Knihy od Meg Cabot v mé knihovničce

9. května 2009 v 19:30 | Elaine |  Elaine
Mám dojem, že je na čase, abych i já ukázala svoji sbírku knih od Meg Cabot. Po přečtení tohoto článku si o mně budou všichni myslet, že jsem cvok. Já to o sobě vím už dávno. Takže jsem s tím faktem smířená.:D
Víte, ono mít v knihovničce v pokoji celkem 33 knih od Meg už fakt trochu zavání šílenstvím.
Na Susannah ale ještě nemám. Jenom si počkejte na její aktualizovanou knihovničku...
Nemá cenu to dál odkládat - jenom se pojďte podívat na všechny knihy, co si hoví u mě v knihovničce v pokoji...


oOo
Princezniny deníky. Jo, tak tohle bude na dlouho.:D Protože právě kníhy z této série představují velký podíl mé sbírky.
K Meg jsem se dostala přes film The Princess Diaries. V létě 2007 jsem náhodou narazila na stejnojmenou knihu v knihovně a co by to bylo za knihomola, aby si to okamžitě nepůjčil. Během školního roku 2007/2008 jsem přečetla celou sérii.
Ale léto 2008 bylo zlomové. To jsem si začala budovat svou knihovničku. Náklady na ni dost významně ovlivňují můj rozpočet. Ale já... ale já... prostě už dlouho v celé téhle šílenosti jedu a nevypadá to tak, že bych svoje názory na literaturu nějak radikálně změnila.:D

a) české Princezniny deníky
Strašně moc mě štve, že jsem nesehnala první díl. Všechna knihkupectví hlásí: vyprodáno. Takže současný stav jsou díly (zleva): druhý, třetí, čtvrtý, pátý, šestý, sedmý, osmý a devátý.


b) anglické The Princess Diaries/Princezniny deníky
No, ehm, já si tak nějak objednávala další a další díly...:D A tady vidíte, jak to skončilo:
Zleva díly: první, druhý, třetí, čtvrtý, šestý a půltý, sedmý, sedmý a půltý, osmý, devátý a desátý.


Já prostě Princezniny deníky naprosto zbožňuju. Nelze to nějak ovlivnit. Mám prostě ráda všechny postavy, děj a vůbec... Ale raději čtu ty anglické knihy, protože překlady už na mě tak moc nepůsobí. Přiznejme si to - Meg válí!!!

První díl
Tu anglickou verzi jsem si objednala především proto, že jsem doma neměla tu českou a už jsem si vůbec nepamatovala podrobnosti knihy. Takže jsem si rovnou objednala set prvních tří knih, za což teda nelituju, protože jsou všechny nádherné. I obsah, i přebal.
Druhý díl - anglický a český


Třetí díl - anglický a český
Pro tenhle díl mám vyloženou slabost. Přece jenom ty básničky a ten Zimní ples a vůbec.


Čtvrtý díl - anglický a český
Tenhle díl taky zbožňuju. Když jsem dostala tu anglickou verzi, hrozně často jsem si ji prohlížela, protože obálka je skutečně nádherná. Víte, je něco úplně jiného vidět knihu na internetu a skutečně ji držet v ruce.


Mám dva "půldíly" - tedy knihy, které se řadí do série, ale není bezpodmínečně nutné si je přečíst kvůli ději. Spíš jsou to zajímavé epizody - teda odbočky. Já mám The Princess Present - půldíl mezi Princeznou v zácviku a Princeznou na večírku a Sweet Sixteen Princess - půldíl mezi Princeznou na večírku a Princeznou nad propastí.
The Princess Present byla společně s Avalon High první knížka objednaná z bookfayre.cz.


