Dojem ze čtení "Velikost XL"

5. srpna 2009 v 23:02 | Elaine |  Velikost XL
Opět další kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Vlastně jsem se u téhle knihy ani nadechnout nestačila.:)) Tohle není jenom detektivka. To je detektivka se spoustou věcí navíc - jako například s nezaměnitelným humorem Meg. (Nic proti Perrymu Masonovi nebo slečně Marplové.)
Aneb... můj názor a teorie. :)

oOo
Tahle knížka je normální bomba.:D
Před dvěma dny jsem jela do Luxoru a ukořistila poslední výtisk (ale co já vím, můžou mít ještě pár kousků ve skladu) knihy Velikost XL: Kila navíc přibývají, anglicky Size 14 Is Not Fat Either. A upřímně - pokazila bych si image, kdyby kniha od Meg nečinně ležela moc dlouho.O:)
Tahle knížka je důstojným (čtěte: úžasným) pokračováním ke knize Velikost L. Řeknu vám, já bych se jako detektiv neuplatnila. Byla jsem pořád krok za Heather - naprosto spontánní a živelnou hlavní hrdinkou - která mě neustále překvapovala.:) Bylo to tak čtivé (teda až na část, kterou jsem chtěla přeskočit - jak její táta udělal večeři... ale jak si uvědomuju, chápu záměr Meg, když tu pasáž psala - měli jste být ještě víc jako na jehlách a čekat, jak to nakonec dopadne)... táákže, shrnu to v několika bodech...Nejlepší pasáž: cokoli s Cooperem.:D >>Taky se mi líbil ten mejdan, jak si Heather hrála na naivku...<< vlastně se mi moc líbila celá kniha:)
Nejvtipnější dvě věty: "Jakmile ho Gavin popadne za ramena, Doug se prudce otočí a pokusí se Gavinovi ukousnout prst. A protože nemůžu dovolit, aby studenta, který bydlí u mě na koleji, někdo snědl,..." Z toho jsem vážně nemohla.


Největší odhalení: >>Reggie<<


Nejotravnější člověk: >>Jordan<<


Nejhorší pasáž: žádná:D (s tím tátou to nebylo tak hrozné - zpětně si uvědomuju, že ze mě mluvila jenom netrpělivost)


Úvaha: zajímalo by mě, jestli se někdy objeví >>Tania<< přímo v ději...


Moje teorie: >>Už jsem tak nějak četla oficiální anotaci na Big Boned, tedy v češtině Na velikosti nezáleží (u nás vychází přesně za tři týdny)... a tam se píše, že se dá dohromady s tím Tadem. No, tu upoutávku sem ještě dnes přidám. Ale přiznám se vám - já sázím na Coopera. Meg píše knížky s happyendy a já si nedokážu představit, že by Heather skončila s nějakým Tadem místo svého okouzlujícího autoritativního domácího.:)Oni prostě k sobě patří. Stejně jako Mia a Michael, Suze a Jesse, Steph a Jason... Takže si myslím, že Heather bude větší část knížky chodit s tím Tadem, Coop si konečně uvědomí, že Heather chce a nakonec spolu skončí.:DJinak to přece být nemůže. Nemám pravdu?:)<<


Jestli jste už někdo četl Big Boned, tak mi prosím nic neříkejte. Ráda si počkám na překvapení.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Káťa | 6. srpna 2009 v 19:03 | Reagovat

Ahoj, souhlasím s tebou, opravdu skvělá knížka, včera jsem ji četla do půl druhý do rána, abych věděla, jak to dopadne .  :-)

2 Susannah | Web | 6. srpna 2009 v 19:40 | Reagovat

Taky se hrozně těšim na třetí díl. Detektiva s Megiiným humorem je úžasná četba. :)

3 Jana | E-mail | 18. ledna 2013 v 21:43 | Reagovat

Pro me nejhorsi knizka serie :-( trvalo mi strasne dlouho ji docist - a to jsem jednicku dala za den...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.