ulije a jde místo toho do cukrárny a potom do obchodu s hudbou. Už v obchodě si všimne divného muže, který vypadá velmi nervózně. Potom čeká na chodníku na Theresu, jejich hospodyni, a vedle ní si stoupne ten muž z obchodu. Najednou ale před podivnou dvojící začnou zastavovat auta prezidentské kolony, což by nikoho, kdo žije ve Washingtonu D.C. ani nepřekvapovalo. Sam jenom kouká na to, jak jde prezident Spojených států do cukrárny, kde ona sama ten den byla. Když prezident vychází z cukrárny, ten muž vyndá zpod kabátu samopal a míří na prezidenta. Sam udělá jediné, co jí v tu chvíli napadne, skočí na něj, svalí ho na zem a kulka letí někam do stratosféry.
A přesně v téhle chvíli se Samanthě změní život, protože zachrání prezidentovi život.
Jako by jí už všechno nepřipadalo dost divné, do nemocnice za ní přijde celá první rodina a ona zjišťujě, že prvního syna - Davida - vlastně zná z hodiny kreslení, ze kterého se ulila a záchránila Davidovu otci život. Sam je spolu s rodinou pozvaná na večeři do Bílého domu.
Kdyby Sam nebyla tak vybíravá v jídle, neseznámila by se s Davidem blíž a na konci knihy by s ním nezačala chodit. Jinak ji také prezident jmenuje dětskou delegátkou OSN.
Knížka je ale daleko delší a já vam ji popsala jen do poloviny, je to totiž ještě zamotané.
Je to problém s tím, že Sam má jako dětská delegátka vybrat obraz, který pošle na mezinárodní výstavu do New Yorku, ale s jejím výběrem nesouhlasí sám prezident, protože obraz neukazuje Ameriku v tom pozitivním světle.
Nakonec ale Sam dosáhne svého, hodiny kreslení ji začnou bavit, zjistí, že opravdu nemiluje kluka své starší sestry Lucy a začne chodit s Davidem, s kterým se předtím stihne ještě pohádat, protože on přijde na to, že Sam chová náklonost k Jackovi (kluk Lucy).
Jinak řečeno - knížka má svůj happy end a člověk by skoro ani nečekal, že bude pokračování, ale je tu a můžete si pro ně zajít do obchodu! :-D
Podle mě jde o takovou klasickou knížku Meg - holka, kterou nikdo nevnímá, něco vykoná a u nohou jí leží celý svět. Ale Meg má (můj zaujatý názor) daleko větší rozsah fantazie než například česká autorka Lenka Lanczová, kde jde v knize (četla jsem asi čtyři knihy) jen o to, že se spolu jakýsi dva lidé vyspí.
A to se mi na Meg líbí - u ní o to prostě nejde. U knih Meg se člověk nemůže dočkat pokračování, protože příběh je napínavý a prostě chcete vědět, jak to bude dál.
Jsem zaujatá a myslím, že je asi blbost tady paní Lanczovou kritizovat, ale máme svobodu slova... O:-) Ne, nebudu v tom pokračovat.
Chci jenom říct, že tahle knížka od Meg a i její pokračování (i když je trochu slabší než první díl) stojí za přečtení. ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.