Obvzlášť genovské léto (23. května 2009)

12. června 2009 v 18:21 | Elaine |  - Aktuálně na MIATHERMOPOLIS.COM -


oOo
Vím, už to byly věky od doby, co jsem naposledy napsala.
Ale jak si můžete představit, dělo se toho HODNĚ: závěrečné zkoušky. Rozloučení se všemi kamarády tady na škole a vystěhování se z koleje na letní prázdniny. Ta věc, o které psali v novinách o Grandmére a Melu Gibsonovi (asi byste si mysleli, že mě už její milostné aféry nešokují. Ale ona mě nikdy nepřestane překvapovat).
Ale to všechno už je za mnou a je LÉTO! Jsem pryč ze školy a konečně doma!
No, ne v bytě. Byla jsem tam jenom na chvíli. Ale potom kvůli té věci s Grandmére mi táta říkal: "Musíš mi přijet pomoct napravit naši reputaci."
Takže jsem strávila v bytě s mamkou a Rockym a panem G. jenom pár dní, než jsem musela odletět do Genovie, kde nejspíš budu tvrdnout až do konce léta.
Řekla bych, že to není fér, ale teď už to víc chápu. Je to součástí toho, že jsem princezna. Přichází to spolu s korunkou.
Chci říct, jo, tak fajn, Lilly stráví léto ve městě, protože získala fantastickou stáž u New York Times.
A Tina zase získala místo ve Village v nemocnici sv. Vincenta.
A Boris bude hrát v orchestru doprovázejícího Shakespearovské hry v Central Parku (což není tak super, pokud se zeptáte mě, protože bude vedro a já už jsem viděla, jak se potí, když hraje. Zeptala jsem se Tiny, jestli si bude muset oblíknout smoking a ona řekla, že alespoň při jedné z her si bude muset obléknout trubadúrský kostým. Ha! Možná na to zaletím. Boris v punčochách? Ano, prosím. Asi umřu smíchy. Nebo se pozvracím. Nejsem si jistá, co z toho).
Lana byla samozřejmě celé pololetí příliš zaneprázdněná mejdany, než aby si našla stáž, takže musí strávit prázdniny prací v kanceláři jejího táty (má štěstí, že nemusí tvrdnout v letní škole a opakovat si učivo), protože to bylo jediné místo, kam se mohla dostat.
Říká, že si ale nedělá starosti, protože má v Penn kamaráda, jehož rodiče budou v létě v Evropě, takže můžou použít jeho dům v the Hamptons (pozn.: oblast na Long Islandu, stát New York) na party každý víkend.
Ach, Lana! Je dobré vědět, že někteří lidé se nikdy vážně nezmění, řekla bych (říká, že má ještě tři roky na to, aby "zvážněla").
Ale na Shameeku teď všichni žárlí. Má skutečnou práci s platem. V BÍLÉM DOMĚ.
Ano, teď ji všichni nesnášíme (ha, to fakt ne. Chci říct, ona vážně získala práci v Bílém Domě, ale není pravda, že ji nesnášíme).
To jenom já budu tvrdnout u práce pro tátu (ne, počkejte… no, spolu s Lanou) a dohlížet na otevírání nového Knížecího genovského zdravotního wellness centra (dřív to bylo Kasino a hotel Kníže Christoffe).
Ale během finanční krize (současný světový hospodářský úpadek se Genovie dotknul tvrdě. Prakticky nikdo si už nemůže dovolit přijet do míle-dlouhého středomořského letoviska, ráje hazardu, odpočinku, plachtění na jachtách nebo obchodů) táta říká, že musíme vystrčit hlavu z ulity. Nemůžeme být závislí jenom na turistech, kteří přijedou lodí na jeden den (už nezmiňuju ani fakt, že poznávací lodě znečišťují naše moře a zabíjí naše korálové útesy).
