Meg Cabot o "Moving Day"

28. března 2009 v 16:08 | Susannah |  Allie Finkle 1: Moving Day
Je tady první z článků o sérii pro děti, Allie Finkle's Rules for Girls (= Pravidla pro holky od Allie Finkle), které se ČR dočká už v prosinci 2009 pod názvem Holky nedejte se!
Tentokrát o prvním dílu, Moving Day aneb v české veri Stěhujeme se.


________________________
Když rodiče devítileté Allie Finkle oznámí, že se spolu s ní a jejími bratry stěhují z předměstské řadovky do starého viktoriánského domu ve městě, je si Allie jistá, že její život je u konce. Jak se může Allie podařit zapadnout, když se napůl bojí chodit do vlastního pokoje, nemůže se zbavit nálepky "ta nová" a když jsou všichni její kamarádi půl hodinu cesty autem daleko?

Recenze:
Zábavnou, roztomilou a chytrou protagonistku Cabotové si čtenáři zamilují. Zasmějí se a politují ji a zažijí spolu s ní potěšující příběh. Alliin hlas v první osobě je velmi uvěřitelný a navíc se správnou špetkou ironie. Čtenáři budou nedočkavě vyhlížet její nová dobrodružství v novém domě, škole a sousedství.
------ Kirkus Recenze
Tato novela dokazuje, že odbornice na populární knihy pro dospívající dokáže přizpůsobit svůj osvěžující styl pro mladší čtenáře.
------ School Library Journal
Temperamentní Allie je zajímavou hrdinkou, která má zvláštní dovednost dostávat se do (a z) potyček s přáteli a rodinou. Talentovaná Cabotová, oblíbená jak dospívajícími, tak dospělými čtenářkami, zaujme touto knihou nové a mladší publikum, které se bude zajisté těšit na další pokračování.
------ Booklist


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.