Meg Cabot o 4. a ½. knize série "The Princess Diaries"

18. února 2008 v 23:47 | Susannah |  Project Princess
Na stránce Meg jsem objevila články o knihách s nápisy stylu "čtvrtý a půltý díl", jsou tam celkem čtyři, takže vám sem články o nich taky potom přeložím. :-) Ale až potom, tzn. potom, co přeložím články předchozích dílů.
Mimochodem - věděl někdo z vás, že jsou i jiné díly "Deníků Princezny" než ty, co vyšly u nás? Nemyslím devátý díl, který u nás ještě nepřeložili, ale tyhle knihy, co patří mezi díly, které už vyšly...
  • Já to vážně netušila. :-D Původně jsem byla v přesvědčení, že z jakéhosi nepochopitelného důvodu jsou díly v Americe ještě na několik částí... O:-)
Knížka se jmenuje "The Princess Diaries: Project Princess" (česky by se to dalo přeložit jako Princezniny Deníky: Úkol pro Princeznu)

____________________________________________________________________________
Co chystá princezna tentokrát?
Většina princezen by raději trávila své jarní prázdniny v Gstaadu (pozn. Gstaad je vesnička v jihovýchodním Švýcarsku, je to jedno z nejexkluzivnějších a nejdražších lyžarškých středisek na světě), nebo v nějakém jiném nevyslovitelně oblíbeném Evropském místě.
Ale tahle ne. S kladivem v ruce, se princezna Mia připojí ke skupině lidí ze školy a jde za dobrodružstvím - staví domy. Ale Mie to netrvá dlouho a uvědomuje si, že pomáhání ostatním - při bezúhonné rekreaci - je velmi těžké. Zvítězí Miin milosrdný duch? Zřítí e dům kvůli královsky neohrabané konstrukci? A hlavně - přestane Michael pracovat aspoň na tak dlouho, aby ji políbil?
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Časté dotazy:
Co to je "Deníky Princezny, díl čtvrtý a půltý????"
Číslo 4 a půl je mezi čísly 4 a 5, takže tahle kniha patří mezi čtvrtý a pátý díl.
Kde v Miině životě se tahle knížka odehrává?
V Březnu, během jejích jarních prázdnin. Jinými slovy, mezi čtvrtou knihou (Prosinec-Leden) a pátou knihou (Duben-Květen).
Proč se to vydává?
Protože nechceme zmeškat ani jednu větu Miiných zápisů do deníků.
Snažila jsem se článek přeložit srozumitelně, ale nevím, jestli to u některých výtazů vůbec jde. :-D Jinak si upřímně myslím, že jsme o tak moc nepřišli, když u nás tenhle díl a podobné nevyšly... Mám sice knihy Meg ráda, ale stačí mi i bez těchhle vsuvek... Děj mají i tak, no ne? :-)
Když jsem se nejdřív dozvěděla, že u nás některé díly vůbec nevyšly....byla jsem naštvaná, teď mi to nevadí, protože už vím, o čem díly na víc jsou. A tenhle mi fakt nechybí. O:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fallen Angel | E-mail | Web | 22. června 2009 v 15:09 | Reagovat

No stejně mi to přijde divný, tk proč to nepatří normálně do příběhu? Proč to není pátej díl, ale 4 a půltej? Dyk je to na hlavu, ne? Tky by mohly bejt jenom dva díly Deníků a k tomu 1.1, 1.2, 1.3... Tk proč to vydávaj, když to do příběhu nepatří? Vadný!

2 Elaine | 22. června 2009 v 16:58 | Reagovat

Fallen Angel: Tyhle "půldíly" jsou jenom zajímavé odbočky ze série. Třeba já mám doma dva půldíly ze čtyř a třeba v The Princess Present je Mia na Vánocích v Genovii a přijedou za ní Lilly s Michaelem. 8-)
Knížka ("půldíl") má přibližně 80 stran a normální díl tak něco nad 200 stran. A k příběhu to PATŘÍ. Nevadí, když přečteš čtvrtý díl a hned na to pátý. Jak říkala sama Meg - půldíly nám mají popsat, co zajímavýho mezi knížkama Mia zažila. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.