Princezny a Popové hvězdy (15. září 2009; Blog Meg Cabot)

19. září 2009 v 12:21 | Susannah |  - Deník -
Překlad z Megiina blogu - dočtete se tam hlavně o právě probíhajícím turné po Brazílii. :)


Mám vám HODNĚ co říct o tom, co se dělo na Bienalu. Brazilky milují knihy a jejich autory! I když slova to opravdu nedokáží popsat. Dá se říct jen: PÁNI.
A děkuju!
(Obrigada!)
Ale jako první, pár lidí mi říkalo, že zmizel můj článek o Clarice Lispector!
Nemůžu tomu uvěřit, zvlášť ne, když se mi včera na oficiální Bienal party přišel představit syn Clarice Paulo (spolu se svou milou ženou), protože slyšel, že jsem obdivovatelka práce jeho matky!
Bylo to tak úžasné! Vážně jsem byla naprosto němá, protože jsem přecejen potkala příbuzného někomu, kdo mě tak moc inspiroval. Chtěla jsem se uklonit jako Mike Meyers v Saturday Night Live a říct to "Nejsem toho hodna". (Ale udržela jsem to pod kontrolou... tak tak. A jenom proto, že moje stahovací punčochy byly tak těsné, že zabraňovaly jakémukoli pohybu.)
Byla to taková pocta!
Ten článek jsem projistotu vložila níže ještě jednou. Nevím PROČ zmizel. Polovina věcí, co hodím sem nebo na Twitter z nevysvětlitelných důvodů pravidelně mizí (někdy je to dobře. V tomhle případě ne).
Vážně, shazuju vinu na Rio. HA HA HA!
Za druhé: Moje internetové připojení je tady dost špatné, protože mám MacBook Air a zapomněla jsem doma svůj Ethernet adaptér a dost často se mi nedaří najít wi-fi připojení.
Ale SNAŽILA jsem se dál číst zprávy, vaše emaily a tak!
A musím říct: Proboha, na pět minut odejdu a Patrick Swayze umře?
NEEEEEEEEE! Patricku, milujeme tě. Nikdo tě nikdy nesmí nechat sedět v koutě! (Pozn. "No one puts Baby in the corner" -> nejslavnější hláška z Hříšného tance. V češtině, "Baby nebude sedět v koutě.") Vzlyk!
Ale zpátky k Riu a Bienalu:
Co můžu říct, lidi? Nejdřív ze všeho se podívejte, kde jsem každé ráno snídala:
Ano, to je bazén, kde mi vždycky na stříbrném podnosu servírovali plátky manga, vajíček a slaniny. Jak se vůbec vrátím do normálu?
Odpověď: Nevrátím. (Ano, to je Ježíš vznášející se nad mým bazénem. Vlastně je to socha Krista Spasitele z hory Corcovado!)
A jednou ráno, když jsme jedli svá manga a pili svou kokosovou vodu (!!!) tahle živá skupina začala zpívat něžnou portugalštinou písně Johna Mayera (Johny Mayer je v portugalštině o TOLIK LEPŠÍ! Vážně by měl uvažovat o převzetí) na svatbě, co se konala nahoře na terase a my všichni se tak dostali zdarma na koncert. JAK MOC SKVĚLÉ TO JE?
Všechno se to stalo v Copacabaně, nejžhavějším místě severně od Havany.
Ale všechen svůj čas jsem netrávila v hotelu. Byla jsem na Sugar Loaf (pozn. hora)! Lanovkou! Tisíce stop nad zemí! A taky na mnoha jiných kulturních místech, jako v Národní Knihovně!
A viděla jsem opice (a ne v zoo. Jenom tak seděli se svými opičátky na zádech!)! Tak sladké! A možná nakažené podivnými viry, které nás všechny jednou zabijí! Nesahejte na ně! Vážně ne!
Taky jsem chodila na večeře, sambu (JAKO VÁŽNĚ) a tak skoro každý den s Bernardem Cornwellem a Arthurem Phillipsem (můžete je znát jako slavné autory knih "The Shrape Books" a "Prague").
