Ukázka z knihy "V pasti"

3. srpna 2008 v 11:32 | Susannah |  V pasti
Heh, tak jsem se zase začetla.
Úryvky jsou vyjímečně tři a to jsem ještě vypustila několik jiných, které jsem sem chtěla přepsat.
Tak co? Kdo z vás už běžel pro Mediátora?
Jo, tohle je úryvek z pátého dílu.

_________
(česká verze knihy - strana 49)
Já jsem zůstala v kuchyni, kde jsem oplachovala talíře, dřív, než je naskládám do myčky. S Neilovým stínem v závěsu. Ten stál vedle mě a zíral skleněnejma dveřma na zadní verandu. Byl tak blízko, že jsem lehce natáhla ruku obalenou mydlinkama a zathala ho za košili tak, aby si toho nikdo jinej nevšimnul.
Pořádně jsem ho viděsila. Obrátil se ke mně a zatvářil se vztekle a zároveň nedůvěřivě. Pořád mu nedocházelo, jak je možný, že ho vidim.
"Hele," zašeptala jsem, aby to nebylo slyšet na verandu, kde se všichni bavili o chloru a taky o dortu, kterej Andy podával jako zákusek pro vzorný jedlíky. "Musíme spolu hodit řeč."
Kluka to šokovalo.
"T-ty mě vidíš?"
"Jasně."
Zamrkal a pak se podíval sklěněnou výplní dveří na zahradu. "A oni - mě neviděj?"
"Ne."
"Ale proč?" zeptal se. "Teda proč ty - a oni ne?"
"Protože jsem mediátor," vysvětlila jsem mu.
_________
(strana 51)
"Tak jo," šeptla jsem omluvně, "kde jsme to přestali?"
Duch zavrtěl hlavou. "Pořád nemůžu uvěřit, že mě vidíš," spustil šokovaně. "Teda, no... ty nevíš, jaký to je. Ať jdu, kam jdu, všude lidi koukaj skrz mě."
"Jasně," souhlasila jsem a vyhodila papírovou utěrku, do který jsem si otírala ruce. "Protože seš mrtvej. Ale otázka je, proč se z tebe stalo tohle?"
Duch se zatvářil, jakoby ho moje reakce zaskočila. Uznávám, že to ode mě bylo trochu drsný. Ale heleďte, dneska prostě nemám nejlepší den.
"A ty jseš..." Obezřetně si mě měřil očima. "Cos to vlastně říkala, že jseš?"
"Jmenuju se Suze," představila jsem se. "A jsem mediátor."
"Cože jseš?"
"Me-di-á-tor," zopákla jsem mu jako ve školce. "Pomáhám mrtvejm dostat se na druhou stranu... na onen svět, do dalšího života nebo jak tomu chceš říkat. A ty jseš...?"
Mrtvej kluk zamrkal. "Craig."
"Aha. No tak poslouchej, Craigu. Něco je asi na pytel, protože silně pochybuju, že by vesmírný síly usilovaly o to, aby ses v rámci posmrtný praxe poflakoval po naší kuchyni. Musíš jít dál."
Craig svraštil svý snědý čelo. "Jít kam?"
"To zjistíš, až se tam dostaneš," prohlásila jsem. "Ale otázka není, kam máš jít, ale jak proč tam ještě nejseš."
"Ty myslíš..." Craigovy oříškový oči s rozšířily. "Že tohle není... to?"
"Jasně, že tohle není to," zašklebila jsem se, protože mě to pobavilo. "Ty jako myslíš, že každej člověk po smrti nutně skončí na adrese Pine Crest Road 99?"
_________
(strana 160 )
Zaboha jsem netušila, jak bych mu to rozmluvila. Musela jsem se rychle vrátit nahoru, abych stačila zabránit tomu, že se Paul s Jessem zabijou - nebo přesnějc řečeno, že Jesse zabije Paula, protože sám už byl po smrti. Jestli chtěj jít Adam a Cee Cee za mnou, tak se prostě budou muset vyrovnat s tím, co tam uviděj.
Doufala jsem, že je třeba na schodech nějak setřesu, ale byla to planá naděje, protože když jsem začala supět vzhůru, zahlídla jsem, že Paul s Jessem se mezitím stačili vypotácet z mýho pokojíčku a teď se navzájem vlečou po schodišti do přízemí.
Teda to jsem viděla já. Dva kluky zaklesnutý do sebe v boji na život a na smrt, jak se válej po zemi a navzájem si rvou košile.
Ale úplně něco jinačího viděla Cee Cee s Adamem a taky všichni ostatní, co na ně v tu chvíli zírali. Viděli jen zakrvácenýho Paula Slatera, jak se valí z mýho pokoje a očividně se snaží praštit do hlavy - sám sebe.
"Jéžiši!" vyhrkla Cee Cee, když jí Paul - propletenej s Jessem, kterýho nemohla vidět - dopadnul k nohám. "Co se to děje?"
Jesse se vzpamatoval jako první. Vydrápal se na nohy, popadnul Paula pod krkem a zvednul ho - jen proto, aby ho moh znovu praštit.
Ale Cee Cee, Adam i všichni ostatní v obýváku viděli jen Paula, se kterým škubla nějaká neviditelná síla do stoje a pak ho mrštila přes celou místnost.
Většina z těch, co se právě muchlovali, toho užasle nechala. Muzika duněla dál, ale nikdo už netancoval. Všichni strnule zírali na Paula.
"Jéžiši!" vyjekla zase Cee Cee. "Je zfetovanej?"
Adam zavrtěl hlavou. "To teda o tom klukovi vysvětluje hodně věcí."

