Recenze fanynky na Airhead

22. června 2008 v 17:45 | Susannah |  1. díl: Airhead
Je tu další recenze. Tentokrát jde o mnou přeložený článek Em. Dovolila mi, abych si to tady přeložila, heč!
Kromě téhle na jejích stránkách najdete i spousty jiných recenzí. Tak neváhejte a skočte se tam mrknout.
Ještě předtím si můžete přečíst českou verzi recenze uvnitř článku. (Mimochodem - logicky, obsahuje spoilery, takže si to nečtěte, jestli nechcete znát hlavní zápletku knížky... )

_________________________
Emerson Watts(ová) byla vždycky divoška. Raději zůstávala doma se svým nejlepším kamarádem a hrála videohry, než aby šla se svou sestrou na slavnostní otevření obchoďáku, aby tam viděla nějakého přiblblého modela. Jednou ale musí hlídat svou mladší sestru, která ji tam dotáhne. Pak se stane neštěstí a po abnormální výměně těl, začíná být Emin život jenom o módě a dalších večírcích.
Miluju Meg Cabot a souhlasím s tím, co napsal Trashionista, jedna z mých oblíbených stránek s recenzemi, Meg je naprosto šílená. Ale myslím to jenom v tom nejlepším slova smyslu, prosím, napiš další kníhu o Em Watts(ové)! Em je jako já, až na to, že já videohry nehraju. Em Watts(ová) je prostě pravý opak americké topmodelky Nikki Howard(ové). Takže když jsem si přečetla, že po hrozné nehodě je Emin mozek implantován do těla Nikki Howardové, řekla jsem: Tohle je vážně možné? Meg Cabot udělala průzkum a zjistila, že se to opravdu stalo s opicemi. Takže to je o technologii, která prostě je někde tam venku.
Každpádně - teď na chvilku zapomeňme na tuhle šílenou sci-fi zápletku. Airhead je neuvěřitelně čtivá kniha. Prostě jsem nemohla přestat ji číst. Em je sympatická postava (dokonce se jmenuje stejně jako já!) a její trable jsou děsivé, vzrušující a věrohodné. Je to první kniha ze série, takže je tady ještě hodně otevřených možností, jak může pokračovat.
Je to zároveň záhadná knížka, protože Em svému okolí nemůže prozradit, že je teď v těle Nikki. Zároveň je hodně o přátelství, protože jediní lidé, kteří Em věří její bláznívý příběh jsou Nikkiní hloupí přátelé. A je to i o lásce, protože Em je příšerně zamilovaná do svého nejlepšího kamaráda Christophera, kterému o tom ale nikdy neřekla.
Ano, Meg Cabot je prostě génius a Airhead je skvělá knížka, i kdybyste nebyli zrovna fanoušci vyměňování těl (což, ehm, většina z vás nejepíš není).
_______________
Tak, to by bylo. Doufám, že se ten můj překlad dal pochopit. Tahle recenze se mi tak líbila, že jsem vám ji prostě muslela přeložit.
Heh... Když to člověk překládá, tak se mu to zdá hrozně dlouhý, ale teď to vypadá příšerně krátký.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 spam | E-mail | Web | 12. prosince 2009 v 22:54 | Reagovat

Hello admin, I must admit that today is my first time I visit here. However, I have found so many interesting thing in your blog and I really love that. Keep up the good work!

2 stretch trousers | E-mail | Web | 14. února 2010 v 12:40 | Reagovat

Menschen mitgefohlt habe der mit roten Flecken vorne gestanden ist und sein Referat gehalten hat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.