Devátá stezka

29. června 2008 v 20:22 | Susannah |  Devátá stezka
Děj druhé knihy série "Mediátor".
Pokud nechcete znát celý děj knihy, protože byste si ji pak skoro ani nemuseli číst, článek nečtěte a přečtěte si radši to, co o knize řekla Meg.
Jde o mou vlastní verzi...

_____
Druhá kniha série se v češtině jmenuje "Devátá stezka" a v angličtině "High Stakes" nebo "Ninth Key" (USA).
Susannah je zpátky musí řešit nový problém. Jednou v noci jí probudí ječící žena a chce, aby řekla Zrzkovi, že nemůže za její smrt. Suze si to ale jako vždy vyloží po svém - najde jednoho zámožného podnikatele, kolem kterého je celkem dost neobjasněných úmrtí. Shodou okolností - právě tenhle podnikatel je otcem Tada Beaumonta, jediného kluka, který vypadá, že o Suze stojí.
Suze si s panem Beaumontem sjedná schůzku a i když jsou všechny okolnosti celkem divné, nijak jí to nevadí.
Pan Beaumont si sám o sobě myslí, že je upír a dokáže o tom i dost dobře přesvědčit neohroženou a nebojácnou Suze, kterou pořádně vyděsí.
Nakonec se ale ukáže, že vraždy kolem pana Beaumonta má na svědomí jeho bratr Marcus a pan Beaumont vážně upírem není. Je to jenom blázen.
A identita oné neznámé uječené ženštiny?
Je to jednoduché - je to mamka nevlastních bráchů Suze a oním Zrzkem není nikdo jiný než Prófa alias nejmladší bráška David. Všechno dobře dopadne... Jenom - Suze a Tad se nakonec rozejdou. Což mně osobně teda nijak nevadí. Jesse je daleko lepší!!!!
Jo a Suze si ještě pořídí kocoura, Hřebíka, který všechny kromě Jesseho nesnáší. Samozřejmě včetně Suze. Možná by vás zajímalo, proč si ho pořídila... No, tak to si budete muset přečíst knížku. Každopádně to mělo co dělat s jejími mediátorskými povinnostmi.
_____
Tenhle díl není až tak extra, i když chytání Hřebíka a kecy Suze určitě stojí za to. Kdyby ta knížka nebyla vždycky tak úžasně napsaná, asi by mě to tak nebralo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.