Moje sbírka knih od Meg Cabot II.

20. června 2009 v 22:41 | Susannah |  Susannah
A je tu první aktualizace mojí sbírky knížek od Meg. Je to skoro rok, co jsem vám předvedla jednu verzi a už bylo načase, abych přidala další.
Konečně mi byl navrácen první díl Avalon High a já tak mohla začít. Vyfotila jsem to dneska k večeru, když ještě bylo světlo.
Současný stav je 42 kusů. 21 českých ku 21 anglickým. Aspoň myslím.

__________________________________

1.: Prozatím konečný stav Deníků Princezny. Mám 14 knih, z toho je 9 českých. Na český desátý díl stále čekám. Jsem realista: Určitě si ho pořídím a je mi jasné, že po vydání nebudu dlouho otálet. Komu vadí, že už jsem ho nejen četla, ale mám ho i doma? Mimochodem české obálky Deníků se mi vždycky hrozně líbily. Korunka na všechny možné způsoby. Jsem hrozně zvědavá na obálku závěrečného dílu. Nebude na ní třeba maturitní čepička s korunkou?
2.: Desátý díl Ten out of Ten, neboli Forever Princess, neboli asi Navždy Princeznou. Na fotce je vidět stříbrný krabicový přebal a vpravo holá kniha. Hm... Možná jsem si měla koupit US verzi. Desátého dílu jsem se vyloženě nemohla dočkat. Nejdřív jsem četla pirátské pdf. a pak jsem dlouho váhala, jestli si kupovat originál. Vyhrála blbost nad rozumem, samozřejmě. Pořídila jsem si ho spolu s Being Nikki a Tommy Sullivan is a Freak. Potvrdily se mi snad všechny teorie, které jsem o desátém dílu měla. O záporných postavách a těch hlavních zvratech... Mám Meg prostě přečtenou!
3.: A je tu Tommy Sullivan is a Freak. Vážně úžasná kniha! Přečetla jsem ji jedním dechem během necelých 24 hodin během pracovního týdne. Hllavní hrdinky od Meg většinou nestojí ve středu dění a nejsou oblíbené, a proto byla tahle kniha takovou zajímavou změnou. Ani jsem nečekala, že se mi bude tak líbit.
4.: Českou verzi All American Girl: Ready or Not -> Hrdinka říká ano, jsem si koupila asi tak den po nafocení svých knížek pro minulý článek. Já říkala, že to nevydržim.
5.: První dva díly série Heather Wells Mysteries jsem si pořídila minulé léto. Nevěděla jsem, o co půjde. Šla jsem prostě do knihkupectví s tím, že tyhle knihy jsou pro dospělé, že to bude mít asi něco společného s váhou, a že jde svým způsobem o detektivky. Jinak nic. Nevěděla jsem ani jméno hlavní postavy. Prostě knihy od Meg, tak jdu pro ně, když mám peníze. Mimochodem se mi moc líbily. Byly prvními knihami pro dospělé, co jsem od Meg četla... Příběhy sice nebyly ála Agatha Christie, ale měly něco do sebe. A byly podány s Megiiným humorem.
6.: Když jsem v září jela do Anglie, dělala jsem si legraci, že si jedu hlavně pro anglické knihy. Ale (co se knih týče) jela jsem si hlavně pro Jinx. O té knize jsem četla hodně a námět mě moc zaujal. Začala jsem ji číst v Anglii, ale nakonec jsem ji doma četla od znova, protože jsem moc daleko nedošla. Dala jsem za ni 10£ (tvrdili mi, že paperback opravdu ještě nevyšel), pak jsem ji viděla v dalším obchodě jenom za 3 a paperback... Ale neva, hardback se mi moooc líbí.
7.: Měla jsem hroznou potřebu ukázat vám, jak se vlastně Jinx krásně třpytí. Tohle je jediná fotka, kde je při použití blesku vůbec něco vidět. A jinak by se to nazalesklo.
8.: How to be Popular jsem si koupila taky v Anglii. Šla jsem kolem knihkupectví a úplně poprvé za celý náš pobyt v Anglii jsem do něj okamžitě nevpadla. No a pak jsem mrkla jedním okem do výlohy a co tam (kromě paperbacku Jinx) nevidím. HtbP za pouhé 2£. Dala bych i víc.
9.: Musím vám ukázat samotné knížky bez přebalů. Všimněte si toho písma, kterým je napsané jméno Meg. Víte, odkud ho znáte? Pokud ne, najeďte si myší na samý začátek stránky.
10.: Hehe. Prom Nights from Hell. Já se fakt místy dost bála! Každý z příběhů je něčím zajímavý a navíc tam jsou hned dva od mých dost oblíbených autorek. Ještě abych si to nepřečetla!
11.: Ano, za kometnář k tomuhle obrázku se předem stydím. Knihu jsem dostala k Vánocům. Párkrát jsem ji otevřela a začala číst... No, ale začátek mě neoslovil. Takže ji mám, ale nečetla jsem ji a čekám, až na to budu mít správnou náladu.
12.: Jo jo. Airhead a Being Nikki. První díl mě nadchl. Sice si doteď myslím, že jsem si ho pořádně přečetla až na druhý pokus (rozuměla jsem tomu líp), ale pamatuju si i první dojem. Na druhý díl jsem se hrozně těšila. A možná právě proto se mi nelíbil tak moc... Nebyl špatný, to bych nikdy netvrdila! Jenom jsem čekala něco jiného a pak jsem byla naštvaná, že jsem to nedostala a ještě budu muset čekat daší rok na třetí díl... Už tak jsem nevydržela čekat na UK verzi druhého dílu. A jsem jenom ráda, že mám US.
13.: Kniha úplně vlevo znemožnila dřívější napsání tohohle článku. Půjčila jsem ji kamarádce a dlouho jsme se pak neviděly. Další dvě manga pokračování jsou opravdu dobrá. Nemají klasický vzhled manga komiksů a skvěle vytváří atmosféru příběhu. Horší je na věci jenom to, že si to člověk přečte hrozně rychle...
14.: Knihu Rusovláska z Ostrova, neboli Lady of Skye, jsem si pořídila až po přečtení. Náhodou jsem ji objevila v knihovně a to bych to nebyla já, abych si ji okamžitě nepůjčila. No a po dočtení jsem si ji skoro hned pořídila.

