Ukázka z knihy "Čtvrtý rozměr lásky"

3. srpna 2008 v 12:03 | Susannah |  Čtvrtý rozměr lásky
Je tu ukázka z posledního Mediátora.
Tady se mi to vybíralo dost dobře - zaprvý jsem přesně věděla, kde hledat, protože tenhle díl mám nejradši a zadruhý - je to Mediátor.

_________
(česká verze knihy - strana 129)
Došla jsem k posteli, zvedla polštář a vytáhla zpod něj Jesseho miniaturu - portrét, kterej kdysi daroval svý vykutálený snoubence Maríi. Ten, se kterym jsem spala, od tý doby, kdy jsem si ho... ehm.... řekněme.... no prostě, kdy ke ke mně náhodou dostal.
Zadívala jsem se do Jesseho temnejch, spolehlivejch očí, pak zavřela ty svý a představila si ho... představila si Jesseho právě v tomhle pokoji, jenomže ne tak, jak vypadal teď - s ozdobnejma nebesama nad postelí a růžovým telefonem (dík, mami).
Ne, představila jsem si tenhle pokoj, jak asi vypadal před sto padesáti lety. Bez nařasenejch bílejch záclonek na arkýřovym okně. Bez sedátka s výhledem na záliv a naducanejma polštářkama. Bez koberce na parketách. A hlavně bez koupelny, nanejvýš s takovým tím porcelánovým umyvadlem a nočníkem pod postelí.
Svět bez aut. Bez telefonů, bez počítačů, bez mikrovlnek. A lednic. A televizí a přehrávačů a letadel. A antibiotik.
Jen samá tráva. Tráva, stromy a nebe, dřevěný povozy, koně špína a...
...a otevřela jsem oči.
Byla jsem tam.
_________
(strana 152)
"Je tam někdo?"
Vykopla jsem ještě jednou.
Tentokrát už nezavolal. Přiskočil k žebříku a začal se srápat nahoru. Slyšela jsem, jak šprusle praskaj pod jeho tíhou.
Tíhou. Jesse totiž něco vážil.
A pak jsem uviděla jeho ruce - velký, snědý, obratný ruce - na vrcholku žebříku, následovaný o vteřinku pozdějc jeho hlavou...
Dech mi uvíznul v plicích.
Protože to byl on. Jesse.
Ale ne ten Jesse, jak jsem ho viděla naposledy. Protože tenhle byl živej. Byl... tady. Pevně a nezpochybnitelně vyplňoval prostor, jako by mu patřil, jako by si ho odtlačoval z cesty, místo aby ho nechával procedit skrz sebe.
A nemohotal se. Zářil, ale ne tou svou astrální září, kterou jsem kolem něj byla zvyklá vídat. Místo toho vyzařoval nepřehlídnutelnou auru zdraví a síly. Jako by ten Jesse, kterýho jsem znala, byla jen chabá nápodoba - odraz - kluka, na kterýho jsem se dívala teď. Nikdy jsem si tak palčivě neuvědomovala, jak se mu tmavý vlasy na opálenym krku kroutěj, jak hluboký jsou jeho temný oči, jak bíle svítěj jeho zuby, jak vypracovaně vypadaj jeho dlouhý nohy, když si kleknul vedle mě, jak mu na hřbetech rukou vystupujou žíly, jak se mu na pažích rýsujou šlachy...
"Slečno?"
A jeho hlas. Jeho hlas! Tak podmanivej, až mi přejel po celý páteři. Byl to Jesseho hlas, ale najednou byl všude kolem a znělo to jako...
"Slečno? Nepřišla jste k úhoně?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kimy | 3. srpna 2008 v 13:04 | Reagovat

tohle byla fakt krásná scéna, jedna z mých nejoblíbenějších :))

2 Ance | Web | 5. srpna 2008 v 22:39 | Reagovat

Moc pěkný konec, ale je mi taky líto, že je to konec. Ale jinak by bylo zase blbý, kdyby to nemělo konec... Jak se říká: "V nejlepším se má přestat." Jinak by mi mohlo knihu něco pokazit... i když od Meg Cabot to ani moc neočekávám. Většina jejich knih je úžasných.

Moc, moc hezký úryvek a vůbec je celá knížka super, nevím, co jiného říct. Díky senzačním hlavním hrdinům a vůbec mediátorování (by mě zajímalo, jak přišla M.C. na tenhle nápad) to byla fantastická práce.

Já vím, vím. Říkám to pořád, ale co jiného taky říct, když jsou to tak skvělé knížky, že? A mimojiné patří Mediátor k mým nejoblíbenějším od téhle právem světoznámé spisovatelky.

Taky je dobrý, jak si o Susannah myslí (když se dostane do toho předminulýho století), že je prostitutka! Ha ha ha. No jo, takový oblečení ještě tehdy neletělo, že, nač se divit... ale i tak.

Na chvíli, když se Suze s Jessem - tím živým Jessem - vrátili z minulosti do současnosti a on byl napokraji smrti... to jsem fakt skoro nedoufala... a přitom jsem člověk velice optimistický, někdy až moc naivní - nevím, neumím sama sebe přesně posoudit. Ale skončilo to tak, jak mělo a bylo to bezva prostě.

Tak, to byl ale vyčerpávající koment. xD

3 Susannah (šílenec řídící tenhle blog) | Web | 6. srpna 2008 v 7:31 | Reagovat

Ance: Tady máš článek o tom, jak jí napadlo mediátorování... :) http://meg-cabot-books.blog.cz/0803/meg-o-serii-the-mediator

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.