Meg Cabot o "Pants on Fire"

1. dubna 2009 v 14:41 | Elaine |  Kniha PoF
Jednou z méně známých knih od Meg Cabot je i kniha Pants on Fire, nebo Tommy Sullivan is a Freak, chcete-li. Tuhle knihu totiž vydavatelé v Anglii přejmenovali a vydali o dost později jako "Tommy Sullivan je cvok". :)
Autorkou překladu uvnitř článku je Elaine. ;)
S pozdravem vaše zrovna neangažovaná,
Susannah.

oOo
Lhářka, lhářka.
Katie Ellison není lhářka.

Jenomže říkání pravdy je tak… ožehavé. Ona ví, že by se neměla muchlovat se sexy klukem z divadelního kroužku za zády svého přítele fotbalisty. Měla by nejspíš uznat, že nesnáší jedení zaděnek (škeblí), zejména od té doby, co kandiduje na Zaděnkovou princeznu na Výroční slavnosti zaděnek ve svém rodném městě. A byla by to úleva, kdyby konečně někomu řekla, co se stalo tu noc, kdy bylo na novou venkovní stěnu tělocvičny střední školy neonově oranžovou barvou nasprejováno Tommy Sullivan je cvok a pořád to tam je. Nakonec, všichni vědí, že právě tohle vyhnalo Tommyho před čtyřmi lety z města .
Ale teď se Tommy Sullivan vrátil. Katie si je jistá, že se jí chce pomstít a ona udělá cokoli, aby jí zůstal její (jestli mírně nečestný) život v perfektním pořádku. Dokonce, i pokud to znamená říkání více lží než nikdy před tím. Dokonce když se teď Tommy potlouká kolem, ona vlastně - beze lži - zažívá nejkrásnější období svého života.

Recenze
V létě před maturitním ročníkem vypadá život pro Katie Ellison, přítelkyni fotbalisty Setha Turnera (který má "nejvíce žádoucí jazyk v celém Eastportu"), dobře. Pracuje jako servírka u Gull 'n Gulp a tajně se muchluje s Ericem Fluteleym, hvězdou školního muzikálu. S penězi, o kterých si je jistá, že vydělá za zvolení Zaděnkovou princeznou - jedna ze čtyř účastnic je anarchistka, jejíž program zahrnuje umožnění chovaným zaděnkám (škeblím) v Eastportu "žít volně beze strachu, že budou vyhrabané a snědené" - bude schopna doplatit zbytek na profesionální foťák, který chce. Pak se do města vrací Tommy Sullivan. Katie a Tommy byli blízcí přátelé před tím, než se začal chovat jako vyvrhel a potom, co napsal odhalení, že fotbalisti podvádějí u závěrečných zkoušek, skandál, který připravil Sethova bratra o stipendium. Katie radši zradila Tommyho, než aby byla vyloučená ze společnosti, ale Tommy už není ten vyzáblý génius, který odešel z Eastportu: je opálený, schopný vyvádět z míry a velmi sebejistý. Do kluků zblázněná Katie, která přiznává závislost na líbání, je víc než zasažena: je možná zamilovaná do hlavního nepřítele svého kluka. Lži, které Katie říká, aby si udržela svoje romantické neuvážené vztahy v utajení, fungují, dokud si neuvědomí, že pravda je její jediné východisko. Může být docela obtížné předstírat náklonnost k protivnici na slavnosti, která má samé jedničky a tři sexy kluky potloukající se okolo - ale teenageři nejspíš přijdou na tuhle zábavnou věc stejně snadno, jako by pili ledový čaj za horkého odpoledne. Pro čtenáře od dvanácti let.
------ Publishers Weekly
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Danieliq | E-mail | Web | 2. dubna 2009 v 14:44 | Reagovat

vyzerá to byť niečo úplne iné, ako Meg písala... o tejto jej knihe som ešte vôebc nepočula

čítal to niekto?

2 Susannah | Web | 2. dubna 2009 v 14:50 | Reagovat

Myslim, ze Elaine to cetla...

3 Elaine | 2. dubna 2009 v 20:10 | Reagovat

Četla jsem prvních asi 50 stránek nebo tak na HarperTeen.com... Zaujalo mě to, protože je to jiné než klasické knížky od Meg. Hlavní hrdinka, Katie, je populární a je moc zajímavé sledovat rozdíly mezi tímhle a třeba Deníky... Je to úplně diametrálně jiné.

Každopádně si to objednávám co nejdřív. :-)

4 Susannah (šílenec řídící tenhle blog) | Web | 2. dubna 2009 v 20:16 | Reagovat

Já si to objednám spolu s Being Nikki. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.