15.: Další fixace, viď Elaine? Já dostala všechny díly 1-800 série k Vánocům. Ale tím stylem, že mi přišly daleko později, protože kolem svátků toho měl obchod moc. No nic, hlavně, že se ke mně nakonec knihy dostaly. Mezi čtvrtým a pátým dílem nastane dost velký dějový zvrat, takže jediné negativum koupě všech knih naráz byl šok na začátku pátého dílu, když jsem měla ten čtvrtý v tak živé paměti. Ale celá série je úžasná. Její závěrečný díl je mistrovským dílem Megiiny představivosti. Stejně ale nedokážu říct, který z dílů mám nejraději. (I když nejspíš poslední... )
16.: A tady už jsou všechny anglické knihy. No jo, růžová převažuje. Jedovatě zelenou (ano, narážím na knihu nahoře uprostřed) ignoruju. 9 z knih jsou US verze, 12 UK. Docela zvláštní, když jsem si první US verzi pořídila letos. Jako první jsem si pořdila knihu vpravo nahoře - třetí díl Deníků. Princess in Love... Možná oblíbený díl. S desátým nastejno. Jako poslední jsem četla Tommy Sullivan is a Freak.
17.: A tady už je česká hromada knížek. První jsem si pořídila před... ehm... šesti lety. Poslední někdy před měsícem a kus. Možná šest týdnů. První byla Princezniny Deníky (překvapivě) a poslední Rusovláska z ostrova. První ne ze série PD byla Hrdinka...
18.: První část police, co mám nad postelí. Jsou v ní tři oddíly. Mám nový pokoj, jestli se divíte změně barvy poličky.
  • Zleva: Rusovláska z Ostrova, Úspěšná smolařka, Velikost L, Velikost XL, Teen Idol, 4 anglické Deníky Princezny, 9 českých Deníků, Hrdinkou snadno a rychle, Hrdinka říká ano, 6 českých Mediátorů, All American Girl: Ready or Not, Princess in Love
19.: Druhá část. Chybí mi moje milované Breaking Dawn, které by mi mělo být navráceno někdy během příštího týdne... Nechtěla jsem už dál čekat.
  • Zleva: The Host, (chybějící) Breaking Dawn, Stmívání, Nový Měsíc, Zatmění, Rozbřesk, Twilight, SLOUP, Tommy Sullivan is a Freak, How to be Popular, Jinx, Being Nikki, Airhead, počítačová hra a diář
  • SLOUP (od spodu): Prom Nights from Hell, Avalon High a dvě manga knihy AH, 5 knih série 1-800-Where-R-You
20.: Zapomněla jsem na největší šílenost článku. Víc říkat není potřeba. Ale ten pohled na většinu volné podlahy před sebou zaskládané v tomhle stavu... byl minimálně dost zvláštní.


