První recenze... taky Fabio! (27. října 2008)

1. dubna 2009 v 20:56 | Elaine |  - Aktuálně na MIATHERMOPOLIS.COM -
Je tady další díl překladu Miina deníku.
Doufáme, že se vám bude líbit. :)


___________________________
Jsem vážně rozrušená! Mám první recenzi! Je to z magazínu Publishers Weekly, a je to vážně dobré, pokud to tak můžu říct. Ne že bych se tím chtěla nějak chlubit, nebo tak. No, můžete posoudit sami:
Ransom My Heart Meg Cabot Avon, $13.95 paperback (432p) ISBN 978-0-06-170007-1, začne se prodávat 6. ledna 2009
Manévr doprovázející závěr Princezniných deníků je báječná historická romance napsaná hrdinkou série, princeznou Miou Thermopolis(ovou) ("s pomocí" Cabot(ové), která veškerý výdělek věnuje Greenpeace). Finn Crais(ová) je vynalézavá mlynářova dcera žijící ve Stephensgate v Anglii v roce 1291. Když starší sestra Finn, Mellana, otěhotní s trubadúrem a nemá žádné peníze na věno, Finn souhlasí s uskutečněním Mellanina bláznivého plánu unést bohatého muže a držet ho pro výkupné, realizovaném na hraběti Hughovi Fitzstephenovi, který se zrovna vrátil z křížové výpravy ověšený zlatem a šperky. Finn si neuvědomí, koho zajala, a Fitzstephen, díky zájmu o Finn a touze vědět, kam únos povede, naoko souhlasí. Jak se předpokládá, vášně vzplanou a Finn zjistí, že plán její sestry asi nebude tak snadný, jak si původně myslela. Poněkud předvídatelný, ale román je i vyloženě příjemný a zábavný. Fanoušci Cabot(ové), zejména ti, kteří budou číst Princezniny deníky, budou potěšení, obzvlášť když si můžou přečíst krátké úryvky v Forever Princess, posledním díle série
A jasně, uvědomila jsem si, že ta recenze říká, že kniha je předvídatelná, ale předvídatelnost vážně není u romanceta nejhorší věc. Chci říct, vy svým způsobem víte, že se hrdina a hrdinka nějak dají dohromady. No jasně, že jo. Čekáte jenom, kdy se to stane, a jak, a v jaké situaci a po kolika různých přesvědčování.
Takže si myslím, že je to v pohodě.
Důležitá věc je, v Publishers Weekly napsali, že je to BÁJEČNÉ! A vyloženě příjemné!
A zábavné!
A napsali zápletku a postavy a moje jméno správně! JÉ!!!!
Fajn, oni fakt překroutili tu část s Meg Cabot (která napsala u knihy jenom předmluvu). Oni tak trochu vyvozují, že napsala celou tu věc a ještě pár šíleností (ona je královská kronikářka mých deníků. Někdy to lidé pomíchávají).
Ale co na tom záleží, když se ve zbytku říká, že je moje kniha báječná, vyloženě příjemná a zábavná? Že? Jé!
V každém případě, minulý týden jsem měla svůj první rozhovor o své knize! Bylo to vážně divné, protože jsem zvyklá dělat rozhovory (samozřejmě), ale ne o psaní. Vlastně ani nemám moc času na všechnu tu publicitu kvůli knize, s mými královskými povinnostmi, vysokou a (nesmírně omezeným) společenským životem.
A pořád se mě ptali na moji PŘÍŠTÍ knihu! Jako bych měla tolik času si sednout a napsat další! Ale nakonec určitě, ale ne před letními prázdninami.
Každopádně, můj rozhovor byl do časopisu Romantic Times Book Reviews. Měli byste si to přečíst v lednovém čísle (pokud to nevynechají - to se stává pořád, vím to z psaní do The Atom zpátky na střední škole). Jsem hodně rozrušená, že budu v tomhle časopisu, protože jsem slyšela, že dřív bylo zvykem často uvádět Fabia. Moje kamarádka Tina Hakim Baba říká, že byl jedním z nejlepších modelů na obalech romancí do té doby, než dospěl k Nemůžu Uvěřit, Že To Není Úžasná Reklama.
Tady je obrázek Fabia na knižním přebalu - jestli se podíváte blíže, všimnete si, že NEMÁ ŽÁDNÉ OBLEČENÍ!!! Vůbec se mi nelíbí. Taky, připadá to jenom mně, nebo vypadá trochu tmavý? Kdybych byla ta holka, tak bych ho určitě donutila osprchovat se před tím, než bych s ním měla sex.

Tady jsou nějaké další obrázky Fabia na přebalech romancí:


Byl asi na milionech knižních přebalů mého vydavatele, než začal točit reklamy pro televizi. Potom ho zasáhl do tváře pták, když jel na horské dráze na Six Flags Adventure (nebo tak někde). To ho muselo vyděsit, jestli ne psychicky, tak patrně emocionálně, jako asi každého.
Tady je Fabio potom, co ho zasáhl ten pták.

Nevím, proč se ta holka vedle něj směje. Zranění způsobená zvířaty nejsou nikdy legrační. Možná se ale jenom ptá, jestli nepotřebuje papírový kapesník.
Fabio už je v pořádku. Podle Wikipedie ho můžete občas vidět na America's Next Top Model nebo u Conana O'Briena. Na koleji často zůstaneme dlouho vzhůru a díváme se na Conana, oficiálně děláme úkoly a objednáváme si pizzu. Ale to bych už musela v tom pořadu vidět Fabia. Ale teď ho určitě budu vyhlížet! Jako spisovatelka romancí je to moje povinnost.
No, pro teď je to všechno. Musím jít s-l-a-v-i-t (pozn. představte si, že je to škrtnuté blog.cz to neumožňuje) učit se na test z historie umění (vždycky zapomínám, že tohle čte můj táta). Ahoj!
S láskou,
Mia
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LunQa | Web | 2. dubna 2009 v 16:48 | Reagovat

AHOJ,

prepáč, že som na tvoj blog len-tak vtrhla a píšem ti reklamu do obyčajných komentárov, ale som zúfala. Potrebujem hlásky, ako LunQa. TU:

http://iandyour.blog.cz/0903/suo-finale#komentar

DIK a na mojom blogu si možeš spýtať o avatvar!

PS:Ja som nejaké knihy od Meg Cabotovej čítala, napr. Princerzná pozýva na večierok, asi všetky čo su v knižnici...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.