Ukázka z knihy "Hrdinkou snadno a rychle"

1. srpna 2008 v 10:31 | Susannah |  Hrdinkou snadno a rychle
Dostala jsem nápad.
Hodím vám sem ukázky z knížek od Meg, abyste si mohli sami udělat obrázek, jestli si tu knížku budete chtít přečíst nebo ne-e. Podle mě si ho uděláte líp z ukázky, než z toho, co najdete na internetu - stručné shrnutí celé knížky.
Já bych to aspoň sama uvítala, kdybych přemýšlela, že si nějakou z těch knížek pořídím.
Sice si to může člověk přečíst i v knihkupectví, ale proč to nemít i tady?
První je nařadě ukázka z knížky "Hrdinkou snadno a rychle". Jde o první díl ze dvou.


_________________
(česká verze knihy - strana 62)
Deset nezvratných důkazů, že zastavit cvoka, co míří na prezidentovu hlavu, úplně změní váš život
10. Ambulance, která vás veze do nemocnice, jede s policejní eskortou. Do Fakultní nemocnice George Washingtona, abych byla přesná. Do té, kam vezli prezidenta Regana, když ho postřelili.
9. Místo toho, abyste v čekárně na pohotovosti museli jako všichni ostatní tvrdnout až do té doby, než si vás všimně znuděná sestra, vezmou vás po příjezdu tovnou na sál, takže předběhnete všechny ty mladistvé členy gangů, co krvácejí po bodnutí nožem, rodící ženy, lidi s tužkami trčících z očních důlků a tak.
8. Kamkoli vás v nemocnici George Washingtona pošlou, všude s vámi chodí muži v černém a se sluchátky v uších.
7. Když vám dají nemocniční košili, protože vaše oblečení je celé promočené, a vy si ji odmítnete obléknout, protože nemá vzadu žádné tkaničky, dají vám ještě jednu, takže si natáhnete jednu, co se rozevírá vzadu, a jednu, co se rozevírá vepředu, a už vám nikde nekouká tělo. Žádný pacient v celé nemocnici nedostane dvě košile, jen vy.
6. Dostanete soukromý pokoj s ozbrojeným strážcem za dveřmi, přestože vás bolí jen zlomené zápěstí.
5. Když vás přijde prohlédnout doktor, říká: "Tak vy jste to děvče, co zachránilo prezidenta!"
4. Když zahanbeně zamítnete "Ále, to ne", doktro pokračuje: "Já slyšel něco jiného! Jste teď prakticky národní hrdinka!"
3. Když vám řekne, že máte nadvakrát zlomené zápěstí a že budete nosit sádru od lokte dolů asi šest týdnů, místo toho, aby vám dal lízátko nebo něco takového, požádá vás o autogram.
2. Zatímco čekáte, až přijdou a zafixují vám ruku do sádry, pustíte si ve svém soukromém pokoji televizi a na všech programech běží upozornění, že začínají Mimořádné zprávy. Potom přijde Tom Brokaw a říká, že dnes večer došlo k pokusu o atentát na prezidenta USA. Načež oznámí, že tento pokus byl zmařen hrdinským činem jediného člověka. A pak se přes celou obrazovku objeví vaše fotka ze školní průkazky.
Ta, kde jste mrkli ve chvíli, kdy fotograf tiskl spoušť.
Ta, na které vám rozcuchané vlasy trčí do všech stran.
Ta, kterou jste nikdy nikomu neukázali ze strachu, že se vystavíte všeobecnému posměchu.
A důvod číslo jedna, proč můžete tvrdit, že váš život je převrácený na hlavu:
1. Když začnete při pohledu na svou fotku na obrazéovce hystericky vřískat, do vašeho pokoje vtrhne asi tak třicet tajných agentů s odjištěnými zbraněmi, aby se ujistili, že jste v pořádku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Markot | 1. srpna 2008 v 11:46 | Reagovat

tyhle všemožné seznamy mám v knihách o Sam strašně ráda...je to originální:P

2 Alienor | 1. srpna 2008 v 16:23 | Reagovat

:-D To vypadá dobře...

3 Ance | Web | 2. srpna 2008 v 13:12 | Reagovat

Ha xD ha xD ha xD.......atd.

"Hrdinka" je skvělá knížka, hned po Mediátorovi a Princezně (a nebo před Princeznou, v tom si nejsem jista, líbí se mi obě moc ♥... no jo, já - váhavej střelec ;oP, přímou odpověď ze mě nedostanete... jak kdy).

Koukám, že ses dala do překladu, Susannah. Dívala jsem se jí na web a viděla ty ukázky, dokonce si je i přečetla... ale stejně rozumněla houby. xD

Ale kdež, zas tak blbá nejsem, to bych si fakt křivdila, ha ha ha. Ale přece jen česky je to nejlepší.

Tyhle seznamy typu "10 důvodů, proč..." jsou fakt skvělé, s tím jsem se setkala poprvé teprve u M.C. Jsou vtipné, skvělé a jak už je tu zmíněno originální.

Jo a chtěla jsem se zeptat: Bude nějaké pokračování Hrdinky? Víš, nevíš? Myslím tím třetí knihu a další...

4 Susannah (šílenec řídící tenhle blog) | Web | 2. srpna 2008 v 14:25 | Reagovat

Nebude, na tom nedávném chatu se Meg myslím někdo ptal. Akorát existuje jedna krátká povídka, která je součástí jakési stále ještě nevydané knížky. Podrobnosti se mi přesně nevybavujou, ale je to jenom se Sam, David tam určitě neni. Takže jenom ty dva díly.

5 Ance | Web | 3. srpna 2008 v 16:04 | Reagovat

To je ŠKODA!!!

6 laura458 | E-mail | 21. března 2010 v 14:41 | Reagovat

moc bych si ji chtěla přečíst ale nemůžu ji sehnat, nemaj ji v žádnym knichkupectví kde sem byla a všude na internetu je vyprodaná O_O  tak jako vždycky co se týče knížek od meg už zase jich vytiskli málo ani mediátor se nedá sehnat celej :-?  :-?

7 Susannah | 21. března 2010 v 22:07 | Reagovat

laura458: To je fakt... Můžeš třeba zkusit knihovnu, pokud máš v blízkosti nějakou, tam tyhle knížky od Meg bývaj. Popřípadě zkus najít na internetu pdf., ať už český, nebo anglický....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.