Anotace na "Polibek pro nevěstu"

14. června 2009 v 13:10 | Susannah |  Kniha KtB
Uvnitř článku najdete avízovanou anotaci. Dostala jsem se k ní jenom díky balíku od nakladatelství, ve kterém byl i ediční plán pro letošní rok. :)
Takže si ji užijte. Zanedlouho si budete moci užívat samotnou knihu. :) Předem vás upozorňuju, že anotace opravdu prozradí velkou část děje knihy.
Kniha vyšla v originále pod titulem Kiss the Bride a pod Megiiným pseudonymem Patrcia Cabot.
AKTUALIZACE 13.7.09: Dodávám mnou nově vytvořený banner ke knize. :))


oOo
Milostný příběh z Londýna a skotského venkova v polovině 19. století.
Hlavní hrdinka si prosadí svou a provdá se za Stuarta, chudého, leč zbožného bratrance vévody z Denhamu - Jamese. Ten svého asketického příbuzného vždycky podporoval a přispíval mu na různé charitativní projekty, ale jakmile se dozví, že Stuart má v plánu i s novomanželkou, pro niž má vévoda slabost, opustit Londýn a přestěhovat se do nehostinného Skotska, rozlítí se a přeruší s ním veškeré styky. O rok později obdrží vévoda od Emmy zprávu o Stuartzově smrti a rozhodne se odjet do Skotska a přimět ji k návratu do Londýna. Netuší, na jak tvrdý odpor narazí. Emma sice po manželově nešťastné smrti zůstane bez prostředků, ale je rozhodnuta nepodléhat osudu a pokračovat ve vzdělávání místních dětí. Nezviklá ji ani Jamesův příjezd a naléhavé prosby. Pak vyjde nakjevo, že vraha jejího manžela dohnaly výčitky svědomí k sebevraždě, před kterou odkázal veškeré své jmění právě Emmě pod podmínkou, že se znovu provdá. Žena v té době nebyla podle mínění vlané většiny mužů schopna spravovat sama svůj majetel, a tak propukne hon na Emmu, v němž James hraje roli provizorního manžela, přestože ve skrytu duše touží po tom, aby své "ano" mohl říct na celý život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.