Meg Cabot o 5. knize série "The Princess Diaries"

19. února 2008 v 12:12 | Sabriel |  Princeznám sluší růžová
Překlad článku, který o knize napsala Meg Cabot na svých oficiálních stránkách. Snažím se neměnit fomulace Meg, ale někdy je to těžké. O:-)
Pokud si chcete knihu přečíst a nechcete znát zápletku, tohle je přímo dokonalé navnazení pro čtení.

____________________________________________________________________________
I princezny mají své sny.
Všechno spěje k lepšímu: Mia je nejnovějším členem školních novin a konec Algebry (pozn. matika - jenom počítání) pro začátečníky se nezadržitelně blíží. A ještě k tomu bude mít Mia brzo bratříčka nebo sestřičku. Může to být ještě lepší?
Ale Mie něco chybí, má jedno přání: večer s Michaelem v obleku a květinou na hrudi, jinými slovy - maturitní ples. Michael ale každopádně nevypadá, že by se svou dívkou tento sen sdílel. A aby toho nebylo málo, stávka personálu restaurací a jiných zařízení (s Grandmére a Lilly v samém srdci stávky, ale s každou na jiné straně) ohrožuje už samotné konání každoročního plesu střední školy Alberta Einsteina.
Skončí stávka včas? Nechá si Michael vymluvit svoje představy proti plesu? A hlavně, bude si Mia moct obléknout své růžové šaty na ples?
Ještě za sebe upozorňuju, že jde jenom o amatérský překlad, snažila jsem se, aby to bylo srozumitelné, ale některé věci se prostě nedají přeložit dokonale, zvlášť pokud jde o slangy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.