Sedmý díl - anglický a českýOsmý díl - anglický a český


Devátý díl - anglický a český


Desátý díl - Forever Princess
Tuhle knihu skutečně zbožňuju. Když si objednávám knížky v angličtině i když vím, že stoprocentně vyjdou v češtině... no, asi jsem fakt šílenec. Magor.
A navíc je ten přebal modrý...O:)Mediátor. Na toho fakt nedám dopustit. Teda nedám dopustit na všechny knížky od Meg, ale Mediátor je zvláštní případ. Chápete, jak to myslím. Byly to první knížky, které jsem četla po PD. A navíc querida a Nombre de Dios... Jo, učim se španělsky a ten jazyk miluju. Takže jsem vlastně tak nějak nedobrovolně věděla, co to querida znamená.
Mrzí mě, že jsem už nesehnala třetí a čtvrtý díl - všude vyprodáno. Takže si musím vystačit - zleva s prvním, druhým, pátým a šestým dílem. Mediátora si stejně časem koupím v angličtině.
Hrdinkou snadno a rychle. Tuhle sérii jsem si koupila ze stejného důvodu jako Susannah - kvůli jménu Meg Cabot na neznámé knížce. Taky šílenej fanoušek, taky šílenej fanoušek.:D
Airhead. Moje závislost. Kdybych si s sebou měla na pustý ostrov vzít jednu knihu, tahle by nejspíš zvítězila (ale nejdřív bych si zjistila, jestli tam nejde propašovat víc knížek).:D
Tady je názorný příklad toho, že upřednostńuju americké přebaly před anglickými. Mohla jsem si za mnohem míň peněz koupit anglickou verzi. Ale to já ne.
Není divu, že jsem věčně na suchu.:D

Avalon High. Co bych si bez těch knížek počala?
Zase americké vydání. Jak jinak.
Mám první díl (knihu) a manga komiksy - první díl ze tří.
Ta kniha byla společně s The Princess Present první objednávkou z bookfayre.cz.
Teen Idol. Historicky moje první anglická knížka od Meg. Koupila jsem si ji v Luxoru na Václaváku v létě 2008. Je to anglická verze, protože tehdy jsem ještě nevěděla, že se mi víc líbí americké přebaly. Je to stejná kniha, co má Susannah.
Jinx. Tuhle knihu jsem si nedávno objednala spolu s Nicola and the Viscount z englishbooks.cz. Původně jsem si chtěla objednat tu americkou verzi, ale Susannah mi napsala, jak je ta kniha super (já jí dávám za pravdu), takže jsem prostě neodolala. Nevydržela bych čekat tři týdny (což je plus mínus doba, kterou musíte čekat na knihy z bookfayre.cz).
Typickej příklad závislačky.:D

How to Be Popular. Tuhle knížku jsem si koupila v Anglii v září 2008. Nějak jsem neřešila, jestli je to anglická nebo americká verze, protože do té doby jsem se o HtBP nějak zvlášť nezajímala.
Tahle knížka je hodně designově podobná Jinx. Proto jsou taky v knihovničce vedle sebe.:)
When Lightning Strikes. Tahle knížka, první díl ze série 1-800. Přišla mi v posledním balíku knih a byla jsem z ní totálně nadšená.
Všimli jste si, že je na téhle obálce napsáno "National Bestselling Author of The Mediator" místo "National Bestselling Author of The Princess Diaries"? Konečně si někdo uvědomil, že Meg není slavná pouze kvůli PD.
Ransom My Heart. Tuhle knížku jsem si na začátku ledna 2009 objednala spolu s Forever Princess. Je to psané trochu složitější angličtinou než na jakou jsem byla zvyklá, ale stejně jsem to zvládla přečíst. Tohle je americká obálka. Tuším, že v Anglii tahle knížka ještě nevyšla.
Nicola and the Viscount. Tuhle knížku jsem si nedávno objednala spolu s Jinx z englishbooks.cz, ale ještě jsem se nedostala k jejímu přečtení.
AKTUALIZACE: Ha! Ivan!:D Jasně, že už jsem to přečetla. Nicola je báječná. Pokud ji někde uvidíte, neváhejte a pořiďte si tuhle knížku. (Přečetla jsem ji v půlce června 2009.)


__________


Všimli jste si u těch knih něčeho?
Dobře, poradím vám.
Těch anglických je víc....
Anglických je 19. Českých je "jenom" 14.
Pěkně ulítlý, co?:D


__________

Ještě vám ukážu všechny své české knížky pohromadě...
(osm dílů Princezniných deníků, dvě Hrdinky a čtyři díly Mediátora)

A tohle jsou zase anglické knížky pohromadě...
(Airhead, deset knih z řady PD, When Lightning Strikes, dvě knížky Avalon High, Teen Idol, Ransom My Heart, How to Be Popular, Jinx, Nicola and the Viscount)


A pak ještě všechny společně...


