V pasti

7. července 2008 v 13:28 | Susannah |  V pasti
Děj páté knihy série "Mediátor".
Pokud nechcete znát celý děj knihy, protože byste si ji pak skoro ani nemuseli číst, článek nečtěte a přečtěte si radši to, co o knize řekla Meg.
Jde o mou vlastní verzi...

_____
Pátá kniha série se v češtině jmenuje "V pasti", v angličtině "Grave Doubts" nebo "Haunted" (USA).
Všechno by bylo v pohodě... Kdyby to nevypadalo, jako kdyby se Jesse Suze spíš vyhýbal. Od jejich prvního polibku uběhla už dost dlouhá doba a Jesse dělá jakoby nic. Susannah je z toho na nervy...
Aby toho nebylo málo, do její školy přestoupí nový student. Jménem Paul Slater. Ano, je to přesně ten Paul, na kterého Suze nedávno natrefila na onom světě, brácha malého Jacka, kterému Suze vysvětlila jeho schopnost vidět mrtvé.
Paul, o kterém se Suze zdají děsivé noční můry.
A co je nejhorší - nejspíš se vrátil jenom kvůli ní.
Paul až moc dobře ví, jak poslat Jesseho na onen svět a nechat si tak Suze sám pro sebe, a právě kvůli tomu má Susannah v hrsti (nebo spíš "V Pasti"?). Paul a Suze uzavřou dohodu. Susannah se od něj nechá poučovat o inkarnátorech, jak Paul nazývá Meidátory, a Paul nechá Jesseho na pokoji.
Věci se ale trochu zkomplikují, když se během jedné z "lekcí" o inkarnátorech Paul na Suze vrhne, začne ji líbat a jí to vůbec není nepříjemné. Spíš naopak.
Jesse o ničem neví... Ale přesto si jednou Suze zavolá otec Dominik a oznámí jí, že Jesse bude odteď bydlet v Misii. Suze nic nechápe a navíc se jí dost dotkne, že jí to ani neřekl sám.
A jak už to tak bývá... Jednou se Jesse dozví o tom, že Paul je zpátky a i o tom, že se s ním Suze líbala. Zazní i celkem slavná věta: "Když se líbá s tebou, taky tak vzdychá?" (Paul) Nakonec se spolu Jesse a Paul před očima asi padesáti lidí poperou. Ale Suze je jediná, která vidí dva soupeře... Ostatní vidí jenom Paula.... A to nevypadá zrovna normálně. Spíš paranormálně.
Nakonec se všechno nějak vyhrotí a Jesse odejde zpátky do Misie. Susannah nepředstavitelně deptá, že se odstěhoval. Přijde školní akce, na které musí Suze za trest být. Uprostřed se jde projít a dojde až na misijní hřbitov, kde spolu s otcem Dominikem pohřbili Jesseho mrtvolu, kterou našli (v minulém díle). Před hrobem stojí Jesse.
Mluví spolu a Susannah se dozví, že to není tak, jak si myslela. Nějak si vydedukovala, že ji Jesse nemiluje. Což vůbec není pravda. On jí jenom nechtěl připravit o normální život.
_____
Tenhle díl prostě miluju. Ten konec je super a vůbec - MUSÍTE SI TO PŘEČÍST. Ale nechci na vás nijak tlačit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.