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Amaunet | 12. srpna 2008 v 23:47 | Reagovat

Ahoj Susannah, nejdřív bych ráda ocenila tvoje dílo, je to úžasná stránka. Já jsem četla všechny deníky princezny a tyhle úryvky z Mediátora mě přiměly, abych co nejdřív začala okupovat všechna knihkupectví. :-) Ráda bych se tě na něco zeptala - tady někde na blogu jsi myslím napsala, že jsi v Luxoru narazila na nějaké knížky od Meg v angličtině. Kde to přibližně je, jestli to tam ještě vůbec je? Netušila jsem, že se něco takového dá sehnat v Česku. Díky za odpověď

2 Susannah (šílenec řídící tenhle blog) | Web | 13. srpna 2008 v 15:27 | Reagovat

Taakže... Luxor je na Václavském náměstí v Praze, jenom projistotu... O:-) Když tam přijdeš hned vlevo od vchodu uvidíš eskalátor mířící do nižšího patra. Sjedeš ho a ocitneš se v oddelění anglických knížek (chodím tam často, třeba se potkáme :D). Teď to bude ale trochu těžší na popis... Udělej vpravo v bok a kousek před sebou uvidíš (kolmou) uličku. Když jí budeš procházet, vlevo od tebe budou kartonové police s manga a anglickým Harrym Potterem.... Až dojdeš nakonec uličky (je krátká), dej se vlevo... No a vlastně až úplně nakonci tohohle regálu je police, kde jsou anglické knížky od Meg. Bývalo to někdy uprostřed, ale i úplně dole... Každopádně už roky jsou přesně na tomhle místě. ;)

Pak je ještě druhý Luxor na Andělu... Tam je taky oddělení anglických knížek, ale knížku od Meg jsem tam za několik lét své úchylky uviděla snad jednou a jenom jednu. To bylo asi před půl rokem, teď tam zase není...

Kdyby sis chtěla knížky objednat přes internet, tak doporučuju englishbooks.cz, ti mi dodali knížku do druhého dne a cena je taky celkem přiměřená.

Sakra, já se nějak rozepsala. :D Kdybys chtěla vědět ještě něco, klidně mi sem napiš, ráda pomůžu. A taky děkuju za kompliment a jsem hrozně ráda, že si chceš přečíst Mediátora, přesně to byl účel těchhle úryvků... :)))))))))

3 Amaunet | 18. srpna 2008 v 9:04 | Reagovat

Moc díky za radu.:) Já už jsem pro prvního Mediátora běžela asi ve středu nebo ve čtvrtek a dneska budu mít cestu na Chodov (jo, zapoměla jsem říct, že jsem z Prahy:))), kde se určitě stavím v pobočce Luxoru a koupím si všechny zbývající knížky, pokud je budou mít. Zajímá mě, jak to dopadne se Suze a Jessem. Mimochodem, víš o webu www.ihatemiathermopolis.com? Je to stránka, která fakt existuje, a existovala i v knížce Princezna Mia (nebudu se ptát, jestli jsi ji četla, protože ty jsi ji určitě četla:) ).

4 Susannah (šílenec řídící tenhle blog) | Web | 23. srpna 2008 v 15:33 | Reagovat

Amanuet: O tom webu samozřejmě vím :D:D:D, ale už jsem tam dlouho nebyla. :)

5 Simeonnah | E-mail | Web | 4. října 2008 v 21:52 | Reagovat

Ahojky Susannah:-)

jenom jsem se hctěla zeptat, jestli nemáš mediátora v pc... mám sice přečtený všechny díly až na jeden, a to zrovna tenhle v Pasti. Nikde ho nemůžu sehnat]:-> a objednávat a čekat se mi nějak nechce... Sice mám slíbenou celou sérii k Vánocům, ale do těch je daleko a i když mám doma 150 knížek přečtených tak od mediátora a Twilight se nijak nemůžu odtrhnout... Jo a ještě od Anity blakeové... ta je taky cool... taková starší Susannah:D:D:D

Pls dej mi vědět na mail Simeonnah@seznam.cz děkuju moc!!:-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.