A poslední fotka - moje knihovnička. Kapacitně vůbec neodpovídá mým nárokům, takže si budu muset v blízký budoucnosti pořídit větší.:)
Horní foch (zleva): série HP, Fantastická zvířata a kde je najít, Famfrpál v průběhu věků, Bajky barda Beedleho (české i anglické), všechny Letopisy Narnie, několik knih o horoskopech, Dr. House, jedny Děsivé dějiny, dvě knihy od Jane Austen (nevešly se už do naší obří knihovny v obýváku), Stmívání, Nový měsíc, Zatmění, Rozbřesk
Dolní foch (zleva): Twilight, New Moon, Eclipse, Breaking Dawn (Twilight saga v angličtině), Mediátor, Hrdinka, české Princezniny deníky, Avalon High, Airhead, When Lightning Strikes, Teen Idol, Jinx, How to Be Popular, Nicola and the Viscount, anglické Princezniny deníky a Ransom My Heart
V dolním fochu leží napodél velká obrazová knížka o filmu Twilight a DVD Hvězdná brána: Archa pravdy


__________

Když jsem to všechno zpracovávala, tak nějak mi došlo, jak je toho moc.
Nedávno jsem počítala, kolik jsem už do těch knížek vrazila prachů... radši ani nechtějte vědět tu částku.
Obávám se, že závislosti na knížkách nelze léčit. Ale víte co?
Jsem tak hrozně moc ráda, že všechny ty knihy mám!:)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 iw.ka | E-mail | 9. května 2009 v 21:49 | Reagovat

aj moja prvá anglická bola teen idol!! :D

2 iw.ka | E-mail | 9. května 2009 v 21:52 | Reagovat

aa ešte že podla mna su anglicky tiež lepšie než preklady...tie nikdy nemajú takú tu atmoferu:D

3 Susannah | Web | 9. května 2009 v 21:55 | Reagovat

Hele já to taky jednou počítala a v zájmu zachování ještě toho zbytečku rozumu, co mám, jsem v polovině přestala (jako celkovou útratu).  :D Musím uznat, že ti hrozně závidím kompletní Deníky v angličtině. A taky US Airhead. Ta moje se mi doteď líbila.  :-D To, že bych taky chtěla všechny knihy z Twilight ságy v angličtině snad ani nemusím říkat. Ty tu úchylku chápeš.  :-P A moje aktualizovaná knihovnička se asi zbrzdí. Tak ty tři až čtyři týdny plus čas, než se Being Nikki KONEČNĚ objeví na bookfayre.  8-) A pak bude sbírka ještě rozsáhlejší MUHAHAHAHAHA!  O_O Navíc máš všechny knížky v knihovničce v perfektním stavu, což já nemám, protože jsem je (já debil) půjčovala nespolehlivým lidem. Včetně ségry. Nový měsíc mám třeba v půlce toho nádhernýho hřbetu ohnutej.  [:tired:] Štve mě to, kdykoli se na to podívám. HP série je taky značně ošahaná. První čtyři díly byly ségry a pátej jsem tak trochu, ehm, ošahala mnohonásobným čtením.  :-x Já mám třeba zase "Úspěšnou smolařku" - od Vánoc, ale pořád jsem se k ní nedostala. Začátek mě nebavil a vykašlala jsem se na to.  ??? Njn... Musim tohohle komentáře nechat. Mám práci a nestíhám a asi to nestihnu a připadám si neschopná...  :-(

4 Susannah | Web | 9. května 2009 v 21:56 | Reagovat

iw.ka: No že jo! U HP a Twilight to bylo hmatatelný a u Meg Cabot to ani nemá cenu rozebírat, protože tam je schodek mezi en a cz verzema hrooozně velkej. :)

5 iw.ka | E-mail | 9. května 2009 v 22:11 | Reagovat

Susannah: no schodek mezi en a cz može byt hroooozne velkej ale ešte si ho asi nevidela mez en a sk verziami :D

6 Danieliq | E-mail | Web | 10. května 2009 v 11:09 | Reagovat

Páni :D vy ste poriadne maniačky. :D
Rozmýšľam, že by som si rada prečítala Airhead... keď to tak vychvaľujete...
A Elaine, čo si myslíš o Ransom My Heart? Bavilo ťa to?

