Ukázka z knihy "Teen Idol"

23. března 2009 v 21:35 | Susannah |  Kniha TI

AKTUALIZACE

Ten text se mi sem pořád vkládá se spousty nechtěnými řádky mezi odstavci a ať mažu jak chci, tak to tam prostě zůstává a je to ještě horší, takže se omlouvám za grafickou úpravu článku, se kterou se mi nepodařilo nic víc udělat.
Každopádně vám sem ale konečně přidávám ukázku z knihy Teen Idol. Asi před půl rokem jsem si anglický text na přeložení uložila do počítače a přeložila jsem asi jeden, nebo dva odstavce. Asi týden nato jsem to přeložila celé a naprosto mi lehl počítač, takže jsem neměla sebemenší chuť pouštět se do těch čtyř stránek znovu. Vám to může připadat i krátký, ale na překlad je to vyloženě úmorný... Asi chápete, že potom se mi hodně překládat nechtělo.
Před necelým půl rokem se mi nabídla VeraVerusa, že ten úryvek přeloží a dneska (00:08 přesně) mi ho taky poslala.
Text uvnitř článku je tak výsledkem jejího překladu a mého dvouhodinového přepisování. Spolupráce nade vše. Sama bych se do toho už asi nikdy nedokopala a díky VereVeruse tady máte úryvek už dnes.
Třikrát hurá!
Tak si ho koukejte všechny přečíst a ukažte, že jsme se s tím toho půl roku nepatlaly zbytečně!
Pro připomenutí: Rozcestník TEEN IDOL. <- hrozí, že bez toho, co o knize řekla Meg (x) nepochopíte, o co jde.
P.S.: Jarní slavnost je něco jako ples... Spring Fling. Fling se prostě v US používá jako výraz pro ples... Docela slangově.
AKTUALIZACE (24. března, 11:11): Včera večer jsem si před spaním četla kousek téhle knihy a zjistila jsem, že úryvek, co měla Meg na svých oficiálních stránkách, je neúplný. Takže jsem zrovna teď přeložila ještě kus, co jsem přepsala z knížky. Je to asi v druhé polovině článku, dost na konci a je to tučným fontem. Už když jsem si to včera četla, tak mi připadalo, že je ta část nějaká divná._____________________

