Ukázka z knihy "Temná je noc"

2. srpna 2008 v 15:21 | Susannah |  Temná je noc
OK, přepisování ukázek nám tady trochu vázne, protože při hledání ukázky (zvlášť v případě Mediátora) se vždycky zaseknu a čtu si ještě kousek a ještě kousek a ještě jeden.
Jo, magor.
Každopádně je tady ukázka už ze čtvrtého dílu Mediátora. Snažím se vybírat tak trochu bezspoilerový ukázky, takže jsem vám sem nemohla dát svoje oblíbený pasáže.
Taky jsem dostala pár ztřestěnejch nápadů, na jejichž realizaci se můžete v blízké době těšit. Nebo se spíš bát? Rozhodněte si to sami.

_________________
(česká verze knihy - strana 123)
S mediátorama se to má tak: maj devět životů, stejně jako kočky.
Myslím to smrťácky vážně. Nvěřii byste tomu, kdybych vám řekla, kolikrát už mě někdo srazil k zemi, vláčel, strkal, kopal, mlátil, škrábal, třískal mě do palice, držel pod vodou, zastřelil - jo a eště shodil ze střechy.
A zaklepala jsem snad bačkorama? Utrpěla jsem nějaký vážný zranění?
Ne. Dost často jsem mívala něco zlomenýho. A taky šrámy a jizvy.
Ale pravda je, že ten, kdo - nebo co - nás mediátory stvořil, nás vybavil jednou přirozenou zbraní, se kterou jsme měli v boji proti zlejm duším aspoň ňákou šanci. Bohužel to není nadlidská síla, což by bejvalo mnohem praktičtější. To, co máme já a otec Dom - a teď k nám musím počítat i Jacka, i když ten asi zatím neměl možnost si něco podobnýho vyzkoušet - navíc oproti jinejm lidem, je skrytá schopnost snášet všechny ty rány, který na naše nebohý mediátorský šišky dopadnou.
Což byl zřejmě taky důvod, proč ten pád, kterej mě měl zlikvidovat, nezafungoval tak, jak měl. To teda ani náhodou.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.