Zamilovaná Princezna

16. února 2008 v 11:37 | Susannah |  Zamilovaná Princezna
Děj třetí knihy série "Deníky Princezny".
Pokud nechcete znát celý děj knihy, protože byste si ji pak skoro ani nemuseli číst, článek nečtěte a přečtěte si radši to, co o knize řekla Meg.
Jde o mou vlastní verzi...

____________________________________________________________________________
Třetí kniha série se v češtině jmenuje "Zamilovaná princezna" a v angličtině "The Princess Diaries: Third Time Lucky". Mia chodí s Kennym a bojí se mu říct, že ona ho nemiluje, aby mu neublížila. Podle Kennyho vzrou začne i ona svému vyvolenému (Michaelovi) posílat anonymní dopisy. Do každého z nich napíše básničku (v dalším článku), tedy napíše ji tam její kamarádka Tina, aby Michael Miu nepoznal podle rukopisu. Miu ale trápí ještě jedna věc, Michael se v poslední době často objevuje vedle Judith Gershnerové, inteligentní studentky stejného ročníku jako Michael (čtvrtého), která dokázala naklonovat octomilku. Grandmére je stejně nesnesitelná jako v ředchozích dílech a Miu mučí, jak jen to jde. Přitáhne genovského návrháře a Miina příbuzného v jednom, Sebastiana, aby Mie navrhl šaty na její pobyt v Genovii, který se nezadržitelně blíží, spolu s projevem před celým lidem. Sebastiano ale Miu při zkoušení šatů nechá fotit a fotky potom prodá novinám. Mia je rozzuřená a nakonec ze všeho elegantně vybruslí.
Blíží se i zimní ples školy a slavnost s ním spojená a Mia se bojí, že ji Kenny nepozve, což vlastně ani neudělá. Mia mezitím poslala Michaelovi už dvě básničky. Tina Miu přesvědčuje, že musí Michaelovi říct, že je píše ona, Mia se k tomu ale ani v nejmenším nechystá. Na zimní slavnosti ji Michael pozve ke stolu počítačového kroužku a posadí ji před monitor, spustí program a Mia čeká. Nakonec jde o úplně jiný program, než čekala. Nebudu vám ho tady přesně popisovat, ale na konci celého "videa" je vlajka, na které je napsána Miina básnička, jen trochu předělaná. Mia se lekne a uteče. Kenny se s ní rozejde, protože je v přesvědčení, že Mia má něco s přítelem Lilly, Borisem, o kterém si sama myslí, že je příšerný. Mia se rozhodne, že na ples nepůjde a trucuje doma. Nakonec ale na ples jde, má hezké šaty a na plese potká všechny přátele, dokonce i Kennyho, ale ten ji ignoruje. Nakonec na ples přijde i Michael, který Mie řekne, že si z ní legraci básničkou vůbec nedělal, chtěl jí říct, že on ji také miluje.
Celá kniha končí tím, že Mia letí do Genovie a myslí na Michaela, s kterým začala chodit.
Tenhle díl mám asi nejradši.... Mám ráda happy endy a v tomhle díle jsou i ty už zmiňované básničky, které jsou takové (jak to říct) milé? Přímé? Vtipné? Udělejte si názor sami v příštím článku.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mia | Web | 23. února 2008 v 17:14 | Reagovat

tendle díl byl nejlepší ze všech:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.