Ale jednou věcí, kterou všichni potřebují, ať je nebo není finanční krize, je zdravotní péče.
Takhle jsem dostala nápad pro Zdravotní wellness centrum! Proč neudělat z Genovie, mimo prázdninové destinace, i místo, kde získáte veškerou zdravotní péči?
Potřebujete kompletní zdravotní prohlídku spolu s magnetickou rezonancí a počítačovou tomografii, abyste zjistili, jestli nemáte rakovinu? Zaregistrujte se v našem luxusním a krásném wellness centru (s lázněmi), zvládněte to během jednoho dne, užijte si romantický západ slunce nad Středozemním mořem, dejte si koktejl a večeři, zahrajte si bakarat (pozn.: karetní hra), možná zajděte po pozdní snídani na nějaké nákupy, zahrajte si na chvíli golf, vyzvedněte si svoje výsledky a lékařské předpisy a jste hotoví!
Bingo. Z Genovie je náhle ta zdravotní destinace v Evropě pro každého, kdo se bojí kvůli mateřskému znaménku nebo bouličce, ale nechce čekat v kanceláři protivného doktora a taky si chce užít volna.
Vždycky jsem věděla, že se moje chronická hypochondrie vyplatí. Díky tomu jsem dostala tenhle geniální nápad!
Celá královská rodina ze Saudské Arábie se už zaregistrovala. Princezny tu pobíhají a nechávají si udělat mamografii, zatímco jsou princové na koloposkopii. Nechala jsem tam povalovat několik kopií Ransom My Heart zdarma. Právě akorát, aby se o to mohly dámy přetahovat. Jestli jich chtějí víc, budou je moct najít v dárkovém obchodě. Hele, chci se ujistit, že Greenpeace dostane, co má!
Samozřejmě, abychom přešli tu věc s Melem Gibsonem, pozvali jsme padesát chudých rodin na lékařské vyšetření, ošetření a hýčkání. Grandmére se akorát hodí, aby se o to postarala. Pořád se ptá: "Kdo sem pustil tyhle lidi?" Táta jí musel připomenout, že na světě žije sedm sourozenců Gibsonových, jejichž rodiče se kvůli ní rozvádějí a dokonce ani papež nemůže uvěřit tomu, co udělala.
Ale Grandmére jenom řekla: "Já jsem mu neřekla, aby natočil Smrtonosnou zbraň 4." Odmítá na sebe vzít jakoukoli odpovědnost za svoje činy, jako obvykle. Dokonce ani nepřizná, že Melovi zlomila srdce a je tím důvodem, proč skončil s tou jinou ženskou.
Tohle je prostě typická Grandmére.
pro pozorné čtenářky Princezniných deníků malý spoiler na 10. díl >>Ale nakonec - nechci být sobecká nebo tak - všechno pro mě vyšlo skvěle. Pavlov Surgical je partnerem Knížecího genovského zdravotního wellness centra a je to i firma, která dodává veškeré zdravotní vybavení.<<
Takže uvidím svého přítele celé prázdniny!
Vážně si myslím, že to bude nejlepší léto vůbec.
Sakra, musím jít. Princezny ze Saudské Arábie mě volají, abych s nimi šla na pedikúru. Chtějí vědět, jestli napíšu pokračování k Ransom My Heart. Možná napíšu jedno jenom pro ně. Budou to potřebovat. Nemají ani tušení, jak budou nabručení jejich manželé, až přijdou z koloposkopie. Táta to už zažil, takže je může ujistit, že se nemají čeho bát…
Panebože, nemohla jsem uvěřit, jak byl potrhlý.
Samozřejmě bych ho neměla nechat objednat si ty kuřecí křidélka z palácového menu, až se probudí. Nevím, co jsem si to myslela! Ale jak říkal, chtěl je. Už nikdy. Vlastně uvažuju o tom, že je stáhnu z nabídky.
Zatím se mějte!
S láskou
Mia
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.