Zack

4. července 2009 v 19:00 | Elaine
Tady je další charakteristika z knihy JINX, tentokrát došlo na Zacka Rosena.
Známé pravidlo - hlavní spoilery zakryty, takže se zápletku nedozvíte. Pokud nechcete vůbec nic vědět, třeba máte knihu na cestě, tak článek radši ani nečtěte.
Přesto doufám, že ti, kdo si článek přečtou, ho ocení.

Zack Rosen

Celé jméno: Zackary Rosen
Věk: 17 nebo 18 let
Bydliště: Východní 69. Ulice, Manhattan, New York (Rosenovi a Gardinerovi jsou sousedi)
Rodina
Máma: Dr. Rosen(ová), právnička zaměřující se na daně
Táta: Dr. Rosen, právník zaměřující se na showbusiness
Škola: Chapman School
Vzhled: Zack je neuvěřitelně sexy, je vysoký, má široká ramena, tmavé vlasy, zelené oči a krásou je podobný řeckému bohu (tak ho přirovnala Jean, ne já!:D)
Povaha: Zack je moc prima, dobře se s ním povídá, je moc chytrý a empatický
Oblíbený pořad: jako dítě miloval Sedmé nebe (7th Heaven)
Zájmy: tuleni - v newyorské zoo zná všechny jménem a proslulá věta "I like seals" (Mám rád tuleně) mluví za vše; Zack se taky zajímá i o ostatní zvířata
Čím chce být: chce vystudovat film na New York University a pak chce točit dokumenty o zvířatech v Arktidě, jako třeba o tuleních
Úryvek: (fakt ho nečtěte, pokud jste ještě nečetli knihu... zkazilo by vám to zážitek.) SPOILER >>"Jean," řekl. "Mě nezajímá Petra."
"Co tím myslíš, že tě nezajímá Petra?" zeptala jsem se vyplašeně. "Jsi do ní blázen."
"Ne," odpověděl Zack. "Ne, nejsem. Nikdy jsem nebyl."
"Jasně, že byl." Trochu jsem se v sedu narovnala - a bolestí jsem se zašklebila, protože jsem tím pohybem posunula své zraněné koleno. Ale tohle bylo příliš důležité, než abych to nechala plavat. "Řekl jsi mi, že ji miluješ-"
"Ne," popřel Zack znovu. "
Ty jsi řekla mně
, že ji miluju. Protože to řekl ten blbec Robert. Všechno, co jsem řekl, bylo, že jsem jednu dobu shledal, že je Petra rozkošná. To ty jsi o ní pořád mluvila. Ale pravda je, že už nějakou dobu vím o jedné rozkošnější."
"Vážně?" zírala jsem na něj se zmatením… a hrůzou. "To jsi mi nikdy neřekl."
"Ne, neřekl," přiznal. "Myslel jsem, že bude jednodušší, když si budeš myslet, že chci Petru. Protože bych mohl říct, že ses ještě nevyrovnala s tím, co se ti stalo doma v Iowě, s tím klukem. Nemyslel jsem si, že jsi připravená-"
"Fakt?" Potřásla jsem hlavou. O čem to mluvil? "Připravená na co?"
"Na to, abych ti řekl pravdu," řekl Zack. Díval se na mě tak pronikavým pohledem, jeho zelené oči se zdály stejně jasné jako měsíc venku. "Že jsem přestal mít rád Petru v tu chvíli, co jsem tě potkal."
Když jsem na něj dál tupě zírala, pokračoval: "Venku v tom samém zatraceném altánku - ten den, kdy jsi přijela. Neříkej mi, že si to nepamatuješ."
"Já?" Pořád jsem si nemyslela, že ho chápu správně. "
?"
"Samozřejmě, že ty," řekl skepticky. "Jean - jak jsi to mohla nepostřehnout? Tory si toho všimla - proč si myslíš, že byla tak naštvaná? Celou dobu jsi říkala jí - mně - a každému, koho znáš, že jsme
jenom kamarádi
- přitom jenom kamarádi byla poslední věc, kterou bych s tebou vůbec chtěl být. A Tory to věděla. Mohla si odvodit to samé jako každý, kdo se na mě podíval - no, zjevně všichni až na tebe. Že jsem v tom s tebou byl až po uši…" Hlas se mu vytratil, když se na mě podíval. "Pořád mi nevěříš, že?"
Jak jsem mu mohla věřit? Jak by se tohle mohlo stát - ze všech lidí zrovna
mně
?
"Toho jsem se obával," povzdechl si. "Řekl bych, že mi nedáváš žádnou jinou možnost."
"Žádnou jinou možnost než… co?" vykvikla jsem poplašeně.
"Tohle," řekl.
A příští věc byla ta, že jeho rty byly na mých.
Řekla bych, že náš první polibek byl dost ohromující. No tak fajn, možná někdo jako Tory, která byla světelné roky přede mnou, by se mohla takhle líbat a neztratit hlavu.
Na druhé straně to pro mě neplatilo. Nebylo to tak, že by mě chytil a přitiskl mě k sobě, jako to udělal Dylan, když mě poprvé políbil. Zackův polibek byl ten nejněžnější, jaký si dokážete představit. Skoro se mě nedotýkal, kromě prstů, které položil na moje ramena. Ale zatímco to bylo něžné, bylo dlouhé. Můžete to nazvat i vleklé.
A já jsem to cítila až do konečků prstů.
Ach, já to cítila.
Když znovu zvedl hlavu, aby se na mě podíval, skoro jsem si toho nevšimla. To protože mi malí ptáčci a hvězdičky poletovali kolem hlavy, byla jsem tak oslněná tím, jaký pocit vyvolala jeho ústa na mých.
Díky Bohu, že jsem seděla. Kdybych stála, když by mě políbil, jsem si jistá, že bych zkolabovala. Cítila jsem se, jako bych se rozpouštěla. Zevnitř.
"Teď," zeptal se hlubokým tichým hlasem, "mi už věříš?"
Ale bylo těžké zformulovat odpověď, protože moje rty tak pálily.
"Tak jo," řekl Zack, když jsem hned neodpověděla. "Nech mě to zkusit znovu."
Když zvedl hlavu tentokrát, ptáčci, hvězdičky a dokonce i malé duhy létali kolem mě. Bylo to, jakoby někdo rozsypal krabici s kouzly štěstí, které přemohly gravitaci.
"Tak?" otázal se Zack. "Už mi teď věříš, že jsi to ty, kterou miluju - že jsem tě vždycky miloval od toho dne, kdy jsi na mě vyprskla ledový čaj z Long Islandu? Věříš mi, že už jsem unavený z toho tě nelíbat? Věříš mi, že už vážně, ale vážně nechci být
jenom kamarád
?"
"Jo," řekla jsem a přikyvovala jsem jako idiot.
A pak jsem ho objala kolem krku a přitiskla ho k sobě. A ještě ho líbala.
<<
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Phet | Web | 5. července 2009 v 17:54 | Reagovat

JOoooooooooo xD Zack totál IDOL xD až an to, že mi jeho jméno připomínná slaďouše Efrona xD ale z I like seals jsem měla totál vejtlem xD

2 Susannah | Web | 10. července 2009 v 19:03 | Reagovat

Zack je skvělá postava. A Jinx je skvělá knížka.  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.