Další novinky o desátém dílu "Forever Princess"! ;)

14. srpna 2008 v 21:58 | Susannah |  Navždy Princeznou
Už tady dlouho nebyl článek a proto je tu jeden delší a řekla bych, že i celkem zajímavější.
Shrnula jsem všechny informace o desátém dílu, které se doteď kde na internetu objevily a řekla bych, že to stálo za to.
Ráda bych vás taky navnadila na příští článek (ne, ještě není hotový), kde najdete přeloženou ukázku z desátého dílu, kterou Meg konečně uveřejnila!
A to pořád ještě není všechno, brzy vás zase na chvíli opustím, takže teď zapracuju na nových článcích. A nechci vás strašit, ale moje dočasná nepřítomnost a nepřibývání nových článků na blog byly způsobené především překládáním Avalon High, do kterého jsem se pustila.
Na všechny ostatní novinky a články si budete ještě muset počkat, ale makám na tom a každopádně na tenhle blog nezapomínám.

__________________

Překlad z chatu...

Q: Chtěla bych se tě zeptat na Forever Princess - o kolika dnech Mia bude psát? Jak dlouho se bude příběh desátého dílu odehrávat v Miině čase? A jak dlouhá ta knížka bude?
A: Fajn, dáme sem nějaké spoilery! Rukopis desátého Deníku Princezny je dlouhý 400 stran. Myslím, že jde tak o tři týdny Miina života (poslední týdny jejího posledního ročníku na střední) a obsahuje i její osmnácté narozeniny, maturitu, maturiťák, dokončení studia a velkolepou volbu ministerského předsedy Genovie. Můžu tě taky ujistit, že je tam i Michaelův návrat z Japonska (práci tam už dokončil), finální konfrontaci s Lilly (zjistíme, proč byla na Miu celou dobu tak naštvaná) a taky se dozvíme, kam jde kdo na vysokou (aspoň o těch, kteří tam jdou). Všechno vyvrcholí na plese. Proč taky ne? Nějaké další otázky?
__________________

Co všechno by mělo v knížce zaznít?

  • věřte nevěřte, tohle všechno Meg naslibovala... (+ všechno, co mi odpověděla na chatu)
1. Na konci knihy bude Mia s někým určitě chodit. Pravděpodobně s Džejpím, nebo Michaelem.
2. Bude rozhodnuto o osudu Genovie. (V devátém dílu odhalila Mia tajemství, jehož zveřejnění s osudem malého evropského knížectví tak trochu zamávalo.)
3. Všechny (významné) postavy se rozhodnou, na jakou půjdou vysokou. Většina z nich půjde na školy, které jsou členy Ivy League (mezi ně patří například Harvard, Yale a Princeton). Mia půjde pravděpodobně taky na jednu ze škol Ivy League, protože je z královské rodiny, anebo půjde na univerzitu v Genovii.
4. Skoro všechny postavy mají tajnosti, o kterých se Mia dozví. A přesně to se dozvíme i my. (Asi všechny postavy mají nějaké důvody, proč se přátelí s Miou - jako Lilly, Lana a Tina. Michael možná žádnou nemá, protože se s Miou seznámil jako s nejlepší kamarádkou své sestry a až potom s ní začal chodit.
5. Dozvíme se, co se stalo v časovém úseku mezi devátým a desátým dílem. A neprozradí nám to nikdo jiný než Mia.
6. Meg řekla: "Všichni čtenáři, kteří pohrdají Lilly, se za to budou po přečtení desátého dílu celkem stydět."
7. Bude vydána kniha napsaná jednou z postav Deníků Princezny. Nebude ale zmiňovat žádnou z ostatních postav Deníků.
__________________

Jedna velká novinka!

Screen stránek Meg a rubriky Coming Soon dokazuje, že onou tajemnou postavou Deníků Princezny, která má napsat vlastní knihu není nikdo jiný než Mia. Tuto knihu si budeme moct všichni pořídit v knihkupectvích!
Knížka se bude jmenovat Ranson My Heart (= Vykoupení mého srdce). Nevím jak vy, ale já jsem celkem zvědavá.
Každopádně by to mohlo být jakoby o zkušenostech Mii, ale to by bylo celkem v rozporu s číslem sedm toho, co nám Meg už prozradila. A pak mě teda nenapadá, o čem by mohla knížka být.
__________________

Teorie?

