Meg o sérii "The Mediator"

3. března 2008 v 13:51 | Susannah |  Mediátor: O sérii
Překlad tohohle článku jsem si celkem užila, protože sama teď (zase) čtu Mediátora, konkrétně už poslední díl, takže bylo zajímavý přečíst si všechny podrobnosti, o kterých Meg psala.
Jako jeden z fanoušků Meg vám můžu jenom doporučit, abyste si článek přečetli... I když za sebe a svůj překlad jako vždy neručím. ;-)
A jinak jsem článek pět našla na oficiální stránce Meg.

______________________________________________________________________
Poprvé mě napadlo něco na "Mediátora" potom, co můj táta v roce 1994 umřel. S bráchou jsme věřili, že byly chvíle, kdy jsme tátu koutkem oka zahlédli. Vím, že to byl jenom nevědomý trik, ale tak trochu to bylo jako táta - který měl skvělý smysl pro humor a často si z nás dělal srandu, tak trochu nás lovil na svoje vtípky. To všechno mě nějak přinutilo uvažovat nad tím, jestli existuje něco jako duchové. A jestli třeba, místo toho, abyste viděli ducha jenom lidí, které jste znali a milovali, byste byli někdo, kdo může vidět VŠECHNY duchy.
Když jsem se o tom zmínila před bratrem jenom zanaříkal, "Nechceš o tom začít psát knížku, že ne?" Ten den jsem ale jednu knížku vlastně psát začala. Knížku z které se nakonec stala "Krajina stínů", první díl série Mediátor. Knížku o šestnáctileté dívce, která může mluvit s duchy (ale nikdo z její rodiny o tom nemá tušení), a která je nucena přestěhovat se s mamkou z Brooklynu, aby mohly bydlet s jejím nevlastním otcem a nevlastními bratry v Kalifornii, kde potká Jesseho. A je to úplně jiný duch, než ti, které znala doteď, nakonec se ukáže, že to byl osud. Ať ho má ráda, nebo ne.
Ale ona ho každopádně ráda má.
Vybrala jsem si právě Carmel, protože, když jsme s bratrem byli děti, táta učil na Navalské Akademii v Monterey... A my bydleli v Carmelu a chodili jsme na Misijní akademii Junipera Serry, stejně jako Susannah Simonová v knize. Nikdy jsem nezapomněla na krásu Carmelu, nebo na pátrání po tajemství Misie, takže jsem napsala knihu, která se odehrává právě v Carmelu (přesto, že všechny postavy školy a Carmelu jsou vymyšlené).
Původně jsem chtěla, aby šlo o osmidílnou sérii. Simon a Schuster se mnou podepsali smlouvu na čtyři knihy, ale knížky se neprodávala moc dobře a po zahájení prodeje dílu "Temná je noc", se rozhodli nekoupit můj návrh na další čtyři knihy série (jinými slovy - vyhodili mě).
Byla jsem zničená. Ale život jde dál... Naštěstí se aspoň prodej Deníků Princezny vydařil, a když jsem předložila nakladatelství HarperCollins (nakladateli Deníků princezny) návrh na pokračování Mediátora a oni nejenom vydali 2 nové knížky , ale dokonce odkoupili i stará vydání a vytiskli znovu první čtyři díly. Jsem jim neskutečně vděčná za to, že vdechli Mediátorovi nový život a dovolili mi dokončit sérii tak, jak jsem plánovala.
Teď neplánuju žádná další pokračování po šesté knize. Jsem naprosto spokojená se způsobem, jakým jsem opustila Suze a Jesseho v knížce "Čtvrtý rozměr lásky" a doufám, že čtenáři taky. Kdybych chtěla v sérii pokračovat, znamenalo by to další konflikt ve Suzině světě a myslím, že si po tom všem Suze zaslouží oddech. A já taky. Jsem vděčná všem čtenářům, kteří se téhle série drželi a doufám, že se těší na nové řady mých paranormálních knih, které v budoucnu napíšu!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mia | Web | 3. března 2008 v 22:16 | Reagovat

chtelo by to pokracko jak si Suse s Jessem žije:-)

2 kimy | 12. února 2009 v 11:27 | Reagovat

To máš pravdu docela mi chybí :))

3 papaya | 14. září 2009 v 19:20 | Reagovat

možná ne zrovna celou knihu, ale třeba jenom povídku, kterou by zdarma přiložila k nějakej její novej knížce  
:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.