BBC profil Meg Cabot

2. srpna 2008 v 11:06 | Susannah |  - Rozhovory a chaty -
Nebyla jsem si až tak úplně jistá, jestli mám tenhle článek zařadit mezi rozhovory, nebo mezi životopisy, ale nakonec vyhrály rozhovory.
Jde o rozhovor s Meg týkající se spíš toho kolem, co o ní člověk moc neví.
Podle toho, co v něm je, bych tipovala, že ho pořídili někdy během doby, kdy měla Meg zatím vydané jenom "Deníky Princezny", protože jsou tam narážky jedině na ně.

_____________
Kdo je Meg Cabot?
Meg Cabot je autorkou "Deníků Princezny" - příběhů o Mie, normální teenagerce, která zjistí, že je princezna a dědička trůnu Genovie.

Jaká jsi byla ve škole?
Na střední jsem byla hodně aktivní v mimoškolních aktivitách jako je výtvarné úmění, divadlo a sbor. Taky jsem psala do školních novin, ale ne pravidelně, protože jsem nikdy neměla moc ráda populárně naučnou literaturu. Psala jsem si deníky, které mám doteď. Hodně z knížek série "Deníky Princezny" je napsáno podle mých deníků ze střední (kromě toho princeznování, které jsem si k tomu přimyslela).

Co jsi chtěla být, až vyrosteš?
Na střední jsem chtěla být herečka. Dokud jsem se nedostala na vysokou a nezačala chodit na kurzy tvůrčího psaní. Potom jsem se rozhodla, že se chci stát spisovatelkou.

Jaké byly tvoje oblíbené/ neoblíbené předměty?
Propadala jsem z matiky, stejně jako Mia, hlavní hrdinka knížek, takže to byl můj nejneoblíbenější předmět. I když jsem milovala psaní, nikdy jsem moc neměla ráda hodiny angličtiny. Myslím, že to zničí knížku, když to člověk moc rozpitvává. Nejraději jsem měla výtvarnou výchovu.
Jakou knížku jsi měla jako dospívající nejraději?
"To Kill a Mockingbird" od Harpera Lee. Pořád patří mezi moje oblíbené.

Na co jsi se během dospívání dívala v televizi nejraději?
Dost dlouho na "Cheers", "Ted Danson" a "Shelly Long." A taky - nesmějte se - "Little House on the Prairie."

Koho nejvíc obdivujete?
Americká autorka Anita Loos.

Jaký je váš největší sen?
Napsat víc knížek a rychleji. Taky se naučit znakovou řeč.

Jaká je vaše největší starost?
Protože právě bydlím v New Yorku a ani ne 20 bloků od místa, kde stávalo Světové Obchodní Centrum, dávám si na všechno pozor. Oproti některým lidem, které znám, ale nemám skoro žádné starosti.

Kdybys na sobě mohla jednu věc změnit, co by to bylo?
Přála bych si, abych místo francouzštiny dělala na škole španělštinu. Kdybych uměla španělsky, tak bych mohla v metru odposlouchávat daleko víc hovorů.

Co budeš mít dnes k večeři?
Budu si objednávat grilovaný kuřecí sendvíč z restaurace na Union Square.
Zdroj - můj překlad
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.