Původně bylo Meg umožněno vydat jenom první tři díly Deníků. A ona byla přesto spokojená s tím, jak to všechno skončilo...
Třetí díl je jednoduše mým nejoblíbenějším, protože Mia se dá dohromady s Michaelem a nic mezi nimi neskřípe (Možná protože se dají dohromady a v Miině čase den na to kniha končí.). Každopádně mě to přivedlo na nápad, že Mia s Michaelem se k sobě vrátí i v desátém díle... Z toho všeho, co Meg o Michaelovi kdy řekla, se dá i usuzovat, že je pro něj taky trochu dost zaujatá. Jako na jeho stranu... Ale nic není jisté. Já každopádně doufám, že se dohromady zase dají.
Ještě jednu naději bych hledala v tom, že když se Mia v devátém díle s Džejpím políbila, něco cítila, ale NEBYLO to to samé jako s Michaelem.
V celém devátém dílu Mia taky dost rozebírá všechny svoje pocity a i ty mě přivádějí na myšlenku, že bez Michaela prostě nevydrží. Navíc v porovnání s osmi předchozími díly celkem dospěla a myslím, že v posledním ročníku střední, kdy se desátý díl odehrává, bude ještě normálnější. Třeba už nebude tak hysterická, jako doteď byla!
No a jednoduše - styl Meg Cabot a jejích zakončení knížek je prostě silně happy endový.
Naděje umírá poslední a já budu doufat, dokud desátý díl nedočtu!
__________________

A slíbená obálka...

Vlastně to není až taková novinka, ale je větší než předchozí miniatura, no ne?
__________________
A je tady snad největší novinka!
Desátý díl Forever Princess vyjde už 6. ledna 2009!
  • Až na to, že doteď nám byl slibován prosinec, dobrý. No co, aspoň to vímě přesně... A já zase vím, co budu chtít k sedmnáctinám!!!
__________________
Zdroj, Zdroj, Zdroj 3 - moje hlava pamatující si každou blbost
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ance | Web | 15. srpna 2008 v 23:29 | Reagovat

Zdravím Susannah,

ty jo, už poslední díl... zní to tak děsivě i krásně! Ten posunutej datum... co k němu říct, no: "Přesně před měsícem bych měla narozky! Teda měsícem a dvěma dny. Já se snad nedočkám..."

Ta obálka je hezká, jednoduchá a příznačná, ale mně se stejně líbí víc ty české.

Taky si myslím, že třetí díl je nejlepší a taky jsem si myslela, že je poslední... zdálo se mi to ukončené a nebyli tam nějaké zvlášťní situace na dořešení. A podle toho taky rozděluju její knížky:

První až třetí díl jako jeden celek. (V duchu to tak mám prostě sesumírovaný ;oP.) K tomu možná ještě i "Povinnosti Princezny".

Další celek je samotný: "Princeznám sluší růžová".

Šestý a sedmý díl je další jeden celek.

Osmý díl a devátý jsou obě samostatné a jsem zvědavá na poslední díl.

