Meg o 6. dílu série "The Mediator"

15. března 2008 v 9:49 | Susannah |  Čtvrtý rozměr lásky
Překlad článku, který o knize napsala Meg Cabot na svých oficiálních stránkách. Snažím se neměnit fomulace Meg, ale někdy je to těžké.
Pokud si chcete knihu přečíst a nechcete znát zápletku, tohle je přímo dokonalé navnazení pro čtení.
Jinak tenhle díl u nás vyšel pod názvem Čtvrtý rozměr lásky.
Jde o poslední díl Mediátora.

_______________________________________________________________
Suze si na duchy už zvykla. Budí jí urostřed noci, pronásledují jí, dokonce už si jich všimla i dole na Carmel Beach. Suze je mediátor a komunikování s mrtvými je pro ní vlastně rutina. To poslední, co kdy čekala je, že se do jednoho z nich zamiluje: do Jesseho - krasavce z devatenáctého století.
Ale když spolu s Paulem Slaterem, který je velmi silný mediátor (s pochybnými záměry), zjistí, že mají i jiné schopnosti než pomáhat duchům, dokonce mohou ovlivnit, jestli se duchové duchy vůbec stanou. Suze šílí. Ne proto, že by měnit historii, ale proto, že Paul může taky. A Paul nechce udělat nic lepšího, než zabránit Jesseho vraždě, aby se nestal duchem a on by mu tak aspoň umožnil žít normální život. Jenom v devatenáctém století. Což by znamenalo, že se Jesse a Suze nikdy nesetkají.
Najednou stojí Suze před tím nejtěžším rozhodnutím svého života: Má umožnit tomu jedinému, kterého kdy milovala, aby mohl žít vytouženým životem, nebo ho má nechat navždy žít polovičním životem po svém boku? Ale vybere si Jesse žít bez ní, nebo umřít, aby ji mohl milovat?
Ještě za sebe upozorňuju, že jde jenom o amatérský překlad, snažila jsem se, aby to bylo srozumitelné, ale některé věci se prostě nedají přeložit dokonale, zvlášť pokud jde o slangy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.