Rozhovor s Miou, aneb něco jako upoutávka na desátý díl "Forever Princess"

15. srpna 2008 v 12:46 | Susannah |  Navždy Princeznou
Takže - právě jsem dopřeložila slíbenou ukázku z desátého dílu.
Jde o rozhovor Mii s časopisem teenSTYLE. Řekla bych, že Meg si s tím pěkně vyhrála. Možná proto, že jde o poslední díl.
Tady máte screeny toho, jak vlastne ona ukázka vypadá:
  • Kdybyste si chtěli sami přečíst originál, najdete ho tady. Je ve formátu pdf., takže musíte mít buď Adobe Reader, nebo nějaký jiný vhodný program...
A uvnitř článku už najdete slíbený překlad rozhovoru.
Mně osobně se ten rozhovor hrozně líbí. Protože Mia si tam prostě mele svou a na otázky ohledně módy vůbec neodpovídá. Jako ostatně vždy.


Rozhovor teenSTYLE s princeznou Miou Thermopolisovou o tom, jaké to je, být z královské rodiny, o její nadcházející maturitě a maturiťáku a taky o tom, jakou módu prostě musí mít!

teenSTYLE přistihl na jaře princeznu zabranou do jedné z jejích mnoha dobrovolnických aktivit - uklízení Central Parku spolu se svými spolužáky ze střední školy Alberta Einsteina, kteří se budou za pár týdnů spolu s princeznou účastnit zdejšího slavnostního ukončení studia!

Možná si říkáte - Co může být méně princeznovské, než natírání laviček v parku? A přesto zvládá princezna Mia vypadat vznešeně - ve svých přiléhavých tmavých bokových džínách Seven For All Mankind, jednoduchém bílém tričku a balerínách Emilio Pucci.

Naše princezna jednoduše patří mezi ty, z královských rodin, kteří vědí co to znamená mít teenSTYLE!