7 Meimei | 10. května 2009 v 15:51 | Reagovat

Těch je :) Já teda zatím četla jenom jednu (Hrdinka říká ano), ale je skvělá. Bohužel je taky jediná, kterou máme (teda aspoň jsem žádné jiné nenašla) v knihovně :(

8 Elaine (další šílenec pomáhající řídit tenhle blog) | Web | 11. května 2009 v 20:51 | Reagovat

Asi jsem totální masochista, protože jsem si právě spočítala celkouvou útratu za knížky od Meg + kompletní Twilight sagu (českou i anglickou).
Nejdřív jsem si myslela, že se mi rozbila kalkulačka. Ale když ona tak tvrdošíjně ukazovala číslo značně převyšující 11 tisíc, že jsem ji radši vypnula a začala vyšilovat. :-D Kompletní deníky ještě ani zdaleka nemám, chybí mi dva díly, dva půldíly a ty tři knížky mimo děj (Holiday Princess, Perfect Princess a Princess Lessons), ale to je už v podstatě detail. :-D A Susannah, já ti zase závidím kompletní sérii 1-800.
Hrozně nerada půjčuju knížky jinejm lidem a zacházím s něma vlastníma v rukavičkách. Mám prostě ráda knížky jako nové. :D A když už někomu něco půjčím, vlastnoručně tu knihu zabalím do obalu a udělám dlouhou přednášku, co se s tou knihou nesmí. :-D (Mimochodem i HP máme doma v angličtině. V knihovně v obýváku.)
Danieliq: S tou naší závislostí nejspíš nic neuděláš. :-D Jinak Airhead ti můžu rozhodně doporučit. Je to vážně úžasná kniha. ;-)
Ransom My Heart byla moje první (a zatím poslední) knížka od Meg pro dospělý. Je to historická romance (to sis nejspíš už tady přečetla :D ), takže je tam složitější jazyk - aby tam byla atmosféra středověku (příběh se odehrává na konci 13. století v Anglii). Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla a ponořila do děje. Ale tahle kniha tě jednoduše může jedině bavit. Četla jsem ji zatím jednou, ale moc se mi líbila. :-) Několikrát jsem se při čtení smála. A jsou tam vážně překvapivé obraty... Maximálně doporučuju. :-)
Meimei: Tak se zkus zeptat knihovníka/knihovnice, jestli je v knihovně ještě nějaká další kniha od Meg Cabot a můžeš požádat o rezervaci. Myslím, že ti určitě vyjdou vstříc. :-)

9 papaya | 12. června 2009 v 16:59 | Reagovat

prosim Vás, můžete mi říct, kde na to všechno berete penízeO_O ? Já si chci koupit něco v eng., ale jak jsem na to tak koukala, bych se snad nedoplatila    :-?

10 Fallen Angel | E-mail | Web | 2. září 2009 v 17:01 | Reagovat

Kdybys znala mě, tak by ses za závisláka nepovažovala xD. Už mám od rodičů zakázáno kupovat si knihy, dokud nějaké nepřečtu, takže je tak různě schovávám, ve skříni, u kamarádek... xDDD Jo a moje knihovnička je o něco větší, ale oblíbený knihy máme podobný, až na to že já je nečtu v angličtině.

11 Elaine | 14. listopadu 2009 v 17:41 | Reagovat

Fallen Angel: Jenže tohle je jenom moje soukromá knihovnička. Nepočítám těch 2000 svazků, co máme v obýváku a já do nich pořád chodím.

12 Nessie | E-mail | Web | 18. února 2010 v 17:01 | Reagovat

to je krása:D kdyby se to spočítalo kolik v tom je peněz:D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.