He Who Shall Not Be Named slaví narozeniny!

5. října 2009 v 8:00 | Elaine |  - Ostatní -
Že si říkáte, kdo to může být? Megin manžel Benjamin D. Egnatz (ano, ten Benjamin, kterému je věnována skoro každá knížka, kterou Meg napíše)!
Často se probírám deníkem na MegCabot.com a v několika zápisech s datem 5. října Meg blahopřeje HWSNBNITB (He Who Shall Not Be Named In This -jako na blogu Meg- Blog, jak o něm Meg na blogu píše) všechno nejlepší a my teď samozřejmě taky.
Jak Meg několikrát napsala, HWSNBN je hodně uzavřený a nechce, aby jeho tvář nebo jméno proplouvalo Internetem. Meg se taky zmínila o tom, že její manžel nechce, aby si ho vygooglovaly jeho bývalé přítelkyně a četly si o jeho soukromém životě.
Meg ale čas od času zmíní ve svých zápisech do deníku nějakou zajímavost a já se s vámi teď o nějaké podělím.oOo
Překlad části zápisu z deníku na MegCabot.com

Hodně lidí mi píše a ptá se, proč He Who Shall Not Be Named In This Blog (Ten, který nebude jmenován na tomto blogu) upřednostňuje nebýt jmenován (nebo ukazován) na tomto blogu. Odpovědí je, že je jenom (na rozdíl ode mě) hodně uzavřený člověk. Pokud jste si vzali uzavřeného člověka a sami jste hodně otevření, může to být někdy náročné.
Obzvlášť jestli jste hodně uzavření manželé otevřených manželek spisovatelek knih, které čtou zejména dospívající dívky a vaše zájmy spočívají v basketballu a vaření a neobnáší, řekněme, Britney Spears a Degrassi Next Generation. Vlastně můžete dokonce zjistit, že tyhle věci jsou matoucí a nepochopitelné (zejména v poslední době - ačkoli řeknu, že HWSNBNITB byl ochotný dát šanci jihu, ale bylo to z důvodů, jak jsem brzy zjistila, které neměly nic společného s těmi mými).
HWSNBNITB není uzavřený jenom na Internetu. Ve skutečném životě je taky uzavřený. Například když jsme sem poprvé přišli (pozn. do Key West, Florida) a roztomilé děti kapitána Boba se zeptaly na jeho jméno, HWSNBNITB jim řekl, aby ho oslovovali pane Egnatzi,* ačkoli všichni ostatní dospělí ze sousedství (hodně z nich je starší než my a někteří dokonce dvojnásobně) jim dovolují oslovovat je křestním jménem.
(*Ano, to je vážně jeho příjmení. Je maďarské. Teď už možná trochu chápete, proč jsem si nechala svoje dívčí jméno - kromě toho, že se mi moje jméno líbí a nechtěla jsem se ho vzdát jenom proto, že jsem se vdala. Ne že by bylo něco špatného na příjmení Egnatz… jenomže kdybych ho přijala, byla bych Meg Egnatz. Nebo, jak mě někteří moji takzvaní kamarádi oslovují po přílišném počtu piv, Megnatz).
(No, fakt vás slyším, jak se smějete.)
(Pořád vás slyším.)
Každopádně, není to tak, že bych nechtěla dát fotku HWSNBNITB na tento blog. Jenom mi řekl, že můžu zveřejňovat jenom fotky, kde není jeho obličej. Jako tahle:

HWSNBNITB a Gem
A tahle:

Nedívejte se, vegetariáni.

