Ukázka z knihy "Zamilovaná Princezna"

29. října 2008 v 18:45 | Susannah |  Zamilovaná Princezna
Je tu další ukázka z knížek od Meg Cabot. Jde zase o sérii The Princess Diaries a tentokrát o její třetí díl, "Zamilovanou Princeznu." Tenhle díl mám sama snad nejradši. :)
________
(česká verze knihy - strana 18 )
A proč si nemusím dělat starosti s tím, jestli mě někdo pozve na největší školní ples za celý rok - s výjimkou maturitního plesu?
Protože půjdu s Kennym.
No dobrá, ještě mě sice nepozval, ale udělá to. Protože spolu chodíme.
No není to bezva? Někdy mě napadá, že jsem určitě ta nejšťastnější holka na celém světě. Fakt. No uvažte: možná nejsem hezká, ale nejsem ani obludně znetvořená. Žiji v New Yorku, což je nejlepší místo na světě. Jsem princezna. A mám kluka. Co víc bych si mohla přát?
Ach jo.
Z KOHO SI TADY UTAHUJU?
Mám kluka? Fajn, tady máte ten fór:
NEMÁM HO ANI TROCHU RÁDA.
No dobrá, ne že bych ho neměla ráda. Ale chodit s ním - já prostě nevím. Kenny je fajn a vůbec, ale o to tady nejde. Je s ním docela určitě legrace a člověk se nenudí. A vypadá celkem dobře, když si potrpíte na vysoké hubené kluky.
Akorát že když si ho všimnu na chodbě, ani náhodou mi nezačne srdce tlouct jako o závod, jako se to stává dívkám v těch knížkách, co pořád čte moje kamarádka Tina Hakim Baba.
A když mě vezme Kenny za ruku třeba v kině, nepřipadám si vůbec tak rozechvělá jako všechny ty hrdinky v Tininých románcích.
A když mě políbí? Rozzáří se všude okolo ty ohňostroje, co se o nich pořád mluví? Ani náhodou. Ani jediná jiskřička. Nic. Nada.
Je to zvláštní, protože když jsem s nikým nechodila, pořád jsem si lámala hlavu, jak to zařídit, aby mě někdo pozval na rande, a kdyby na to došlo, jak ho přimět, aby mě políbil.
Ale teď, když mám konečně kluka, většinou koumám nad tím, jak to udělat, aby mě pokud možno nelíbal.
Jeden ze způsobů, které fungují celkem spolehlivě, je otočit hlavu. Když se ke mně začne naklánět, aby mi dal pusu, na poslední chvíli otočím hlavu na stranu, takže mě políbí nejvýš na tvář nebo do vlasů.
Nejspíš nejhorší ze všeho je, když se mi Kenny zhluboka zadívá do očí - což dělá často - a zeptá se mě, na co myslím. Protože skoro vždycky myslím na jednu určitou osobu.
A ta osoba není Kenny. Ani trochu ne. Je to Lillyin starší bratr Michael Moscovitz, do kterého jsem zamilovaná už od - ani nevím odkdy. CELÝ ŽIVOT.
Ale to ještě není všechno. Je to ještě mnohem horší.
Protože, jak se zdá, všichni si zvykli brát mě a Kennyho jako hotovou věc. Chápete? Teď jsme Kenny a Mia. Místo, abych šla někam v sobotu večer s Lilly, jde Lilly a Boris a Kenny a Mia. Někdy s námi jde také Tina Hakim Baba a její přítel Dave Farouq El-Abar a moje další kamarádka Shameeka Taylorová a její přítel Daryl Garner, takže je z toho pak Lilly a Boris, Kenny a Mia, Tina a Dave a Shameeka a Daryl.
Takže kdybych se s Kennym rozešla, s kým bych pak trávila sobotní večery? No vážně. Lilly a Boris a Tina a Dave a Shameeka a Daryl by přece nemohli jít někam jenom se samotnou Miou. Byla bych tam jako sedmé kolo u vozu.
A to ani nemluvím o tom, že kdybych se s Kennym rozešla, neměl by mě kdo vzít na Zimní ples. Tedy, jestli se Kenny vůbec rozhoupe k tomu, aby mě pozval.
Páni, musím už běžet. Lilly a Boris a Tina a Dave a Kenny a Mia jdou dneska bruslit do Rockefellerova centra.
Jenom vás varuji, dávejte si pozor na to, co si přejere. Mohlo by se to splnit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ance | Web | 9. listopadu 2008 v 21:00 | Reagovat

Tak na tuhle knížku vzpomínám s nostalgií - ha ha ha.

Přečetla jsem jí - už nevím kolikrát - a pořád mě neomrzela - myslím, že je to můj nejobíbenější díl. No, počkám si ještě ale na poslední díl, abych nedělala předčasné závěry. Ale i tak patří "Zamilovaná princezna" mezi nejlepší z princeznovské série...

Myslela jsem si taky, že tímhle dílem to končí, tak nekončí no. Ještě je za ním 7 dílů! ;o)

2 Susannah (šílenec řídící tenhle blog) | Web | 11. listopadu 2008 v 21:22 | Reagovat

Ance: Já si taky myslela, že je poslední. A taky ho mám nejradši. :))) Pak už se mi líbí vlastně jenom určité části dalších dílů...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.