Další recenze (2. prosince 2008)

3. dubna 2009 v 19:25 | Susannah |  - Aktuálně na MIATHERMOPOLIS.COM -
Je tady další překlad z Miina deníku.
Všechny se tady budou objevovat vždycky s rozestupem dvou dní přibližně v tuhle dobu. :)


________________________
Nemůžu uvěřit, že už je to víc než měsíc, co jsem aktualizovala tenhle blog. Je to neomluvitelné, i když jsem byla vážně zaneprázdněná se školou a královskými povinnostmi a prázdninami a publicitou a mým soukromým životem a tak.
Každopádně, jsem hrozně vzrušená, protože mi dnes můj vydavatel dal vědět, že Ransom My Heart má vážně dobrou recenzi od něčeho nazvaného Booklist. Tady to je, v případě, že si to chcete přečíst:
BOOKLIST ADVANCED REWIEWS - 15. 12. 08
Ransom My Heart
Thermopolis(ová), Mia (autorka) a Cabot(ová), Meg (autorka)
Leden 2009, 432 str. Avon, paperback, $13.95. (9780061700071)
Její královská výsost Amelia Mignonette Grimaldi Thermopolis Renaldo, korunní princezna Genovie, se rozhodla napsat svou vlastní knihu. "Mia" je koneckonců zvyklá na slávu, od té doby, co se její tvůrkyně stala spoluautorkou, Meg Cabot(ová) sdílela její příběh v Princezniných denících, sérii bestsellerů. Nyní Mia vypráví příběh Finnuly Crais(ové), dívky z třináctého století, jejíž dovednost lukostřelkyně předčí všechny ve své vesnici. Často střílí hájenou zvěř v lese patřícím Siru Hugovi Fitzstephenovi, hraběti ze Stephensgate, a rozdává maso živořícím venkovanům. Když se jedna z Finnuliných sester chce vdát a rodina si nemůže dovolit věno, nenapravitelná Finnula se rozhodne unést Sira Huga, který se vrátil z křížové výpravy, jak si uvědomí, s nadbytkem válečné kořisti. Pak se stane ta nejhorší možná věc: Finnula se zamiluje do zajatého rytíře. Taškařice a dobrodružství temperamentní hrdinky a rozčarovaného hrdiny tvoří tuto povedenou středověkou romanci, která se čte sama. A autorky jsou věrné právům zvířat a ekologickému smýšlení: všechen výdělek z románu, který je vytištěný na ekologicky nezávadném papíře, bude věnován Greenpeace.-
Shelley Mosley
Já vím! Je toho hrozně moc. Díky tomu se to zdá svým způsobem skutečné, víte?
A nechci si troubit na svůj vlastní roh, nebo tak něco, ale přicházejí další hezké recenze, jako třeba tahle
… což pro mě moc znamená, protože to napsala současná vysokoškolská studentka - stejně jako já! (I když ta autorka se nezdá moc seznámená s moderní romantickou fikcí, když si myslí, že jsou hodně často hlavní postavy stereotypní nebo ostýchavé dívky. Sotva nějaké se tak chovají. Jsou obvykle šikovné a taky jsou hrdinky, které se vůbec nechovají žensky.)
Samozřejmě, že ne všechny ohlasy, které jsem dostala o knize, byly pozitivní. Zdá se, že moje babička není jediná, kdo není šťastný, že jsem napsala Ransom My Heart a vydala to (dokonce i když jsem tím dosáhla svého životního snu. Díky za oporu, Grandmére!)
Jednomu nebo dvěma lidem se to zřejmě nelíbí, protože postavy mají v knize sex (vím, bude to šok: Je to romance). A důvod jejich nespokojenosti souvisí s tím, že filmy o mém životě (pamatujete si je, ne?) jsou upravené pro děti.
Takže, děti údajně můžou vzít do ruky Ransom My Heart, což jsem napsala, a DOZVĚDĚT SE O SEXU! Zjevně se ode mě nikdy neočekává zmínit sex nebo psát knihy, ve kterých postavy mají sex, dokonce i když jsou dospělí a žijí ve středověku a NEBYLI VE FILMECH O MÉM ŽIVOTĚ a ta kniha se bude prodávat v KNIHKUPECTVÍ V ODDĚLENÍ PRO DOSPĚLÉ.
Jenom bych ráda upozornila na to, že lidé, kteří se obávají těchto věcí, mi TOLIK připomínají moji babičku (ne tu babičku z filmů o mém životě, která byla super, ale moji skutečnou babičku, která vůbec není super).
Taky ti lidé, kteří se bojí o děti, které by mohly být psychicky zděšené čtením milostných scén v romancích, se vážně potřebují vzpamatovat. Doporučuji, aby navštívili tuhle stránku nebo tuhle stránku a přečetli si něco o našich skutečných světových problémech.
Každopádně, omlouvám se, jestli čekáte, že se s vámi spřátelím na MySpace nebo tak, měla jsem hrozně moc práce a teď se věci dějí v šíleném tempu se zkouškami, zvládnutím tisku kvůli knize, prázdninami a tak všechno. Budu se snažit udržovat tenhle blog a svůj MySpace aktualizované. Možná se dokonce zaregistruji na Facebooku!
Tak jo, to může být PŘÍLIŠ moc. Dokonce i pro mě!
Mezitím, jestli chcete widget, který odpočítává dny před vydáním knihy, můžete ho dostat tady:


(Je to hrozně hezké odpočítávalo se záhlavím HarperCollins Publishers a s přebalem Ransom My Heart… Nejde sem zkopírovat… Takže aspoň obrázek. Teď je tam "IN STORES NOW!". (Store je americký výraz pro shop, obchod. V Británii mají bookshops, v Americe bookstores, v Česku knihkupectví.))
Super, co????
Tak jo, musím už teď jít, nebo zameškám večeři v jídelně. Všichni na mě čekají.
Promluvíme si později!
S láskou,
Mia
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.