Neptej se mě proč to, prostě to tak... eh, jak to jen říct... cítím? Jako by to patřilo k sobě, i když to vše patří k sobě, že? Trochu nesmyslné, no dobrá, možná že víc než trochu... příčina toho je, že první tři jsem přečetla všechny naráz, takže jsem je brala jako jeden celek, pak jsem si musela počkat až vyjdou a na čtvrtý jsem moc dlouho nečekala, takže mi zapadal to prvního celku... zato na pátý díl jsem čekala hodně dlouho! Přišlo mi to jako samostatné, úplně jiné než ty předtím, nevím přesně čím jiné, ale odlišné. Po jeho přečtení jsem na dlouho na Princeznu zapomněla a nezpozorovala, že vyšli další díly, protože jsem si zase myslela, že je už konec, víte? Takže mě překvapilo, když se objevila najednou "Princezna v Zácviku" i "Princezna na Večírku"... tyhle dvě se pak už ale úplně odlišovali - zase neumím definovat čím - od prvních knížek, v tu dobu jsem měla princezny dost, byla jsem zahrabaná do "Mediátora" a dalších jiných knih, o Miu jsem ztratila zájem... ale jen ze zvědavosti, co se v těch knihách děje jsem si je půjčila v knihovně a jejich obsah jen tak zběžně pročetla, nějak mě to ani snad nezajímalo! Když pak vyšla další: "Princezna nad Propastí" tak jsem se zase do toho dostala, do té "mánie" i když tehdy dost s rezervami, nebylo to jako na začátku. Ale zato devátý díl - Princezna Mia! To byla bomba! Prostě skvělý, výborný, fantastický! Zase jiné, odlišné než předešlé, ale - jak říká náš češtinář - famózní!!!

A zrovna tak se těším na poslední díl, no páni, poslední!!!

Zase jsem se rozepsala až moc, no. xD Ale teď dál, co jsem to ještě chtěla, říct - teda napsat:

Pár "Mia & Michael" je tutovej, fakt, bez řečí... ale mě se tak líbí Džejpí!! Tím víc jsem zvědavá, koho si vybere... ha ha ha, to je těžká otázka, co?

Na to "Vykoupení mého srdce" jsem fakt zvědavá... jo, zase, no a co? Vy snad ne?

V devátém díle jsem fakt měla chuť Lilly zaškrtit - přinejmenším - ale teď s prominutím, mě se Lilly nikdy nelíbila, říkejte si, co chcete, ale moje oblíbená postava to teda nikdy nebude. Ale tím víc se mi líbí Tina.

To je tak asi vše, co bych k tomu mohla říct. A na tu desítku se moc moc moc těším. ♥ Forever Princess ♥

P. S. Tak ty ses dala do překladu? Myslela jsem si to, když jsi už minule něco zmínila... to jsem fakt ráda a jistě i další tvoji návštěvníci blogu, budeme mít možnost si přečíst další - zcela jistě skvělou - knížku od tétu mimořádné spisovatelky. Je až trestuhodné, že nevydávají ostatní její knížky česky, nemyslíš?

2 Susannah (šílenec řídící tenhle blog) | Web | 16. srpna 2008 v 9:07 | Reagovat

Ance: Čoveče, já ty díly ale dělim úplně stejně jako ty. XD První tři jsem taky četla jako takovej celek... O:-) Já proti Džejpímu skoro nic nemám, ale připadá mi takovej... No je fajn, ale mohl by začít chodit s někym jinym, protože mně by se líbilo, aby Mia a Michael byli spolu. Pro mě je to takovej ukázkovej pár. Taky jsem zvědavá... A Lilly mi byla od začátku dost nesympatická, už jak byla na Miu hnusná v jedničce a nikdy na ní vlastně nebyla tak milá jako Tina. V devítce bych taky bývala na Lilly nejradši vlítla. XD A s tim překládnánim mi to připadá chvílema spíš vtipný, protože je tam na začátku každý kapitoly jedna sloka básně "The Lady od Shalott" a mně se strašně nechce do českýho přbásnění... :( Ale co už, slovíčka mám přeložený a první sloku hotovou, teď už se s tim jenom smířit a vrhnout se na to. O:-)

3 Mia | 4. září 2008 v 23:15 | Reagovat

tyjooo uz se tesim..podle me se stejne da dohromady s michaelem to je jasny...sem zvedava na ty tajemstvi kazde postavy...

4 MrS. (S)mileynka | Web | 24. září 2009 v 18:07 | Reagovat

to je trochu jako stmívání... má ráda jacoba, ale bez edwarda neumí žít... až na to že oni nejsou upíři ani vlkodlaci, ale ona je princezna :D
no já osobně se na tu knížku moooooc těším..  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.