Ukázka z knihy "Místo pro Princeznu"

28. října 2008 v 20:32 | Susannah |  Místo pro Princeznu
Je tu další ukázka ze série The Princess Diaries. Je z druhého dílu, "Místo pro Princeznu."________
(česká verze knihy - strana 12 )
ANGLICKÝ DENÍK
Mia Thermopolisová

Nečíst!!!
Nečtěte,
pokud nejste paní Spearsová!!!!!!

Základní údaje

Jméno:
Amelia Mignonette Grimaldi Thermopolis Renaldo nebo krátce Mia.
Její knížecí Výsost princezna genovská, v některých kruzích jen princezna Mia.


Věk:
Čtrnáct


Ročník:
První


Pohlaví:
Ne, že by na tom záleželo, ha ha ha - dělám si jenom legraci, paní Spearsová! Zjevně ženské, i když nedostatečně vyvinuté poprsí působí nepříjemně bezpohlavním dojmem.


Popis:
175 cm
krátké špinavě hnědé vlasy (s novým blond melírem)
šedé oči
nohy velikosti 42
zbytek nestojí za řeč

Rodiče:
Matka: Helen Thermopolisová
Povolání matky: malířka
Otec: Artur Christoff Phillipe Gerard Grimaldi Renaldo
Povolání otce: Kníže genovský

Rodinné poměry:
Protože jsem následkem úletu, který měla má matka s mým otcem na vysoké škole, moji rodiče se nikdy nevzali a v současné době jsou oba svobodní, Je to tak asi lepší, protože se stejně akorát hádají. Spolu, myslím.

Zvířata:
Kocour. Tlusťoch Louie. Má rezavobílou srst a váží dvanáct kilo. Je mu osm let a asi šest let z toho drží dietu. Když se na nás naštve, protože mu třeba zapomeneme dát nažrat, sní všechny ponožky, které najde válet se na zemi. Má také slabost pro malé lesklé věci a vlastní pěknou sbírku pivních zátek a pinzet. Myslí si, že o jeho sbírce nevím, protože ji má schovanou za záchodovou mísou.

Nejlepší přítelkyně:
Má nejlepší přítelkyně je Lilly Moscovitzová. Lilly a já jsme nejlepší kamarádky už od mateřské školky. Je s ní legrace, protože je hrozně chytrá a má svůj vlastní televizní pořad Bez příkras. Vždycky dokáže vymyslet nějakou skvělou zábavu, jako třeba unést polystryrenový model Pantheonu, který vytvořili členové kroužků řečtiny a latiny pro Den otevřených dveří, a požadovat za něj jako výkupné pět kilo citronových pastilek.
Ne, že bychom to byly my, kdo to udělal, paní Spearsová. Jenom to tu uvádím jako příklad toho, co by Lilly dokázala vymyslet.

Nejlepší přítel:
Ha ha. Kéž by.

Bydliště:
Od narození žiji s mámou v New Yorku, jenom v létě jezdím vždycky na celé prázdniny s tátou na babiččin zámek ve Francii. Táta bydlí v Genovii, což je malá země v Evropě na pobřeží Středozemního moře mezi Itálií a Francií. Dlouho jsem si myslela, že je táta v Genovii nějakým významným politikem, jako třeba starostou. Nikdo mi neřekl, že je ve skutečnosti členem genovské knížecí rodiny - že je dokonce vládnoucím knížetem Genovie, která je knížectví. Nejspíš by mi to nikdo neřekl doteď, kdyby táta nedostal rakovinu varlat, která měla za následek neplodnost, což znamená, že jsem se já, jeho nemanželská dcera, stala jedinou dedičkou trůnu, jakou kdy pro svůj trůn bude mít. Od doby, kdy mi toto mírně důležité tajemství prozradil, žije zde v New Yorku v hotelu Plaza a jeho matka, moje Grandmére, kněžna vdova, mě učí všechno, co musím umět, abych mohla být jeho nástupkyní.


K čemuž můžu říct akorát: Dík. Fakt dík.

A víte, co je na tom úplně nejsmutnější? Nic z toho jsem si nevymyslela. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tibby | Web | 29. října 2008 v 9:06 | Reagovat

No, v tom je právě ten problém. Svůj blog jsem nedávno založila (potřetí; pořád ho ruším a znovuzakládám), takže se pomalu stydím ti ho dát, protože tam jsou teprve dva články a oba dost pitomé. Každopádně budeš první, kdo o něm ví (což je fakt veliká pocta, haha) :)

Tahle část knihy se mi strašně líbila, nedávno jsem ji chtěla najít, ale nemohla jsem přijít na to, ve kterém díle je (a to jsem to měla ještě zjednodušený, protože doma nemám všechny) :D

2 Susannah (šílenec řídící tenhle blog) | Web | 29. října 2008 v 10:00 | Reagovat

Tibby: Já si téhle pocty cením. :D

3 Tibby | Web | 29. října 2008 v 10:23 | Reagovat

ach, tyjo, jsi první člověk, který to četl, a neřekl, že je to děsný! i když - já vím, že tady se chválí i ty největší blbiny (nikdo se přece neodváží napsat komentář, že povídka je příšerná, protože... by si ho autor veledíla vymazal z oblíbených :D), ale stejně jsem si pomazala ego. :)

teď ta důležitá část: TAKY vím, že pořád píšeš (pořád píšeš, že pořád píšeš) a že máš další blog(y) a není tu na ně odkaz  A JÁ HO CHCI!!

(vskutku inteligentní komentář)

4 Susannah (šílenec řídící tenhle blog) | Web | 29. října 2008 v 10:44 | Reagovat

Tibby: Náhodou inteligence v pohodě. :D Dej mailovou adresu, dám odkaz. :D

5 Tibby | Web | 29. října 2008 v 11:24 | Reagovat

stastna.zuzana@atlas.cz (mám i spoustu jiných mailů, dokonce takové, co neprozrazují moje jméno, jenže hesla si fakt nepamatuju :D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.