Lisa

15. července 2009 v 19:00 | Elaine
Charakteristika Lisy, další postavy z knihy JINX.

Lisa

Krátký popis: zaměstnankyně obchodu Enchantments (Kouzla) a čarodějnice
Věk: kolem 30 let
Domácí mazlíček: černá kočka, která přebývá v obchodě Enchantments a nechává se od každého pohladit
Vzhled: tmavé vlasy, modré oči, celkově pohledná
Povaha: Lisa je velmi milá, vřelá a moudrá
Záliba: kouzla
Úryvek:
A potom ta žena - jak jsem si uvědomila, byla praktikující čarodějnicí, a přitom neměla na sobě ani steh černé barvy, jenom tričko Wonder Bread a modré džíny - sklouzla ze své stoličky a vyšla zpoza pultu.
"Trošku sušené citronové kůry," řekla a šla ke vzdálené stěně v obchodu, která byla pokryta policemi, na kterých byly ty druhy sklenic s kovovými víčky, které musíte nadzvednout, abyste si mohli vzít obsah, podobně jako ve staromódní cukrárně. "To je pro očistu." Zdvihla víčko a přesypala trošku žlutého sušeného prášku do látkového pytlíčku. "Potom trochu zázvoru pro energii." Přidala do pytlíčku několik kousků kořenu. "A samozřejmě hřebíček pro ochranu-" Několik tyčinek putovalo do pytlíčku. "A nesmíme zapomenout na rozmarýn," otočila se a mrkla na mě. "Pro lásku, jak v lásce tvůj nepřítel, nemožný jak by se teď mohl zdát. Tady." Zamotala vršek sáčku, potom ho převázala červenou stuhou. "Se štěstím každé kouzlo, které proti němu bude učiněno," řekla a podávala mi sáček, "bude neškodně odraženo a obrátí se na původce kouzla po celou dobu, co bude tohle nosit."
Se štěstím. Polkla jsem a vzala si pytlíček. "Něco na způsob toho, co říkáte jako dítě? "Já jsem guma, ty jsi lepidlo, cokoli co řekneš, se ode mě odrazí a přilepí se na tebe"?"
Žena se zasmála a u koutků jejích modrých očí se znovu objevily vrásky. "Přesně takhle."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.