Nejdřív jsem si z toho nic nedělala. Z toho, že si Luke začal sundavat tričko. Polovina kluků si je na mytí aut už dávno sundala.
Takže ten kluk si sundal tričko? Ohromná událost. Měla jsem daleko větší starosti než tohle. Třeba to, že se mi před chvílí přímo před očima rozešel pár snů Claytonské střední a navíc se asi rozešli - i když to nevím jistě, ale dost možná - kvůli mně.
Ale i přesto mě zarazilo Trinino prudké nadechnutí, zrovna když jsem se chystala běžet za Geri.
Nevěděla jsem proč, ale zastavilo mě to. Zůstala jsem stát přesně tam, kde jsem byla a pomalu jsem otočila.
Podívala jsem se na Trinu. Její pohled byl přilepený na Lukovi. A ne na jeho vážně úchvatně vypracovaných břišních svalech... na té troše světle plavých vlasů, co pokrývala jeho hrudník předtím než sklouzla k jeho břišním svalům a zmizela pod opaskem jeho Levisek... dokonce ani na impozantním bicepsu.
Ne, že by všechny ty věci nestály za zírání. Protože fakt stály.
Ne, bylo to tetování na Lukově paži, právě pod jeho pravým ramenem, co, jak se zdálo, upoutalo Trininu pozornost.
Vytetovaný nápis Angelique.
"Panebo..." začala říkat Trina. Ale nedořekla to, protože jsem jí přitiskla na pusu svou dlaň.
"Mmm mmm," zamumlala Trina naléhavě do mé ruky. Ovšem já ji měla v železném sevření.
"Zmlkni a pojď se mnou," zasyčela jsem jí do ucha a začala ji tahat směrem ke dveřím restaurace Chi-Chi.
"Blb-mmm," začala zase Trina, ale já nepolevila.
"Děvčata," řekl podrážděně pan Hall, když jsme kolem něj procházely. "Teď není čas na hlouposti, je tady ještě spousta aut, co potřebuje umýt."
"Jo, já vím, hned se zase vrátíme, pane Halle," ujistila jsem ho. "Jdeme jen na dámy."
Potom jsem dotáhla Trinu do vestibulu Chi-Chi a nasměrovala ji na holčičí záchodky...
... kde jsem jí konečně sundala svou ruku z pusy.
"Proboha, Jenny!" zavřískla. "To je Luke Striker! Ten nováček je Luke Striker!"
"Pššt." Mým očím chvíli trvalo přizpůsobit se po dlouhé době strávené na jasném slunečním světle tmavému prostředí uvnitř. Ale nemusela jsem vidět, abych mohla říct, že jsme nebyly na záchodcích samy. Až moc dobře jsem slyšela Geriino popotahování z poslední kabinky.
Alespoň dokud neuslyšela slova Luke Striker.
"Já to věděla!" Geri Lynn se vyřítila z poslední kabinky jako divoká řeka. "Věděla jsem, že ho odněkud znám! Lucas je Luke Striker?!"
"Poslouchejte," řekla jsem tikající pohledem z jedné na druhou. Trinin obličej byl zrudlý od nadšení a sluníčka. Geriin byl opuchlý z pláče. Ale obě měly výraz děsivě dychtivého zájmu. "Fajn. Jo, Lucas je Luke Striker. Je tady, aby se vžil do své role. A profesor Lewis mě požádal o udržení Lukovy identity v tajnosti, takže vy dvě se teď musíte..."
Jenže to bylo jako mluvit s párem dvouletých dětí. Protože místo rozumného rozhovoru se mnou, se k sobě Trina a Geri otočily, začaly skákat nahoru a dolů a z plných plic ječely, "Luke Striker! Luke Striker! LUKE STRIKER!"
"Hele!" křikla jsem vyděšeně, protože jsem se bála, že sem za chvíli vpadne půlka lidí, co sedí v restauraci hned za zdí. "Přestaňte, má to být tajemství - "
"Můj bože, věděla jsem, že je to on." Trina na chvíli přestala skákat, aby mohla mluvit. "Věděla jsem to od toho dne, co u oběda řekl, že je vegetarián. Víš, že jsem přece přestala jíst maso od té doby, co jsem v Teen People četla, že je Luke vegetarián už od začátku natáčení Heaven Help Us."
"Já věděla, že to je Luke Striker už včera večer na redakční poradě Registeru," pyšnila se Geri. "Jak začal mluvit o tom, že celebrity mají právo na soukromí. Pamatuješ, Jenny? Přísahám, že když to říkal, tak mě napadalo, 'Připomíná mi Lancelota z Lancelot a Ginevra, nemohl by to BÝT Luke Striker?'"
"Holky!" zařvala jsem tím nejnaštvanějším tónem, který používám jedině když hlídám děti a oni po sobě začnou stříkat kečup, nebo něco podobného.
Ale zabralo to. Trina i Geri přestaly mluvit a podívaly se na mě.
"Poslouchejte," řekla jsem hlubokým, klidným hlasem. "Lukova pravá identita má být tajemství. Nikdo by neměl znát pravdu, chápete? Tak to Luke chce. Je tady, protože se snaží vžít do své příští role. A určitě se mu to nepodaří, když se lidi kolem nebudou chovat normálně. A jestli se provalí, kdo doopravdy je, tak se nebude chovat normálně nikdo, nemám pravdu?"
Trina a Geri si vyměnily nesouhlasné pohledy.
"Já to naprosto respektuju," prohlásila Trina. "Luke je tak uznávaný za svou hereckou práci, že bych mu já, jako umělec, nikdy neudělala nic, co by mohlo nějak narušovat jeho tvůrčí cíle. Nikomu neřeknu ani slovo."
