Meg Cabot o 6. knize série "The Princess Diaries"

19. února 2008 v 13:07 | Susannah |  Princezna v Zácviku
Překlad článku, který o knize napsala Meg Cabot na svých oficiálních stránkách. Snažím se neměnit fomulace Meg, ale někdy je to těžké. O:-)
Pokud si chcete knihu přečíst a nechcete znát zápletku, tohle je přímo dokonalé navnazení pro čtení.

____________________________________________________________________________
Princezna předsedkyní!
Studentský výbor střední školy Alberta Einsteina, to je ono. A za všechno může nejlepší kamarádka princezny Mii a zároveň vedoucí kampaně - Lilly, která Miu nominuje na kandidátku. Tohle není zrovna to, jak si Mia představovala svůj druhý rok na této škole. Ale Grandmére si myslí, že studenstký výbor je dobrou praxí pro vládnutí Genovii.
Jako vždy, Mia má ale větší problémy, s kterými si dělá starosti. V druhém roce střídá nenáviděnou Algebru Geometrie a šokující dvojka na jejím prvním domácím úkolu z angličtiny. A s Michaelem, její pravou láskou, který teď bydlí na koleji, co bude teď jejím světlým bodem dne, kvůli kterému bude ráno vstávat? Poslední kapka je, když Lana Mie ve frontě na oběd řekne, co vysokoškoláci od svých sívek očekávají.
Opravdu je to o dost víc než dokáže princezna v zácviku zvládnout.
Ještě za sebe upozorňuju, že jde jenom o amatérský překlad, snažila jsem se, aby to bylo srozumitelné, ale některé věci se prostě nedají přeložit dokonale, zvlášť pokud jde o slangy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.