Ukázka z knihy "Andělé smrti"

2. srpna 2008 v 12:58 | Susannah |  Andělé smrti
Jsem tu z dalším úryvkem z knihy - pokračuje se třetím dílem Mediátora.
Dalo mi docela zabrat vybrat nějakou pasáž, ale nakonec jsem se rozhodla. Časem možná do článků s ukázkami něco přidám.

__________
(česká verze knihy - strana 29)
Jesse vypadal, jako by chtěl eště něco dodat, ale Gina se najednou zavrtěla, zvedla hlavu a zadívala se mým směrem.
"Suze?" protáhla ospale. "S kým to tady žvaníš?"
"S nikým." Doufala jsem, že z mýho výrazu hned nezjistí, že jí lžu. Nenáviděla jsem, když jsem jí musela lhát. Koneckonců to byla moje nejlepší kámoška. "Proč se ptáš?"
Gina se vyhrabala z polštářů a zůstala zírat na Hřebíka. "Tak tohle je ten slavnej Hřebík, co o něm vykládaj tvý bráchové? Kristepane. To je obluda."
Jesse, kterej zůstal stát tam, kde byl, se zatvářil dotčeně. Hřebík byl jeho děťátko. Před Jessem jdte nesměli nadávat jeho miláčkovi do oblud.
"Já myslím, že je fajn," ozvala jsem se varovně. Doufala jsem, že Gina pochopí a sklapne.
"Seš zfetovaná, nebo co?" houkla na mě. "Simonová, vzpamatuj se. Dyť to má jen jedno ucho."
V tu chvíli se velký zrcadlo ve zlacenym rámu nad toaletním stolkem zčistajasna roztřáslo. Stávalo se to vždycky, když se Jesse namíchnul - teda když se pořádně namíchnul.
Ale Gina, která nemohla nic tušit, zírala na zrcadlo s rostoucím vzrušením. "Hele!" vykřikla. "Už je to zase tady! Je tady další!"
Měla na myslí zemětřesení, pokud vám to nedocvaklo. Ale ani to předtím, ani tohle nemělo se zemětřesením nic společnýho. To jen Jesse vypouštěl přetlak.
Další věcí, kterou jsem viděla, byl Ginin lak na nehty, kterej vystartoval z toaletního stolku, zaplachtil vzduchem, popřel zákony gravitace, přeletěl celou místnost a dopadnul do kufru, kterej si nechala otevřenej na pohovce.
Nejspíš bych měla dodat taky to, že ten lak - smaragdově zelenej - byl bohužel otevřenej. Skončil na kupě věcí, který si nestačila vybalit.
Gina vyrazila vyděšenej výkřik, mrskla peřiny na podlahu a vrhla se ke kufru, aby zachránila, co se dalo. A já? Já vrhla na Jesseho dost znechucenej pohled.
Ale on na to jen: "Nekoukej na mě takhle, Susannah. Slyšelas, co o něm řekla." Znělo to fakticky ublíženě. "Řekla, že je obluda."
"Já říkám, že je obluda, celou tu dobu, co je tady," zasyšela jsem. "A mně nic takovýho nevyvádíš!"
Nakrčil jedno obočí - to, nad kterym měl jizvu - a prohlásil: "Ale v tom je přece rozdíl."
A pak, jako by mezi náma už nedokázal vydržet ani o vteřinu dýl, v tu ránu zmizel. Nechal za sebou znechucenýho Hřebíka a zmatenou Ginu.
"Tohleto nehcápu," mumlala a držela v ruce jednodílný leopardí plavky, odshora dolů politý zeleným lakem. "Nechápu, co se to děje. Nejdřív to pivo dneska odpoledne a teď zase tohle. Řeknu ti, ta Kalifornie je ňáká divná."
Když jsem si to všechno přechroustávala v hlavě v ředitelně u otce Doma, napadlo mě, že vím přesně, jak si Gina musí připadat: nejspíš má pocit, že tady v jednom kuse plachtí něco vzduchem. Doufám, že hned tak nevyluští tajenku - jako že tady věci plachtěj vzduchem, jenom když se u toho nachomejtnu já.
Ale měla jsem takový divný tušení, že když tu bude celej tejdenm nakonec se to domákne. A to hezky rychle.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Danieliq | E-mail | Web | 12. listopadu 2008 v 18:17 | Reagovat

Zac Efron a príšera? :-O :-O :-O :-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.