Temná je noc

29. června 2008 v 22:12 | Susannah |  Temná je noc
Děj čtvrté knihy série "Mediátor".
Pokud nechcete znát celý děj knihy, protože byste si ji pak skoro ani nemuseli číst, článek nečtěte a přečtěte si radši to, co o knize řekla Meg.
Jde o mou vlastní verzi...

______
Čtvrtá kniha série se v češtině jmenuje "Temná je noc", v angličtině "Young blood" nebo "Darkest Hour" (USA).
Je tady léto a Susannah dostala na výběr - buď bude doma pomáhat nevlastnímu tátovi, anebo si najde brigádu. Volba byla jasná a Suze pracuje jako hlídání bohatých dětí v hotelu Pebble Beach. Jedním z jejích svěřenců je i Jack Slater. Je to zamlklý kluk, který svůj čas v hotelu nejraději tráví hraním počítačových her. Jednou se Suze naštve a vytáhne ho ven a právě tam se dozví, proč se Jack tak straní. Je totiž mediátor.
Suze skoro nevěří tomu, kolik mediátorů najednou potkává, když na New York byla nejspíš sama. Snaží se Jackovi všechno vysvětlit a díky tomu se Jack taky jednou chová jako kluk svého vlastního věku. Suze ho dokonce naučí plavat.
Je tady taky Jackův brácha, Paul, který se snaží Suze pozvat na rande, ale ona s ním jít nechce, protože tak trochu miluje někoho jiného - Jesseho. Paul ale nebere ne jako odpověď, a tak jednou Suze přecejen vytáhne.
A právě v ten den se na zahradě domu, kde Susannah spolu s mamkou, nevlastními bráchy a tátou bydlí, najde mrtvola. Suze se vrátí zrovna ve chvíli, kdy ji odnášejí a z kapsy kalhot vypadne bílý kapesník. Kapesník, kterým Jesse ještě nedávno Suze ovázal ránu. Ten kapesník, který má Suze nahoře v pokoji pod polštářem. A od toho dne se Jesse už neukáže.
A Suze zůstává doma... Všichni si myslí, že ji tak vzal pohled na stopadesátiletého nebožtíka, ale jde spíš o to, že ji vzalo Jesseho zmizení.
Když se konečně sebere, jde do hotelu za Jackem. Ten jí celý nadšený oznámí, jak je na sebe pyšný, že ji zbavil toho ducha, který ji tak oběžoval. Jesseho. Jack ho totiž z pomocí ducha Jesseho bývalky, Marii, zaříkal. Suze tomu nechce věřit.
Nakonec se jí podaří přesvědčit otce Dominika, aby ji zaříkal a ona se tak mohla vydat za Jessem tam, kam odcházejí duše mrtvých, když si vyřídí všechny svoje záležitosti. Jesseho tam opravdu najde. Je tak trochu zdrcený, protože si myslí, že ho zaříkala Suze. Nakonec si samozřejmě všechno vysvětlí. (Tohle nejde dost dobře popsat - to si musíte přečíst... Stejně jako celou tu knížku, protože silně pochybuju o tom, že můj popis je alespoň ze čtvrtiny tak zábavný jako originál. )
Při odchodu z onoho místa Jesse a Suze někoho potkají.... Paula.
Suze nic nechápe. Jack se svému bráchovi nejednou svěřil s tím, že vidí duchy a Paul mu nepomohl... A teď se Paul v pohodě promenáduje na onom místě jakoby nic. Ale nakonec jí to dojde - Paul pracuje s Maríou a Diegem (jejím manželem).
S pomocí otce Dominika, Jacka a Jesseho Suze Mariu a Diega odrovná a konečně může jít domů. Jesse je u ní dokud neusne. Když se Suze probere, zjistí, že spala několik dní. Po rodině Slaterů zůstal jenom dopis, kde jí paní Slaterová děkuje, Jack píše, ať se o něj nebojí a Paul... Paul píše, že jednou to pochopí.
Suze to pořádně nechápe. A když je ve svém pokoji - přijde k ní Jesse. A konečně nadejde okamžik, na který každý čtenář Mediátora čeká už od chvíle, kdy se tenhle fešný duch objevil v jejím pokoji - ti dva se konečně políbí.
______
Protože a jelikož jsem tenhle díl četla jako první, pořád ho mám tak nějak nejradši. I když ten šestý byl o trochu lepší - miluju happy endy. No, ale tenhle díl je každopádně dost dobrej. Chvíle, kdy Suze místo ve svém pokoji spí v tom Prófově s celým arzenálem nejrůznějších zbraní, protože nechce, aby si na ni zase vyskakoval duch Marii de Silvy Diegový, a Jesse ji tam objeví je vážně úžasná. O happy endu ani nemluvě. Já si to snad budu muset znova přečíst, nebo co.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ance | Web | 5. července 2008 v 14:41 | Reagovat

To je jak u mě, já četla druhý díl jako první a líbí se mi taky nejvíc ♥, stejně tak i poslední. ☺

2 dídi | 25. srpna 2008 v 19:19 | Reagovat

prosím tě nemohla by jsi mě poslat nebo tady zveřejnit čtvrtý díl mediátora?To je totiž poslední díl který jsem si ještě nepřečetla a jsem z toho zoufalá on je totiž všude vyprodaný. Můj email je takovýhle : anaid13@seznam.cz                                                                        

Předem díky

3 Danieliq | E-mail | Web | 15. května 2009 v 17:29 | Reagovat

Podľa mňa boli celkovo posledné tri diely - 4., 5. a 6. - najlepšie. A na 4 som sa tuším najviac nasmiala (i keď samozrejme v každej knihe bolo takých suepr pasáží veľa). A  milujem 6.kapitolu, ktorú si už spomenula - keď Suze ide spať k Davidovi so sekerou a ďalšími nástrojmi a objaví ju tam Jesse. To je proste... koniec. :D  :D

4 Eliška | 22. srpna 2009 v 21:58 | Reagovat

já tu knížku chci :-( oni už ju nikde nemají bééé já ji chci :-(

5 Susannah | Web | 22. srpna 2009 v 22:02 | Reagovat

Eliška: Zkus ji sehnat přes internet. Dotisk se nechystá, ale na mediator.blog.cz jsem viděla i odkazy na knihy ke stažení v angličtině. Určitě bys sehnala i českou verzi...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.