Aby nebyla překonána, Geri udělala dívčí skautskou přísahu svými prsty. "Vezmu si to do hrobu."
Poprvé od té doby co si Luke sundal tričko - ne, vlastně od té doby, co Geri začala křičet na Scotta - jsem se začala cítit trošku uvolněně.
"Fajn," řekla jsem. "Dobře. Dohodnuto. Žádná z vás nikomu neřekne ani slovo o tom, že Luke vlastně není..."
"Panebože," řekla Trina, plácajíc se do čela. "Proč jsem řekla Stevovi, že půjdu na Jarní slavnost s ním, když můžu jít s Lukem Strikerem?"
"Leda ve snu," řekla Geri. "Jde se mnou."
Nemohla jsem uvěřit tomu, co jsem slyšela. "Pamatujete si aspoň slovo z toho, co jsem právě říkala?"
"Jo, jasně," ujišťovala mě horlivě Trina. "Přísaha mlčenlivosti malíčkem a něco dalšího a bla bla bla bla bla, pořád o něm můžu snít, nebo snad ne?"
"No, já už doprovod na Jarní slavnost nemám," řekla Geri, otevřela si kabelku a vytáhla svůj lesk na rty. "Takže moje sny se stanou skutečností. Hned teď půjdu ven a zeptám se ho."
Trina na Geri zděšeně zírala. "Zeptat se koho? Luka? Jestli s tebou půjde na Jarní slavnost? Ale... ale já myslela, že jdeš se Scottem!"
"Už ne, nejdu," ušklíbla se Geri, když si zkušeně natírala rty pořádnou vrstvou lesku.
Nemohla jsem tomu uvěřit. Měla jsem tušení, ale slyšet jí říkat to takhle ráz na ráz... "Ty a Scott jste se rozešli? Fakt? Jak jste se před chvílí hádali?"
"Přesně tak." Očividně uspokojená tím, co viděla v zrcadle, hodila Geri rtěnku zpátky do kabelky a obrátila se na mě. "A nesnaž se mě přemluvit, abych si to rozmyslela, Jenny. Vím, že sis myslela, že jsme skvělý pár, ale popravdě, takhle je to lepší pro nás pro oba. Já na konci léta odjíždím na UCLA (= University of California, Los Angeles) a on má před sebou ještě jeden rok na Claytonu a... a tak je to prostě jednodušší."
Podle toho, jak se tvářila, mi bylo jasné, že to myslí vážně.
Ale i tak, i když mi říkala, abych to nedělala, mi připadalo, že musím něco udělat.
"Vždyť jste spolu měli spory už dřív a vždycky jste je vyřešili. Možná by ses na to měla vyspat, Geri. Mohla bys to cítit jinak, když budeš mít čas na rozmyšlenou."
"Tentokrát ne," řekla Geri Lynn. Sáhla zpátky do tašky a vyndala z ní svůj diář. Ten diář. Ten, který mi jednou ukazovala, ten se všemi těmi srdíčky uvnitř. Otevřela ho a perem přeškrtla dnešní datum velkým černým X.
Nemohla jsem si nevšimnout, že za posledních šest, nebo sedm týdnů, se počet srdíček na jednotlivých stránkách na první pohled rapidně snížil. Lépe řečeno úplně zmizel. Buď Geri zlenivěla v zapisování jejich společných nejintimnějších chvilek, nebo ona a Scot nějaký čas žádné neměli...
Její další prohlášení vysvětlilo všechny záhady.
"Ne," řekla Geri, "tohle už se začalo dít pěkně dávno, Jenny. Cítila jsem, že jsme se se Scottem vzájemně odcizovali už delší dobu. Prostě nemáme ty samé zájmy... stejné cíle. Dokážeš uvěřit tomu, že ani nechtěl jít na Jarní slavnost? Chtěl jít na nějakou anti Jarní slavnost, co pořádá Kwang."
Věděla jsem o Kwangově anti Jarní slavnosti úplně všechno. Sama jsem měla v plánu na ni jít.
Takže, se ho prostě jdeš pozvat?" chtěla vědět Trina. Na Trinu je spoleh. Naprosto ignorovala fakt, že Gerino - neřku-li Scottovo - srdce může být nadobro zlomené. Vše, co ji zajímalo, byly Geriny plány zahrnující Luka. "Luka, myslím. Chceš tam jen tak nakráčet a požádat ho, aby s tebou šel na Jarní slavnost?"
Věř, nebo nevěř," řekla Geri s bojovně nakrčenými rameny. "Jdi mi z cesty."
"Počkat," řekla Trina. "Pozvat Luka na Jarní slavnost byl můj nápad. Napadlo mě to první!"
"Ale ty už doprovod máš, nebo snad ne?" upozornila ji Geri sladce.
"Ne na dlouho," prohlásila Trina a vrhla se ke dveřím.
"Počkej!" Geri si v úprku za Trinou málem zlomila vaz.
Nemohla jsem uvěřit tomu, co se tady dělo. Chci říct, že přede mnou stály dvě osoby, o kterých jsem vlastně vždy smýšlela jako o dospělých, mladých ženách - dvě osoby, jejichž bystrý rozum a nezávislost jsem jim vždy záviděla a respektovala ho - a obě si teď šly po krku. A ze všeho zrovna kvůli KLUKOVI!
"Holky," křičela jsem, když jsem za nimi běžela vestibulem a pak i parkovištěm. "Holky, nezapomeňte, že jste mi slíbily - " Jenže vůbec jsem se nedostala k připomenutí Trině a Geri, aby nikomu neprozrazovaly Lukovu identitu. Protože když jsem se k nim konečně dostala, stály na kraji obrovského houfu, který se shromáždil kolem Luka a sedanu, co čistil.
