Meg Cabot o "Queen of Babble Gets Hitched"

31. srpna 2009 v 12:27 | Elaine |  Queen of Babble gets Hitched
Anotace na třetí díl série Úspěšná smolařka.

oOo
Velká pusa. Velké srdce. Velká svatba. Velké problémy.
Je to svatba století!
Konečně to pro Lizzie Nichols začíná vypadat nadějně. Má práci, kterou miluje, ve svém zvoleném oboru (renovace svatebních šatů) a láska jejího života, Jean-Luc, ji konečně požádal o ruku. Život se změnil v závratný vír zkoušení svatebních šatů - ačkoli kupodivu ne nezbytně jejích vlastních - jak se Lizzie připravuje (tak trochu) na svou svatbu snů na zámku svého snoubence na jihu Francie.
Ale sen se brzy stává noční můrou, když svědek - se kterým možná jednou Lizzie náhodou spala... ne, vážně, jenom spala - vyjádří páru svůj naprostý nedostatek podpory, k čemuž se družička připojí; Lizziina rodina ze Středozápadu nemůže pochopit, proč nechce mít svou svatbu na rodinném dvorku; její budoucí noblesní francouzští příbuzní budí dojem, že chtějí pomalu odlákat ženicha od studia medicíny a přitáhnout ho zpátky bankovním investicím - ve Francii; a Lizzie začíná přemýšlet, jestli její Krásný princ opravdu ten pravý, jak si vždycky myslela.
Je Lizzie skutečně připravená přijmout svou roli nevěsty? Nebo je jí souzeno padnout do náruče jiného muže... a směřovat k tomu, aby se z ní stala zlobivá holka?
Jedna věc je jistá: tohle je svatba, na kterou nikdo nezapomene - pokud k ní tedy vůbec dojde.
oOo
Recenze

>>V posledním díle se nezkrotná Lizzie Nichols muchlovala s Chazem poté, co se s Lukem, Chazovým nejlepším kamarádem, rozešli (Queen of Babble in the Big City, 2007).<< Teď - šok pro všechny - se Luke vrací do New Yorku a navlékne jí tříkarátový diamantový zásnubní prsten na prsteníček. Lizzie souhlasí,>> ačkoli ještě blázní po Chazovi, který bez obalu Lizzie varuje, že Luke myslí jenom na sebe a nemůže ji milovat stejně jako on.<< Lizzie, restaurátorka svatebních šatů a slibná návrhářka zaměřující se na svatební róby, čelí rozhodnutí: má se rozejít se s bohatým Lukem, který chce být investičním bankéřem v Paříži,>> a skončit s Chazem, který chce učit? << Nebo by se měla vdát za Luka a opustit New York pro Paříž? A pak je tu ta záležitost s jejím rychle se rozvíjející kariérou, se kterou pomáhá Ava Geck, známá dědička podobná Paris Hilton. Cabot využívá svůj plný potenciál, dodává charakteristický humor a živé žerty od první stránky. Fanoušci série mají další knihu, kterou si můžou vychutnat.
- Publishers Weekly
oOo
oOo
Často pokládané otázky

Q: Meg, odkud jsi získala inspiraci pro Lizzie Nichols a její příběh?
A: Lizziin příběh je přízračně podobný tomu mému... kromě toho, že jsem nikdy nebyla restaurátorkou svatebních šatů, zasnoubená s princem a ani jsem se nepřátelila s bohatou dědičkou (moje babička taky není alkoholička a nemám žádné sestry. Můj otec je ve skutečnosti mrtvý a moje mamka se vůbec nepodobá Lizziině mamce). Ale přestěhovala jsem se do New Yorku hned po univerzitě. A mám velké problémy mít pusu na zámek.
Q: Ale všechno, co se stane v této knize, se zdá být skutečné, jako bys to vážně zažila ty! Jsi si jistá, že nic z toho není skutečné?
A: Tahle kniha je fikce. Odkazy na skutečné lidi, události, základní děj, organizace nebo místa jsou jen pro autenticitu a jsou smyšlené. Všechny ostatní postavy a všechny příhody a rozhovory pochází z mé představivosti a nejsou zamýšleny jako skutečné.
Q: Jsou muži v sérii Úspěšná smolařka založeni na nějakých mužích, které znáš, nebo jsi znala, nebo jsi s nimi chodila?
A: Podívej se na odpověď nahoře.
Q: Kolik knih bude v sérii Úspěšná smolařka?
A: Tři. Tato série byla vždycky plánovaná jako trilogie. Úspěšná smolařka se (asi) vdává bude poslední knihou s Lizzie Nichols... prozatím!
Q: Meg, byla jsi někdy vůbec zlobivá holka?
A: Bez komentáře!
megcabot.com
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 TM | 28. února 2010 v 11:18 | Reagovat

Nevíš náhodou, kdy vyjde další díl v češtině prosím?

2 Susannah: | 28. února 2010 v 22:00 | Reagovat

Nevím, ale určitě dám vědět, až to zjistím. :-) (Nebo Elaine.)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.