Andělé smrti

29. června 2008 v 21:22 | Susannah |  Andělé smrti
Děj třetí knihy série "Mediátor".
Pokud nechcete znát celý děj knihy, protože byste si ji pak skoro ani nemuseli číst, článek nečtěte a přečtěte si radši to, co o knize řekla Meg.
Jde o mou vlastní verzi...

_____
Teřtí kniha série se v češtině jmenuje "Andělé smrti" a v angličtině "Mean Spirits" nebo "Reunion" (USA).
Susannah se vrací a spolu s ní přichází i spousta přinejmenším podivných událostí. Za Suze přijede z New Yorku její nejlepší kamarádka Gina, do které se zakouká jeden z jejích nevlastních bratříčků - Somna (alias Jake, jak je Somna znám všem ostatním). Když je Suze s Ginou v obchodě, všimne si podivné skupinky lidí, kteří se z obchodu pokouší ukrát basu piva. Všechno by bylo celkem normální, kdyby ti lidé nebyli... no, mrtví.
Jde o čtyři populární maturanty, kteří se nedávno zřítili z útesů do Pacifiku. A Suze do toho jako správný mediátor začne strkat nos. Zjišťuje, že tím, kdo jejich smrt tak trochu způsobil, není nikdo jiný než Michael Meducci. No a drazí andílci se mu snaží pomstít, lépe řečeno - při každé příležitosti se ho snaží zabít. Ale Suze je vždycky po ruce, aby Michaelovi pomohla.
A on si tak začne myslet, že se do něj Suze zamilovala, což teda vůbec není pravda. Ale Michael si myslí, že Suze je jediná, která ho pochopí, a tak jí všechno vyslepičí. On si totiž vraždu té čtyřky dopodrobna naplánoval. A ještě je sám se sebou spokojený.
Při pátrání po pravdě Suze samozřejmě pomáhá Jesse a otec Dominik. Suze taky při pátrání hodí řeč s našimi andílky (jo, já to ještě neřekla - jeli na ples - jsou to dvě holky a kluci, samozřejmě dva páry)... No a když si dá dvě a dvě a Michaelův proslov dohromady, tak trochu jí dojde, že vlastně bojovala na špatné straně.
A i když Suze nakonec skončí v nemocnici, jako vždy - všechno dobře dopadne a Jesse za ní dokonce přijde do nemocnice. Když ji pohladí po tváři, Suze začíná pomalu docházet, že už jí Jesse ani trochu nevadí. Vlastně je spíš až přespříliš ráda, že je u ní. (Prostě jí dochází, že je v tom až po uši.)
_____
Tenhle díl mám upřímně hrozně ráda - protože například Suzeiny komentáře Michaela Meducciho a všeho dění kolem vážně stojí za to. Někdy jsem z nich fakt nemohla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliška | 22. srpna 2009 v 21:47 | Reagovat

škoda že sem tenhla a 4. díl nesehnala chtěla bych si je strašně moc přečíst  :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.