Povinnosti Princezny

17. února 2008 v 20:01 | Susannah |  Povinnosti Princezny
Děj čtvrté knihy série "Deníky Princezny".
Pokud nechcete znát celý děj knihy, protože byste si ji pak skoro ani nemuseli číst, článek nečtěte a přečtěte si radši to, co o knize řekla Meg.
Jde o mou vlastní verzi...

____________________________________________________________________________
Čtvrá kniha série se v češtině jmenuje "Povinnosti Princezny" a v angličtině "The Princess Diaries: Mia goes fourth". Mia tráví letošní zimní prázdniny v Genovii. Zpacká, co může - vánoční projev k občanům, uvítání na letišti i rozhovor s anglickým princem Williamem. Mia má ale úplně jiné starosti. Myslí si, že si Michael přes prázdniny najde nějakou jinou a na ni se vykašle, a taky, že už nebude moc chodit ve škole na Speciálku, kde se stejně jenom doučovala matematiku, a teď, když se o tolik zlepšila, určitě nebude mít tohle vyučování. Myslí si, že ji místo toho pošlou na Pracák. Po návratu domů se s tím svěří Lilly. Mia je totiž v přesvědčení, že nemá žádný talent, takže nemá co dělat na hodinách pro talentované. Lilly samozřejmě zná Miin talent, ale nechá ji, aby ho našla sama. Mia má ale i další problém - Grandmére ji nutí jít na ples ve stejný den, v který měla jít Mia s Michaelem konečně na normální rande, kino. Nakonec jde na ples, ale večer s Michaelem si vynahradí po plese koukáním se na jejich společný oblíbený film - Star Wars. Michael má taky narozeniny a Mia mu chce dát něco speciálního... Ehm - v genovském muzeu ukradne kámen z Měsíce, jenom malý a jeden z mnoha - Michael je ohromený a taky Mie řekne její talent, pro kterém ona bezvýsledně pátrá. Mia totiž pořád píše do deníku, jejím talentem je tedy psaní.
Tahle knížka není nejhorší, ale nedá se číst víckrát... Na poprvé je skvělá, protože Mia je v Genovii a tak, ale já sama ji četla asi "jenom" třikrát. Na mě je to vážně jenom, protože třeba čtení Harryho Pottera jsem přestala počítat... Radši. :-D Když nemám co číst před spaním, popadnu první knížku, která mi přijde pod ruku a knížky Meg mám v polici nad postelí. O:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.