Ukázka z knihy Ransom My Heart

12. června 2009 v 15:59 | Elaine |  Kniha RmH
Tak jsem se konečně dokopala k překladu úryvku z knihy Ransom My Heart (Vykoupení mého srdce), kterou napsala Mia Thermopolis. Nebylo to vůbec lehké, protože jsem musela hledat spoustu slovíček, které jsem nikdy neslyšela.
Tahle knížka je vážně nádherná a doufám, že vás úryvek a už zveřejněná anotace zaujmou a vy se rozhodnete si tuhle knihu pořídit.
Děj se odehrává v Anglii v roce 1291.
14.8.2012: Text jsem opravila. To předtím byl děs a hrůza. Alias můj první překlad tady na blogu. :)

Hugo vyčkával, s radostí čekal na dívčin návrat. Uvažoval, jestli by bylo kavalírské, kdyby se teď odplížil, aniž by ho zahlédla, a znovu se s ní jakoby náhodou setkal na cestě a nabídl jí doprovod domů do Stephensgate.
Když se rozhodl, že tak učíní, ale ne bez posledního pohledu na její štíhlou krásu, zaslechl tichý zvuk za zády a náhle cítil cosi velmi ostrého na hrdle a někdo velmi lehký mu seděl obkročmo na zádech.
Jen s velkým úsilím Hugo ovládl svou obrannou pudovou reakci. Za posledních deset let, co byl vojákem, se jeho smysly vyostřily v čistě bojovné mechanismy a jestli se účastnil rvačky v hostinci nebo zabíjel Saracény, jeho instinkt mu říkal nejdřív zaútoč, pak se ptej.
Nikdy však předtím necítil tak štíhlou paži obtočenou kolem hrdla nebo tak hubená stehna na svých zádech. Také jeho hlava se ještě nedotkla tak svůdně měkkého polštáře. Když na něj dopadl závěs tmavoryšavých vlasů, který hladil jeho tvář a naplnil jeho smysly lehkou vůní růže, byl rád, že nepřehodil svou krásnou protivnici přes hlavu a dolů do rokle, kde by si nepochybně roztříštila lebku o kamenné břehy.
"Nehýbej se," poradila mu jeho únoskyně a Hugo, který si užíval horkost jejích stehen a obvzláště jemnost prohlubně mezi jejími prsy, která byla pevně ukotvena v týlu jeho hlavy, byl šťastný, že se jí může zavděčit.
"Mám nůž na tvém hrdle," informovalo ho děvče svým mladistvým hlasem, "ale nepoužiji ho, když nebudu muset. Když budeš dělat, co ti řeknu, neublížím ti. Rozumíš?"
Hugo cítil, že musí naznačit odpor, ačkoli ani přinejmenším nechtěl dívku zranit. Tak se pokusil zvednout ruce, ve kterých stále držel placatku pod vodopádem. Ale drobná kráska mu přitlačila hezkou malou nohu na předloktí, čímž ho tak překvapila, že upustil placatku do jezírka.
"Nech toho!" přikázala velitelským hlasem. "Řekla jsem ti, aby ses nehýbal!"
Hugo, zatímco obdivoval štíhlou klenbu nohy, jedinou část jejího těla, kterou mohl skutečně vidět s výjimkou oblaku vlasů, které je oba zahalovaly, se rozhodl, že by se měl omluvit právě teď. Ta dívka měla nepochybně právo být rozzuřená; ve vší nevinnosti se přišla vykoupat do jezírka, ne aby ji někdo špehoval. A zatímco si užíval dotyk jejího zralého přitažlivého těla, nelíbil se mu její hněv. Radši uklidní tu temperamentní dívku a doprovodí ji na cestě do Stephensgate, a tam bude mít jistotu, že nebude sedávat na zádech cizích mužů, tudíž se nedostane do potíží.
"Velmi vás prosím o odpuštění, slečno," začal tónem, který považoval za kajícný, i když pro něj bylo těžké, aby nevybuchl smíchy. "Narazil jsem na vás během vaší soukromé hodinky a za to vás musím odprosit-"
"Pokládala jsem tě za prostého, ale ne za úplně hloupého," byla dívčina překvapující odpověď. Hugo byl užaslý, že její hlas byl plný pobavení stejně jako ten jeho.
"Samozřejmě jsem chtěla, abys na mě narazil," pokračovala. Nůž opustil jeho krk rychle jako blesk a dívka ho chytila za zápěstí a svázala dříve, než se vzpamatoval.
"Teď jsi můj vězeň," prohlásila Finnula Crais s očividným uspokojením z dobře odvedené práce. "Abys získal svobodu, musíš za ni zaplatit. Štědře."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MISs*GAzeTTE* | Web | 12. června 2009 v 16:06 | Reagovat

Ahojkyy:) ako sa mas?:) pozyvam tha na my blog:Dkde je bleskowkaa kde sa mozes zapojit ak chces:) ak nie treba mozes na my bloguu zanechat nejaku reklamuu aleboo napisat aby som ti hlasla a ja ty hlasnem ked budes chciet:) a velmi radaa leboo sa nudiim:)
maaj sa:) Nudaa:)
Napiiis teda a ja hlasnem:)

2 Susannah (šílenec řídící tenhle blog) | E-mail | Web | 12. června 2009 v 21:57 | Reagovat

A já si říkala, že to třeba bude něco, co jsem nečetla. :D No nic. Ale stejně - dobrá práce. :) Já tak miluju čtení českých článků o knihách Meg/o Meg, které jsem nemusela sama přeložit. :D

3 Elaine | 12. června 2009 v 23:58 | Reagovat

Susannah: chtěla jsem pokračovat - jenomže i na takhle krátký úryvek jsem musela hledat 97 slovíček (psala jsem si je a teď je počítala) a byla jsem už z toho vyžvejkaná. :D Ale neboj. Mám ještě v záloze překvápko. Odhaduju, že se ho dočkáme tak na konci června. ;-) Děkuju za pochvalu.
Souhlas, je to pohodička, číst si v češtině úryvky od Meg bez vynaloženého překladatelského úsilí.  :D

4 Susannah (šílenec řídící tenhle blog) | E-mail | Web | 13. června 2009 v 0:01 | Reagovat

Tady taky někdo ještě nespí.  :-D

5 Elaine | 13. června 2009 v 0:12 | Reagovat

Taky sova? Paráda! :-D

6 Susannah (šílenec řídící tenhle blog) | E-mail | Web | 13. června 2009 v 0:36 | Reagovat

Sova a ranní ptáče dohromady. :-D Stejně budu už v sedm vzhůru. Neumim nějak nevstat. Ale zkusim to. Po tomhle debilnim tejdnu mám co dospávat.  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.