Až na to, že teď stál na střeše auta, horlivě křičel do telefonu a zároveň se snažil odstrčit chmatající ruce asi sedmdesáti pěti Trubadúrů, číšnic, náhodných žen v domácnosti, které byly na své obvyklé cestě do obchodu a dokonce i pár kluků z dodávek, kteří všichni jednohlasně křičeli, "Luku! Luku! LUKU!"
Proboha, holky," zařvala jsem na Trinu a Geri, zatímco jsem sledovala Luka vyhýbajícího se všem těm tápajícím rukoum. "Co jste to, sakra, provedly"
"To jsme nebyly my," řekla Geri s pokrčením ramen. "Už to tak bylo, když jsme přišly."
"Asi nebudu v celém Claytonu jediná, kdo o tom tetování věděl," zabrblala Trina.
Geri si dupla. "Jak ho mám asi teď pozvat na tu Jarní slavnost? Nemůžu se dostat blíž!"
Jako kdyby to byl ten největší problém! Chudák Luke měl být roztrhán na kusy a všechno, co zajímalo jeho nejvěrnější fanynky bylo, jak ho mají pozvat na Jarní slavnost?
Vzhlédla jsem k Lukovi. Nevypadal vystrašeně, nebo něco podobného, jako bych se já v jeho kůži jistojistě tvářila. Ukončil hovor a snažil se rozumně mluvit s hordou vřískajících žen kolem auta.
"Poslouchejte," říkal. "Všechny můžete dostat autogram. Doopravdy. Ale jedna po druhé, dobře?"
Nikdo ho ale neposlouchal. Dívky k němu strkaly propisky a jídelní lísty Chi-Chi ze všech stran. Nejhorší byly sopranistky. Karen Sue Waitersová chtěla, aby se jí Luke podepsal na hrudník. Určitě nemohla najít papír, nána.
Ale altistky se nechovaly o moc lépe. Dokonce jsem viděla Znuděnou Liz, akorát výjimečně nevypadala ani za mák znuděně, jak leze na kapotu auta a rukama se omotává kolem Lukových nohou. Skoro ztratil balanc a spadl, ale Liz nevypadala, že by jí to zajímalo. Vzlykala mu do nohavic a vřískala, "Luku! Oh, Luku! Miluju tě!"
Což bylo dost ubohé. Musím přiznat, že jsem se styděla za své pohlaví.
Ale nebyly to jenom dívky. Dokonce i někteří kluci se chovali jako úplní pitomci. Slyšela jsem jednoho blbečka v baseballce Johna Deera, jak říkal svým kámošům, "Až dostanu ten autogram, tak ho prodám na eBay!"
A pan Hall? Pan Hall, učitel, který by měl vědět nejlépe, co se patří? Ten byl ze všech nejhorší! Křičel na Luka, "Pane Strikere, pane Strikere, nebude vám vadit, když vám dám scénář, na kterém pracuji? Je to drama komedie o mladém, dospívajícím muži, který pracuje ve sboru ve významném muzikálu na Broadwayi. Myslím, že na tu roli byste se perfektně hodil!"
Viděla jsem jen pár lidí, kteří zůstali vzadu na parkovišti. Jeden z nich byl Scott. Opíral se o své auto a jen se koukal na spoušť kolem, pilíř rozumu v moři totálních magorů.
Spěchala jsem za ním. Naprosto jsem zapomněla na tu věc s Geri Lynn. Jediné, na co jsem mohla myslet, bylo, že jestli někdo něco hned neudělá, tak Luka roztrhnou na dva kusy, úplně stejně jako Mela Gibsona ve Statečném srdci. Až na to, že toho roztrhali Britové a ne šílení fanoušci.
"Myslíš, že bysme měli zavolat policii?" zeptala jsem se Scotta starostlivě. "Teda, nechci volat poldy na vlastní kamarády, ale-"
Ale pak už zbývala akorát možnost pomoct Lukovi na vlastní pěst - až na to, že jsem nevěděla jak. Ten houf lidí kolem auta, na kterém stál, byl neprorazitelný. Neměla bych ani mizivou šanci se k němu dostat...
"Neděj si starosti," řekl Scott. "Už jsem je zavolal."
Zamžourala jsem na něj. "Tys už zavolal policii?"
Zamával svým mobilem. Zrovna když na mě mrknul, jsem z dálky zaslechla kvílení policejní sirény.
"Oh, díky," řekla jsem. Hrozně se mi ulevilo.
"Hádám, že ani není zapsaný," prohlásil Scott, když zandával svůj telefon zpátky do kapsy.
"Cože?" Sledovala jsem servírku z Chi-Chi vrhající se pro autogram, který jí Luke zrovna podával. "Ne, to ne. Jen se snažil dostat do role."
"Ví o tom Lewis a ti chlápci?"
"Jo, byl to jejich nápad."
Scott potřásl hlavou. Dost možná to odmítnou komentovat. To je špatné. Ale i tak z toho bude skvělá reportáž."
Fakt, že se Scott zrovna v takové chvíli staral o Register, mě přesvědčil, že se zas tak moc o Luka nezajímá.
A že kvůli té záležitosti s Geri Lynn bůhvíjak netruchlí.
"Scotte, to-"
To s Geri Lynn a tebou mě mrzí. To jsem chtěla říct.
Jenže místo toho se staly hned tři další věci. Zaprvé, na parkoviště přijel za hulákání sirén konvoj aut Duanského okrsku. Zadruhé, dlouhá černá limuzína - řekla bych, že ta samá, co vyzvedávala Luka každý den po škole - vyjela zpoza restaurace, skoro jakoby tam byla celou dobu.
A zatřetí k nám přiběhla Geri Lynn s planoucíma očima.