__________________________________
Nedávno jsem si počítala útratu za svoje knihy. Ještě mám velkou knihovnu. Spočítala jsem knihy z police nad postelí... Jednotlivé ceny jsem vědomě zaokrouhlovala dost dolů. A zmáčknula jsem tlačítko "=". Dá se říct, že jenom za tu výbavičku nad postelí bych měla dost dobrý počítač. Takže knihovnu jsem už nedopočítala. Nerozdejchala bych výslednou částku.
Myslela jsem si, že tenhle článek budu mít za chvilku hotový, ale zase jsem se jednou mýlila. Mýlit se je lidské. JSEM ČLOVĚK!!! Ne, o to nejde. Jenom jsem měla v plánu něco jiného...
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Elaine | 21. června 2009 v 17:38 | Reagovat

Je to beznadějný. Nikdy se ti nevyrovnám. :-D
Ale chválím - úžasná sbírka! :-)  8-) Hrozně ti závidím - přece jenom kompletní Mediátor, Being Nikki, PNFH... O_O

2 Susannah (blázen jméno mé :D) | Web | 21. června 2009 v 21:21 | Reagovat

To neni pravda, máš náhodou dost slušnou šanci na dotáhnutí na můj náskok. Vem si, kdys začala s Meg blbnout ty a kdy já -> máš vyšší rychlost.  :-D
A děkujuuu! Já jsem na svojí sbírku hrozně pyšná.  :-)

3 Tlouie | 22. června 2009 v 9:27 | Reagovat

Co se týče úspěšné smolařky - taky jsem jí dostala k vánocům a taky mě ze začátku vůbec nenadchla...  :-D Ale pak jsem nějak četla dál a dál a úplně jsem se do ní zamilovala   :-P  :-D takže teďka čekám na pokračování   :-)

4 Elaine | 24. června 2009 v 20:09 | Reagovat

Jenom jsem uvažovala... Kdy sis pořídila PD Third Time Lucky? V prvním článku o svých knížkách píšeš, že to byla tvoje první anglická knížka...   :-)

5 Susannah (blázen jméno mé :D) | Web | 24. června 2009 v 22:07 | Reagovat

Kdy jo? Hmmm... Buď před třemi, nebo čtyřmi roky. Nevim. Hm. :D To je fakt dobrá otázka. :D :D Já myslim, že to bylo mezi mojí osmou a devátou třídou... Což by znamenalo tak ty tři roky... Asi. :D Já fakt nevim! :D Ale hlavně že si pamatuju místo koupení. :D Dokonce bych ten obchod ještě byla schopná najít.  :-D  8-) Ale je možný, že jsem si to pořídila mezi sedmou o osmou. To bylo taky dost šílený léto.  :-P

6 KaJuShQa_xoxo | Web | 30. června 2009 v 19:18 | Reagovat

ju ja tu desítku už chci tky... ale asi si počkáma ž na českou xD

7 Kiley_F | 6. července 2009 v 20:26 | Reagovat

závidim ti první díl Princezniných deníků :-P obešla jsem celou Prahu a nikde není...

8 Kiley_F | 6. července 2009 v 20:26 | Reagovat

jinak hrozně se mi líbí ta obálka Jinx,uvažuju o koupi :-D

9 Kiley_F | 7. července 2009 v 17:05 | Reagovat

jo a máš Teen Idol jako paperback?

10 Susannah | Web | 10. července 2009 v 19:00 | Reagovat

No, já mám první díl Deníků už od roku... 2003. Teď je všude vyprodaný, no. Teen Idol je paperback a koupila jsem ho v Luxoru na Václaváku stejně jako Elaine. Aspoň myslím, že ona taky.  8-)

11 Elaine | 29. srpna 2009 v 21:01 | Reagovat

Asi je to hloupá otázka, ale... líbil se ti The Host? :-)

12 Susannah | Web | 29. srpna 2009 v 21:45 | Reagovat

Elaine: Tys to už četla? Já se u téhle knihy nějak pořád nedostala přes začátek. A přitom patřila mezi těch pár, které jsem si slíbila za prázdniny přečíst. :-(

13 Elaine | 29. srpna 2009 v 22:16 | Reagovat

Jo, četla. V češtině. Bylo to naprosto dokonalý. :-) Ale nejspíš to u tebe bude stejný jako s Úspěšnou smolařkou: až budeš mít náladu, chňapneš po knížce a už ji nepustíš.  :-) Mně se děje něco podobnýho u PNFH... nějak na to nemám náladu. Přečetla jsem jenom povídky od Meg a od Lauren a ostatní ještě čekají. :-(
Tyjo, kdybys tak viděla můj seznam knih, který jsem chtěla přečíst... :-D Sepisovala jsem to před několika týdny, a když jsem se dostala ke třicítce, přestala jsem. 8-O A kam jsem to dopracovala? Přečetla jsem jenom Cyrana z Bergeracu a Sen noci svatojánské. Jinak pořád omílám dávno přečtené knihy. O_O

14 Nessie | E-mail | Web | 18. února 2010 v 17:03 | Reagovat

prostě úžasný:D já vám tak závidím, že umíte dost anglicky na to aby jste to dokázaly přečíst:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.