teenSTYLE: Pojďme se na to vrhnout po hlavě, princezno. Mnoho lidí je celkem zmateno tím, co se právě děje s vládou Genovie. Naši čtenáři to opravdu chtějí vědět: Jste pořád princezna?
Princezna Mia: Ano, samozřejmě, že jsem. Genovie byla absolutní monarchií, dokud jsem minulý rok neobjevila dokument po své předkyni, princezně Amélii, která naši zemi před čtyřmi sty lety prohlásila konstituční monarchií - přesně jako v Anglii. Genovijský parlament ověřil před rokem platnost dokumentu a za dva týdny přijdou dlouho očekávané volby ministerského předsedy.
teenSTYLE: Budete pořád vládnout?
Princezna Mia: Ano. Potom, co můj otec odevzdá trůn, ho právoplatně zdědím já. Lid Genovie zvolí ministerského předsedu, stejně jako občané Anglie, ale přesto bude vládnout jeden z členů královské rodiny... v případě Genovie princ, nebo princezna, protože jsme knížectví.
teenSTYLE: To je skvělé! Takže budete pořád nosit korunku, jezdit limuzínami, bydlet v paláci a oblékat se do překrásných večerních šatů...
Princezna Mia: ... a za zády bodyguarda, paparazzi, nebudu mít žádné soukromí, budu pronásledována lidmi, jako jste vy a pořád budu muset poslouchat babičku nutící mě do rozhovorů, abychom do Genovie přilákali víc turistů? Ano. Ne, že bychom teď neměli díky mému tátovi dostatečnou reklamu po všech možných časopisech, když teď kandiduje na ministerského předsedu a jeho vlastní bratranec, princ René, je protikandidátem.
teenSTYLE: A podle posledních zpráv to také vypadá, že vede. Ale zaměřme se teď na vaše plány po ukončení školy. Sedmého května budete maturovat na jedné z Manhattanských prestižních škol, na střední škole Alberta Einsteina. Jaké doplňky si plánujete vzít ke svým večerním šatům -
Princezna Mia: I přesto si upřímně myslím, že kampaň prince Reného je směšná. Jednou dokonce řekl, "Překvapilo by vás, kolik lidí na světě o Genovii nikdy neslyšeli. Mnoho z nich věří, že byla vymyšlena kvůli filmu. A já to chci změnit." Jeho představy změň v Genovii k lepšímu ale zahrnují i větší výnos z turistického ruchu. Pořád slibuje, že se Genovie stane pdoobnou prázdninovou destinací jako třeba Miami, nebo Las Vegas! Vegas! Chce nechat vybudovat síť restaurací, jako jsou Applebee's, Outback, Steakhouse a McDonald, aby přitáhl víc výletních lodí s turisty z Ameriky. Dokážete si to představit? Co by mohlo být pro Genovijskou infrastrukturu katastrofálnější? Některé naše mosty jsou straré celých pět set let! A to ani nemluvím o tom, jaké následky by to zanechalo na životním prostředí, které už bylo dost poškozeno výletními loděmi plýtvajícími -
teenSTYLE: Ehm... vidíme, že jste pro tento problém vášnivě zasazená. Vyzíváme všechny naše čtenáře, aby se zajímali o současné události - jako třeba o vaše osmnácté narozeniny, které máte už prvního května! Jsou fámy o vaší babičce, kněžně vdově, plánující velkolepou oslavu na palubě Genovijské jachty, na které by měla vystupovat i Madonna, pravdivé?
Princezna Mia: Nemyslím si, že není místo pro vylepšení Genovie, ale určitě není místo na to, co plánuje princ René. Naprosto se ztotožňuji s tátovou odezvou - že jestli je něco, co naši občané potřebují, je to vylepšení jejich každodenního života. Můj otec je tím, kdo má potřebné zkušenosti, ne princ René. Chci říct, že můj táta byl princem celý život a posledních deset let vládl. Ví, víc než kdokoli jiný, co jeho lid potřebuje a co zase ne... a lid každopádně nepotřebuje Applebee's!
teenSTYLE: Takže... Chápu správně, že se chystáte na vysokou se zaměřením na politické vědy?
Princezna Mia: Cože? Ne, to ne. Přemýšlela jsem o žurnalistice jako hlavním oboru. A jako vedlejší předmět bych si vybrala kreativní psaní.
teenSTYLE: Opravdu? Takže vy chcete být žurnalistkou?
Princezna Mia: Vlastně... Ráda bych byla spisovatelkou. Vím, že je těžké se prosadit. Slyšela jsem ale, že když člověk píše romány, třeba o lásce, tak je jednodušší -
teenSTYLE: Když mluvíme o lásce... Asi se teď připravujete na senzaci, po které touží všechny americké dívky! A této události se říká maturiťák. Nemám pravdu?
Princezna Mia: Ou. Uhm. Jo. Myslím.
teenSTYLE: Ale no tak, nám to říct můžete! Určitě se už nemůžete dočkat! Všichni víme o té záležitosti s Michaelem Moscovitzem, vaším dlouhodobým a stálým přítelem, která skončila minulý rok, když se s vámi rozešel a odletěl do Japonska. Hotové drama! Pořád se ještě nevrátil, nebo snad ano?
Princezna Mia: Pokud vím, tak je pořád v Japonsku. A jsme jenom přátelé.
teenSTYLE: Správně! Poslední dobou jste byla často viděna ve společnosti vašeho spolužáka ze školy, s Johnem Paulem Reynoldsem-Abernathym čtvrtým. To je ten krasavec natírající lavičku kousek od nás, nemám pravdu?
Princezna Mia: No... jo.
teenSTYLE: Nenapínejte nás! Je právě Džejpí tím vyvoleným, který vás bude doprovázet na váš maturitní ples střední školy Alberta Einsteina? A co si obléknete? Teď jsou v módě kovy... můžeme počítat s tím, že zazáříte ve zlatém?
Princezna Mia: Ale ne! Je mi to tak líto. Můj bodyguard po vás nechtěl kopnout tu plechovku barvy. To bylo dost neohrabané! Pošlete mi účet z čistírny.
Lars: O to se postará Královská Genovijská kancelář pro tisk na Páté Avenue.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ance | Web | 15. srpna 2008 v 23:38 | Reagovat

Ha ha ha.... můj ty Bože! xD xD xD

To se jí fakt podobá. Jj, skvělý to je, tím víc se těším na desítku!

2 Monickaaa | Web | 22. srpna 2008 v 15:20 | Reagovat

tyto knížky jsou super ale ještě nemám všechny ale 4 už mám a chci všechny

3 MEXXIE | Web | 29. srpna 2008 v 13:45 | Reagovat

nebylo ji nahodou v posledni knizce 16? prece nemuzou jen tak preskocit dva roky. to je blby.

4 Susannah (šílenec řídící tenhle blog) | Web | 30. srpna 2008 v 23:00 | Reagovat

MEXXIE: Překsočej... A slibovaný je, že Mia sama nám pak popíše, co se během těch dvou let stalo.

5 Danieliq | E-mail | Web | 15. listopadu 2008 v 19:04 | Reagovat

lol :D :D :D

ale inak... to fakt chcú preskočiť 2 roky? no to som ohromne zvedavá... dúfam, že Meg to nepokazí... Denníky princeznej sú dosť haluzné knižky :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.