Teen Idol

28. června 2008 v 20:37 | Susannah |  Kniha TI
Ráno jsem se probudila totálně nevyspaná a otrávená skutěčností, že už je zase ráno. Chtěla jsem se už už otočit na druhý bok a spát dál, ale v tu chvíli padl můj pohled na knížku ležící hned vedle budíku. Najednou se mi vstávat chtělo. Knížku jsem dočetla někdy před obědem a musím sem o ní prostě napsat.
Kdybyste si Teen Idol chtěli někdy přečíst sami, raději si přečtěte to, co o knize řekla Meg. Já totiž nejsem někdo, kdo by toho moc vynechal, když nějakou knížku popisuje. Pak už byste si ji skoro nemuseli číst.

________
Jen Greenley chodí na střední školu v Indianě. Každý ji má rád a každý se jí nevědomky svěřuje se svými problémy. Jen je totiž hlavní aktérkou rubriky školních novin "Ask Annie" (zeptejte se Annie). Všichni spolužáci si můžou anonymně postěžovat, Ask Annie jim odpoví a některé z jejich dotazů vybere do školních novin k vytištění. O tom, že je Jen Ask Annie ale nikdo nesmí vědět, protože by mohla ztratit pozici neutrální osoby, která radí lidem, co dělat. O její rozdvojené osobnosti ví jenom pár zasvěcených. Scott, jako redaktor školních novin, několik učitelů a ředitel.
Jenina nejlepší kamarádka Trina (Catrina) je vyloženě posedlá idolem skoro všech dospívajících dívek, Lukem Strikerem, který hrál v seriálu Heaven Help Us a v několika filmech. Vypadá to, že Jen je jedinou osobou ženského pohlaví, která jím není posedlá...
A právě proto je vybrána jako jediná osoba na škole, která bude znát pravou totožnost nového studenta Lucase Smitha. Luke se má v jejich zapadlém městečku vžít do své příští role... Nikdo nemá vědět, co tam dělá. Jen nevěří tomu, že ho nikdo nepozná - zvlášť když se ona sama pohybuje v blízkosti největší obdivovatelky Lukea Triny.
Luke přijíždí do jejich školy a Jen se s ním spřátelí. Není do něj zamilovaná... Já sama tak nějak celou dobu čekala, že se daj dohromady a ono nic. Jednou ale přijde nevyhnutelné, Luke je odhalen (asi tak po týdnu). Vezme s sebou Jen do svého domu u jezera, v kterém dočasně bydlí a dlouho si spolu povídají. Luke Jen přesvědčí, aby na své střední udělala změny. Každý ji má rád a nikdo si na ni netroufne. Jsou ale jiní, na které si troufají až moc často... Jen s Lukem nejdřív nesouhlasí, když si to ale nechá projít hlavou, uzná, že má pravdu.
Vezme pod ochranná křídla nikým neoblíbenou Caru a nakonec zjistí, že je to fajn holka. Najednou to ale není Jen, kamarádka všech, která je ke všem milá. Najednou je tady Jen, která bojuje za práva chudinky Cary, která se nijak nebojí odejít uprostřed zkoušky školního sboru, protože ji učitel dost hnusně a dost nefér seřval. Kvůli tomu, že Luke Jen pozval na školní akci v sobotu večer (nějaký ples či co), s ní Trina nemluví. Bere to jako zradu, protože ona ho přece měla ráda první. Nikdo nevěří, že mezi Jen a Lukem nic není. Všichni si myslí, že spolu chodí a větě: "Jsme jenom přátelé" se jenom smějí.
Je tady sobota - Jen s Trinou se usmířily a společně se chystají na večer. Na plese jsou Jen a Luke zvoleni královnou a králem. Všechno se zdá perfektní... Ale není... Jen totiž při tanci s Lukem vůbec nemyslí na něj. Myslí na Scotta, protože jí až teď došlo, co k němu vlastně cítí. Luke si s ní povídá a řekne jí, že chodí s Geri Lynn - bývalou holkou Scotta. Jen to chápe a nijak jí to nevadí.
Spolu s pár lidmi se vydá na jiný večírek, který je pořádán odpůrci školního plesu - je to něco jako anti-ples. A je tam i Scott. Musím říct, že už jsem dlouho nečetla, tak hezky napsanej Happy End. Všechno dobře dopadne a po zavření knížky člověku zůstane na tváři jenom ten připitomnělej úsměv.
________
Bylo by podstatně delší, kdybych sem psala o všem, co ve knížce bylo. Byla tam spousta postav, spousta událostí a tak. Docela vtipný mi přišlo to, že jsem tak nějak předpokládala, že se dá Jen dohromady s Lukem. Už když jsem četla to, co o knížce řekla Meg. Prostě jsem si řekla jo, to bude o tomhle. A ono nebylo. Nejdřív mi to trochu vadilo, ale je fakt, že to bylo nakonec nad očekávání.
Knížka se mi sice hrozně líbila, ale na Mediátora prostě nemá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ance | Web | 9. listopadu 2008 v 20:31 | Reagovat

Tj, na Mediátora nemá hodně knížek. Ale když říkáš, že se ti líbila... JÁ CHCI TAKY!! *pláčíc*

Tak jak jsem začala číst tvoje shrnutí, taky jsem čekala, že se Jen s Lukem dají dohromady, ale takhle je to mnohem lepší... protože sama, když píšu povídky, ráda píšu o přátelství mezi mužem a ženou (dívkou a chlapcem) bez toho, že by se do sebe zamilovali... i když v té jedné je on gay! xD xD xD

Ok, ok. Moc zas kecám... a odbočuju od tématu. Už jdu pryč.

P.S. Ale já chci si to přečíst!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.