Meg Cabot o sérii "Deníky Princezny"

18. února 2008 v 23:01 | Susannah |  Ostatní ohledně PD
Když jsem tenhle článek překládala, zjistila jsem, kolik toho nevím. :-D Nikdy jsem nečetla/neslyšela, jak Meg chodila po nakladatelích...
Jako jeden z fanoušků Meg vám můžu jenom doporučit, abyste si článek přečetli... I když za sebe a svůj překlad jako vždy neručím. ;-)
A jinak jsem článek pět našla na oficiální stránce Meg.

___________________________________________________________________________
Nápad "Princezniných deníků" jsem dostala v tu chvíli, když mamka, po smrti mého táty v roce 1994, začala chodit s jedním z mých profesorů na vysoké. Začala jsem psát knihu o dívce, která je naštvaná, protože její mamka chodí s jejím učitelem Algebry (pozn. matika - jenom počítání, potom je zvlášť jako předmět geometrie). Dívka v knize je princezna, protože mamka si ze mě dělala takovou legraci když jsem byla malá, myslela jsem si, že mými pravými rodiči byli král s královnou, kteří pro mě jednou určitě přijdou a vezmou mě pryč, abych s nimi žila na hradě. Pořád čekám...
Původně jsem myslela, že "Princezniny deníky" budou řadou šestnácti knih, to by znamenalo zaznamenat celé čtyři roky princezniny středoškolské výuky, kde by v každém jejím roce školy vyšly čtyři knihy.
Každopádně jsem měla už dost problémů s tím, aby mi vůbec vydali první knihu, natož aby nakladatel koupil šestnáctidílnou sérii knih! "Princezniny deníky" byly odmítnuty skoro každým nakladatelstvím v Americe... A potom jsem konečně prodala svou první knihu americkému nakladateli, ale oni po mě chtěli jednu samostatnou knihu. Naštěstí se alespoň můj nakladatel v Anglii zajímal o sérii trochu víc - ale stejně, šlo by pouze o tři knihy, které by tvořily celou sérii, která měla být původně šestnáctidílná!
Proto to na konci třetí knihy vypadá jako, že je opravdu KONEC. Taky trochu byl, protože jsem si myslela, že další knihy se mi nepodaří vydat, protože moji nakladatelé ode mě žádné další nekoupí. Byla jsem tak smutná... Měla jsem s Miou o tolik víc plánů... ale nedokázala jsem někoho přinutit, aby mi knihy vydal.
Byla jsem proto velmi nadšená, když si Disney koupil práva na zfilmování a film měl úspěch. Oba nakladatele napadlo, že by tady mohla být poptávka po více knihách. Přišli za mnou a řekli mi, že by ode mě koupili 4.-6. díl a potom jsem jim prodala ty poloviční knihy a potom "Lekce", "Dokonalou Princeznu" a "Prázdninové" knihy. Potom koupili 7.-9. díl a nakonec přišla i nabídka na desátý díl (Spojené království (UK - United Kingdom = Británie) taky vydalo mnoho "kronik" jako dodatky ke knihám v Americe).
Takže jsem nakonec skončila s nápadem šestnáctidílné série... Sice to nedopadlo tak, jak jsem doufala, ale je to vpořádku (fajn), protože Miin příběh už skončil.
Jestli bude víc než 16 knih? Jestli o Mie po desátém díle "Princezniny Deníky 10: Navždy Princeznou" ještě uslyšíte? Teď si nejsem jistá. Ale vím, že ona potřebuje oddech a já taky. ALe budete ti první, kdo se dozví o tom, kdybych se rozhodla napsat novou knihu.
Doufám, že si užijete "Princezniny Deníky." Byl to docela nápor všechno to napsat a já miluju Miu a všechny její přátele tak, jakoby to byli opravdoví lidé (pro mně tak trochu jsou).
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 LízátQo | Web | 18. února 2008 v 23:03 | Reagovat

ahojky,máš moc hezkej blog :) :) x) x) x)

2 Mautí | Web | 18. února 2008 v 23:07 | Reagovat

Cetla jsem :o) Pekny knizky to jsou :) Zvu te ke mne na blog.. Snad mas rada PRATELE :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.