Meg Cabot a její videa na Youtube.com

11. května 2008 v 15:02 | Susannah
Už dlouho vím o tom, že Meg má svůj účet na Youtube, ale nějak jsem se nedostala k tomu sem o tom taky něco napsat. Nějak mi to vypadlo.
Profil Meg najdete tady. Má tam už osm videí a před pár dny přibylo nové. Většina z videí je "blbost", dalo by se říct. Prostě to jsou videa, která moc lidí nezajímají a to nemyslím nějak zle... Jedno z nich ale najdete uvnitř článku, protože tohle až taková "blbost" není.
Video "PETS" je taky celkem normální, Meg tam mluví o mazlíčcích a o svých dvou kočkách: Henriettě a Gem.

________________________
Tady je to slibované video:
  • Jde o video s názvem "On Writing", kde Meg mluví o tom, jak psát, jak ona sama píše a o tom, jak napsala svou první novelu.

Překlad na prosbu Ketky:
Ahoj, jsem Meg Cabot a jsem spisovatelka.
Jedna z prvních věcí, na které lidé ptají, když zjistí, že je člověk spisovatel je - Jak napíšeš román? No, tak jak vám to řeknu. Nápady jsou všude. Často lidem říkám, že mám ty své z Idea Store (= obchod s nápady Usmívající se), který tak úplně neexistuje. Nápady spouští noviny, časopisy, ... Něco zahlédnete a to něco najednou ve vás podnítí nápad, a tak si začnete vymýšlet příběh, který by se k němu hodil. Když si člověk začně takový příběh vymýšlet, je důležité si to napsat. Načmárejte prvotní nápad a pak připisujte příběh. Nemůžete si prostě sednout a začít psát, musíte mít začátek, prostředek a konec. Já nejraději tuším jak se tam dostanu, ale nechci znát všechny podrobnosti. Tudíž tak trochu vymýšlím něco málo o začátku, cestě ke konci, ale určitě chci vědět, jak to skončí, ještě než začnu. Je to něco jako když chcete mít lístek někam jet, ale nepotřebujete vědět všechny podrobnosti, které se přihodí během té cesty.
Nejdůležitější součástí psaní románů je sednout si a vážně to udělat. To rozlišuje amatérské a profesionální spisovatele. Právě to skutečné napsání celé knihy. Ale zvládnou to i amatéři, přesně tak jsem začínala já. Bylo mi sedm a napsala jsem svůj první román s názvem "Štěňátko Benny", rozsah byl pět stran a filmová práva jsou vlastně pořád k mání. Benny je lapen v tornádu, celá jeho rodina mrtvá, jeho potom adoptuje milý kmen severoamerických Indiánů a on žije šťastně až do smrti. I to je román! Zvládne to každý, jen se musíte dostat až na konec. Takže na sebe nebuďte příliš tvrdí, pokud začnete a pak přestanete a ke konci nedojdete, možná to prostě pro vás nebyl ten pravý příběh. Nejdůležitější je sednout si, psát a dostat se ke konci.
A když to zvládnu já, tak vy taky!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ketka | 31. března 2012 v 23:28 | Reagovat

já vím, už je asi pozdě, ale nešlo by to přeložit? Docela by mě to video zajímalo =)

2 Elaine | Web | 10. dubna 2012 v 17:22 | Reagovat

Ketka: Bohužel Susannah, která tady u nás na blogu překládá videa, je momentálně hodně zaneprázdněná se školou, tak v blízké době pravděpodobně nebude mít čas videa přeložit. Omlouváme se.

3 Susannah | Web | 12. dubna 2012 v 17:54 | Reagovat

Hotovo. ;-) Zrovna teď mírně stíhám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.