Meg o 9. dílu série "The Princess Diaries"

21. února 2008 v 20:41 | Susannah |  Princezna Mia
Devátý díl "Princezniných deníků" u nás ještě nevyšel. Sama netuším kdy vyjde ani trochu, protože vyšel v Americe a Anglii někdy kolem 26. prosince minulého roku...
Článek obsahuje sice Spoilery, ale sama Meg už to napsala tak, že je tam napsáno, kde Spoilery začínají a kde končí.
Takže pokud jste stejně nedočkaví jako já, přečtěte si i spoilery. O:)

_______________________________________________________________
Všimla jsem si, že webovka Harper Teen (pozn.: Pokud chcete, klikněte sem a dostanete se na tu část webu, která je jen o Meg.) uveřejnila obal devátého dílu "Princezniných Deníků (I když mi minule, když jsem s nimi mluvila, tvrdili, že tahle verze se bude ještě předělávat...Tak fajn.), takže si myslím, že nebude vadit, když to taky hodím na web.
(Ne, Mia se v tomhle díle nevydá do Číny, ale bude si objednávat --a jíst -- hodně čínského jídla od Sonových Supernudlí, teď když už není vegetariánka a bude to mít znepokojující následky.)
Tady je taky "flap copy" (pozn.: nedá se to přeložit a později je to vysvětlený... jinak copy je kopie a flap je mávnutí, nebo taky plácnutí - ale českej význam netušim), protože už to je i na některých internetových prodejnách stejně uveřejněné.
"Flap copy" je to, co se dává na zasní stranu knihy. Ráda je píšu sama. Někdy je moji nakladatel použijí, jindy ne a napíší vlastní. Dám vám sem obě verze, i tu, co jsem napsala já a i tu jejich. (Řeknete mi, která je lepší. ;-) )

VAROVÁNÍ: DÁL JSOU SPOILERY

Devátá kniha začíná asi tak hodinu potom, co skončila osmá, takže pokud jste nečetli osmou, možná si to nebudete chtít přečíst....
-------------------------------------------------
Moje verze:
Extra speciál, čtěte:
Princezna Genovie, Mia je zase sama!
Mia Thermopolisová má nově rekordní minimum: Její nejlepší kamarádka s ní nemluví, Její babička počítá s tím, že ji dostane do světa nejexkluzivnější ženské společnosti. Někdo o ní píše hrozné věci na stránce ihatemiathermopolis.com. Jo a taky: Její dlouhodobý přítel jí právě dal kopačky.
Ale i navzdory tomu - novináři New Yorku vypadají, že věří, že Mia má na práci víc než přibrání nového okouzlujícího prince (pozn. Problém je, že v angličtině je "Prince Charming" fráze... Je to něco jako dokonalý princ, o kterém všechny holky sní a tak...), včetně zařizování sebeaktualizace a díky Grandmére je na cestě tomu, aby odhalila čtyřista let staré královské tajemství, které Miu přinutí jako jednotlivce uvažovat o tom, jak velké změny by mohly kvůli Mie v malém genovijském knížectví nastat.
Ale opravdu se Mia vzdá své korunky.... obzvlášť, pokud by to znamenalo zánik dynastie?
-------------------------------------------------
Verze nakladatele:
Samostatná Princezna
Mia byla pozvána, aby promluvila na galavečeru Dominy Rei, elitní společnosti vlivných žen. Ale co má asi tak říct? Michael teď všechno ukončil, Mia se skoro nemůže dostat z postele a rodiče ji nutí, aby šla k terapeutovi. Ve škole s ní Lilly pořád odmítá mluvit a Lana chce být najednou Miinou nejlepší kamarádkou - jednoduše noční můra. Dokonce ani (pozn. já to vzdávám) Džejpího pokusy o zlepšení Miiny nálady (Je opravdu velmi pozorný.) nepomáhají. Co udělá princezna ?
Zrovna, když už to nemůže být horší, odhalí Mia staré rodinné tajemství z dlouho ztraceného deníku dospívající princezny Genovie. Právě tento objev může Mie pomoct napsat proslov....ale taky to může změnit navždy osud Renaldů.
KONEC SPOILERŮ
Takže, tady to máte. Jako první si to můžete přečíst: Devátý díl vyjde v 26. prosince 2007! (pozn. ten článek není nový)
Nezapomeňte na to, že desátý díl bude zároveň tím posledním dílem série (protože Mia samozřejmě zemře).
Ha ha, kecám. (pozn. To Meg, já nic)
Jenom odmaturuje. Možná. Pokud nevyletí.
Ale teď vážně: Tak jako JKR vždycky plánovala, že Harry Potter skončí Harryho sedmnáctinami nebo tak nějak, já vždycky plánovala, že "Princezniny deníky" skončí Miinou maturitou a maturitním plesem, takže dílů bude vážně 10.
Samozřejmě, že očekávám, že se o půlnoci 26. prosince 2008 objevíte v knihkupectví, abyste dostali vaši vlastní knihu! (Tedy desátý díl.) Uvědomuju si, že bude tou dobou trochu zima na stanování venku přes noc. Ale mohli byste si to aspoň označit v kalendáři.
------------------------------------------------------------------
Tady už normálně končil článek, ale ještě na stránce Meg jsem objevila, že Megina "flap copy" byla o trochu delší:
------------------------------------------------------------------
Z New York Post:
Je tady konec vzathu princezny Mii Thermopolisové (z Genovie) a jejího dlouhodobého přítele studenta Columbijské Univerzity a obyčejného občana Michaela Moscovitze?
Jestli ano, její Královská Výsost nevypadá, že by ztrácela čas chřadnutím po své lásce a vrací se zpět na scénu. Její bývalý už byl nahrazen záhadným mužem, který ji v pátek večer doprovázel na představení na Brodwayi - Kráska a Zvíře. Neznámé udroje tvrdí, že oním mladým mužem nebyl nikdo jiný než John Paul Reynolds Abernathy IV, syn bohatého divadelního producenta Johna Paula Reynoldse Abernathyho III.
Náš čtenář, který mladý pár v jejich soukromé lóži pozoroval, tvrdí: "Vypadali, že si to užívají," zatímco jiný tvrdí: "Tvoří velmi atraktivní pár. Oba jsou tak vysocí a blonďatí."
Když jsme žádali vyjádření genovijského paláce, jeho mluvčí řekl: "Nekomentujeme princeznin osobní život."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.