A protože jsme se nemohli vejít do jednoho auta, náš nakladatel najal party autobus, aby nás všude vozil. NEKECÁM.
Takže jsem jezdila naprosto úžasným party autobusem s takovými spisovateli jen tak na místa jako je
americké velvyslanectví na koktejly a do Rio Scenariom na sambu:
Bylo to šílené. Ale nemůžu vám říct víc, protože je moje motto je: Co se stane v party autobusu, zůstane v party autobusu.
Takže k Bienalu. Úžasné! Tolik milých a oddaných čtenářek, které čekaly tak dlouho (některé celý den) a přijeli z takových dálek!
Brazilky milují čtení a co víc, milují čtení naprosto čehokoli - od ohromně intelektuálních pojednání až po komiksové knížky. A navíc, milují autory!
Měla jsem na programu dvě prezentace a dvě autogramiády (jednu na pět hodin!)! A i tak byli bohužel i lidé, se kterými jsem se ani nepotkala!
Tak moc se omlouvám všem, které jsem minula a i všem, které jsem já a ochranka odstrčili na naší cestě ke stánku, kde se podepisovalo.
O autory je v Brazílii postaráno jako o rockové hvězdy! Je to trochu jako být Xuxa...
... která, v případě, že to nevíte, je ohromně slavná dětská televizní hvězda, která podepisovala hned vedle mě. Měli jste slyšet ten jekot.
(Pozn. To bude Xuxa v Brazílii něco jako Dáda u nás ve svých nejslavnějších letech, ne? )
Díky všem za to, že jste přišli! Všechny jste byly hotové princezny!
Taky děkuju všem, kteří mi dali různá milá přání - POŘÁD je ještě všechny čtu - a dárky. Jenom kousek ze všech úžasných věcí, které jsem dostala, byla tahle ručně dělaná "Game of Meg"...
... a růžové žabky (pozn. v originále Havaianas, jde opravdu o boty), plyšové medvídky, náramky, náhrdelníky a samozřejmě tenhle úžasný dort, která udělaly dvě úžasné holky úplně samy a CELÝ DEN ho nosily s sebou, a na který jsem ke konci podepisování toužebně zírala (i když jsem byla docela unavená)... stejně jako všichni ostatní, kteří pracovali tak tvrdě jenom aby se tahle podepisovací akce mohla uskutečnit! Můj nakladatel tady je NEUVÉŘITELNÝ (stejně jako všichni ti lidé, kteří organizovali a pracovali na Bienalu!)
Bylo to tak milé!

(Tak takhle vypadám na konci 12 hodinové práce. Všimněte si toho omámeného výrazu, to kvůli blízkosti dortu.)
Speciální poděkování brazilské spisovatelce Talithě, která mi ukázala jak na to!

Talitha mi tady zrovna ukazuje, jak udělat "heart fingers" čtenářům pod námi. Všechny tyhle elegantní fotky jsou z Twitter stránky Bienalu, včetně téhle:

Ale vážně, mohly bysme chvilku mluvit o mých vlasech? Nechala jsem si je profesionálně upravit a natočit dvě hodiny před pořízením tohoto snímku, ale ovzduší konferenční místnosti NENÁVIDÍ moje vlasy. Jsem tak zahanbená.

A nehledě na to, jak moc se upravuju, nic nefunguje. Tahle fotka se na Twitteru Bienalu objevila taky!
Ale teď pokračuju na druhou část svého turné, Curtiba, Sao Paolo a Salvador! Na Bienalu jsem se měla naprosto perfektně a v Riu ke mně byl každý tak milý a přívětivý! Vážně mi budete všichni chybět.
Tschau! Miluju vás!
Víc později.
S láskou, Meg
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.