Meg Cabot o JINX

25. října 2008 v 20:22 | Susannah |  Kniha Jinx
Jsem tu s novým článkem přeložených ze stránek Meg Cabot. Teď je článek o knížce JINX, kterou jsem sama četla a můžu ji jenom doporučit.
Meg v článku mluví i o tom, co jí k napsání JINX inspirovalo.______________________

Má Jinx prostě smůlu - nebo zvláštní moc?

Neštěstí Jean Honeychurch provázelo celý život - přesně tak taky získala svou přezdívku Jinx (= osoba nosící smůlu). Teď ji její rodiče posílají do New Yorku, aby bydlela se svými příbuznými - včetně rafinované sestřenky Tory - dokud potíže, které doma způsobila, nějak nevyšumí.


Může být dokonce... ČARODĚJNICE?

Tory je až moc dokonalá na to, aby se s Jinx zahazovala - dokud Jinxina smůla nepřevrátí Toriin perfektní život naruby. Toriina tajná láska, Zack, se začne o zrzavou sestřenku z Iowy prostě starat až moc. Jinx objevuje, že za Toriinými velkoměstskými lžemi se skrývá svět zášti a pomsty. Teď to vypadá, že smůla, která Jinx doteď doháněla k šílenství, může být ta jediná věc, která jí dokáže zachránit život.

__
Inspirace

Nápad na Jinx jsem získala ze své rodiné historie.... Jsem příbuzná s léčitelkou, o které se proslýchalo, že byla jednou z posledních žen, které v Anglii upálili za čarodějnictví.

Podle mojí rodinné legendy má každá její sedmá pravnučka zdědit její moc. Vždycky jsem si myslela, že jsem to já... i když mi to nikdy nevycházelo, když jsem zkoušela kouzlit - přívalové deště místo sněhu, zamiloval se do mě ten nesprávný kluk, a tak dál. Takže jsem se nakonec naučila všechno zvládat dost dobře sama!

Táta vždycky tvrdil, že jeho prababička byla čarodějnice. Prý uměla hojit bradavice dotekem ruky...

Přezdívka mojí mámy je kupodivu Jinx... ale jenom proto, že se na narodila v pátek třináctého. Tvrdí, že žádnou magickou sílu nemá... Každopádně právě tohle mě inspirovalo k Deníkům Princezny, stejně jako k názvu téhle knihy!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.