"No chápete to?" chtěla vědět. "Ubíjí mě, že tady nikdo nemá kameru. Konečně se v našem balíkově něco semele a my to ani nemáme jak natočit!"
Nedokázala jsem odhadnout, jestli se jí podařilo Luka na Jarní slavnost pozvat, nebo ne. Ale spíš ne, když byl dav kolem něj pořád tak ¨neprůstupný. Hodně lidí se stáhlo, když vidělo ten konvoj aut a ještě víc z nich uhnulo, když se jeden strážník, pěkný hromotluk, přiblížil až k nim. Ale i tak Luke pořád ještě neslezl dolů ze střechy toho auta.
"Kdyby tady tak byl Kwang!" zanaříkala Geri. "Má na mobilu jeden z těch digitálních foťáků!"
Strážník si prorážel cestu davem a konečně se dostal až k tomu autu. Něco řekl Lukovi, který se na něj vděčně usmál a slezl dolů, zatímco ten strážník držel stranou tvrdohlavé fanoušky. Ty z nich, kteří pořád ještě nedokázali pochopit, co se děje. Zjištění, že hodně z nich byly sopranistky, včetně Triny, mě docela zamrzelo.
"Dobře, lidi," zavelel strážník, když limuzína zastavovala před Lukem a on do ní pohotově naskočil. "Konec zábavy. Odjeďte si s těma autama." Protože prakticky všechna auta, která jela po Clayton Mall Road, zpomalila, aby jejich majitelé mohli pozorovat všechny ty podivnosti, co se odehrávaly v Trubadúrské myčce aut.
Trina přiběhla k nám. Vypadala vyčerpaně a naštvaně.
"Viděli jste to?" procedila skrz zuby. "On si nastoupil do limuzíny bez jedinýho slova! Ani jsem nedostala jeho autogram! Po tom, co jsem ho všechny ty roky podporovala.."
"Super podpora," řekla jsem otráveně. "Vždyť jste ho málem roztrhli vejpůl!"
"Já ne," zakňourala Trina. "To byla Karen Sue Waltersová. Vidělas, jak od něj chtěla podepsat prsa? Ještěže tady nemá mámu."
Všimla jsem si, že Scott a Geri za námi vedli další vážný rozhovor. Popadla jsem Trinu za ruku a odtáhla ji kousek dál, abych jim dopřála trochu soukromí. I když dost relativního.
"Hele, když napíšu Lukovi dopis, dáš mu ho?" vypálila na mě Trina. "Vy dva si musíte být dost blízcí, když tě zasvětil do svého tajemství a tak, ne?"
"Trino," řekla jsem, vrtíc hlavou. Limuzína začala pomalu odjíždět. Což bylo dobře, protože hodně holek se k ní přihnalo, lepilo se na ztmavená okna a snažilo se naposledy zahlédnout svého hrdinu. "Skoro ho neznám. Byl tady, aby se v- "
V tu chvíli se otevřelo střešní okýnko limuzíny a z něj vykoukla Lukova hlava a po ní i jeho ramena. Dívky okolo zavřískly a snažily se k němu vyskočit, jakoby mu chtěly vytrhnout chomáče vlasů. Což, jak víte, je nejlepší způsob, jak se zalíbit klukovi. To sotva.
Myslela jsem, že Luke chce jenom říct nějaké úderné sbohem obyvatelům Claytonu v Indianě. Říkala jsem si, že zakřičí něco jako, "Mějte se, blbečkové!", nebo "Díky za nic, hlupáci!"
Ale mýlila jsem se. Místo toho se začal rozhlížet po celém parkovišti, jako kdyby něco zapomněl. Potom mě uviděl a zakřičel, "Jenny!"
Všechny hlavy se otočily mým směrem.
Jenny!" zakřičel Luke znovu. Tentokrát k tomu i gestikuloval rukama. "DĚLEJ!"
Cítila jsem, že rudnu do stejných odstínů čeveně, jakou zářilo logo Chi-Chi.
Luke chtěl, abych nastoupila do jeho limuzíny. Luke Striker chtěl, abych odjela pryč v záři zapadajícího slunce - dobře, ne tak docela, když bylo asi půl druhé odpoledne - s ním. V jeho limuzíně.
"Proboha," slyšela jsem vydechnout Trinu za svými zády. "Jasně. Vy dva se skoro neznáte. To proto křičí tvoje jméno. Tvoje, Jenny. Chce tebe."
Zatřásla jsem hlavou. "Ne," řekla jsem. "Ne, tak to není - "
Protože nebylo. Nemohla jsem zapomenout na ten jeho obviňující tón a vztekem planoucí modré oči tenkrát ve škole. Ne, tak to ani trochu nebylo.
"Jenny!" Luke začínal znít zoufale.
"Chce tebe," zopakovala Trina. "Proč nejdeš?"
Ale jak bych mohla? Jak bych mohla jít, když po mně všechny ty holky kolem jeho limuzíny házely ty zlé pohledy? A s dalšími policejními auty, které se sem kodrcaly po Clayton Mall Road (policisté si očividně zavolali posily)?
"Bože,"zahučela Trina. "JDI."
A potom mě hrubě strčila do zad. Nejspíš bych spadla na zem, nebýt toho milého policisty, který mě právě včas zachytil za paži, postavil zase na nohy a zeptal se mě, "Ty jsi Jenny?"
Rychle jsem přikývla a pak už mě ten strážník vedl za ruku, protlačoval mě davem kolem Lukovy limuzíny, otevíral její zadní dveře a strkal mě dovnitř...
Dveře se za mnou s třísknutím zabouchly.
Luke okamžitě zalezl dovnitř a zmáčkl tlačítko, aby se střešní okýnko zase zavřelo.
"Jeď," zakřičel na řidiče. "Jeď, jeď, jeď!"


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 iw.ka | E-mail | 23. března 2009 v 21:40 | Reagovat

love this book :D

2 Susannah (šílenec řídící tenhle blog) | Web | 23. března 2009 v 21:44 | Reagovat

*nodding like an idiot*

3 Hope | Web | 24. března 2009 v 1:42 | Reagovat

I like this... :o) I have to have somewhere to get it out and read the whole... ;o)

4 Amaunet | 25. března 2009 v 20:14 | Reagovat

Yeah, that's one of my favourite parts (which of course include the end..:-) but I don't want spoil anything)...

Well, good job of translating! ;-)

I love this book, too. :-D

5 Susannah (šílenec řídící tenhle blog) | Web | 25. března 2009 v 20:26 | Reagovat

The end is even better. :D Thanks by the way. :)

6 iw.ka | E-mail | 25. března 2009 v 22:30 | Reagovat

prečo šeci píšete po anglicky?:D to kvoli tomu čo som ja začala ?:D aaa viem od veci:D takže ešte raz :D supeeer kniha :D

7 Amaunet | 25. března 2009 v 23:17 | Reagovat

iw.ka - english comments about english books are kind of fun, don't you think? :-D Yeah, that book is amazing, I'm telling that all the time. :-D I have to read that part from Teen Idol again. :-) Or I'm going to lose it. Get crazy. Nuts. Insane. Wacko! :-D

8 Susannah (šílenec řídící tenhle blog) | Web | 27. března 2009 v 9:41 | Reagovat

iw.ka: English, please! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.