Ale to je pro mě dost neuspokojující, protože jsem nemohla zveřejňovat fotky, kde jsme SPOLU. Protože samozřejmě jako naprosto otevřený člověk nechci mít na blogu fotky, kde je MOJE hlava useknutá. Ačkoli je pravda, že hodně pracovně cestuji A žijeme v Key West - na místě, kde boty a košile nejsou nutné nejen v práci - není to často, co jsme s HWSNBNITB na společné fotce nebo přinejmenším, když máme oba hezké oblečení.
Do jednoho večera.
Ano! Tehdy večer jsme s HWSNBNITB byli pozvaní na ples, ze kterého peníze šly na místní divadlo tady v Key West! Oblékla jsem si večerní róbu a HWSNBNITB si půjčil smoking! A někdo nás spolu vyfotil!
Takže nakonec, po dlouhé době, tady to je… SPOLEČNÝ obrázek HWSNBNITB a mě! (Moc děkuji své kamarádce Jen za vyřešení problému jak neukázat obličej HWSNBNITB, ale můj ano):
(pozn. Možná je vám divné, že jste tuhle fotku už někde viděly. Bylo to nejspíš v jistém článku tady na blogu. )

oOo

Poslední fotka, kde je Meg spolu se svým manželem (se smajlíkem místo obličeje). Ale sluší jim to spolu.


oOo

Neodpustím si následující komentář: U druhé fotky, kde HWSNBN vaří, tak mi hrozně moc připomíná Scotta z Teen Idol. Pamatujete, jak jako jediný kluk chodil na hodiny vaření?
A když jsem viděla tu poslední fotku a uviděla jsem vlasy manžela Meg, tak mi prostě v hlavě bliklo - to je celej Michael. Neptejte se mě, jak jsem na to přišla.

oOo

Krátký úryvek z deníku Meg

…a vdaná za He Who Shall Not Be Named In This Blog - chlapa, kterého jsem nesnášela, protože když mi bylo 16 a jemu 22, řídil červené BMW, poslouchal Neila Younga a vždycky mi říkal věci jako: "Nemáš už po večerce? Nemusíš už jít domů?" když mě viděl na kolejních večírcích…

oOo

Konverzace Meg a HWSNBN (rovněž převzatá z MegCabot.com) poté, co Meg dotelefonovala s nějakým reportérem, který psal článek o její knize How to Be Popular a HWSNBN cosi zaslechl...
(jenom abyste věděly, HWSNBN nečte knížky Meg ani její deník a ona nečte jeho básně)

HWSNBNITB:
Zaslechl jsem právě, jak zmiňuješ něco o postavě v tvé nové knize, která má přezdívku Crazytop?

Já:
Um…ano.

HWSNBNITB:
Jako Crazytop, Criminal Mastermind?

Já:
Uh…možná.

HWSNBNITB:
TO JE MOJE SOUKROMÁ PŘEZDÍVKA PRO TEBE. TY JSI POUŽILA MOJI SOUKROMOU PŘEZDÍVKU PRO TEBE VE SVÉ KNIZE????

Já:
Um…jo.

HWSNBNITB:
…A slyšel jsem, jak říkáš něco o postavě ve své nové knize pojmenované Jason?

Já:
Ano.

HWSNBNITB:
A je to golfista?

Já:
…Jo.

HWSNBNITB:
TY JSI NAPSALA KNIHU O MÉM BRATRU JASONOVI, PROFESIONÁLNÍM GOLFISTOVI?????

Já:
Není to o tvém bratrovi. Prostě jsem už jenom vypotřebovala všechna mužská jména lidí, které neznáme, jo?

HWSNBNITB:
ALE TY JSI UDĚLALA Z TOHO KLUKA GOLFISTU!!!!!

Já:
No, musela jsem mu dát nějaké hobby a golf se jenom zdál vhodný pro někoho pojmenovaného Jason.

HWSNBNITB:
PROTOŽE TO JE MŮJ BRATR!!!

Já:
NE, NENÍ. JE TO FIKTIVNÍ POSTAVA. Chci říct, ten v mé knize.

HWSNBNITB:
PŘESTAŇ KRÁST VĚCI Z MÉHO ŽIVOTA A DÁVAT JE DO SVÝCH KNIH.

Já:
TAK JO!

HWSNBNITB:
A nepíšeš o mně ve svém blogu, že ne?

Já:
Jasně, že ne!

oOo

Krátký úryvek z deníku Meg

He Who Shall Not Be Named In This Blog (mimochodem: já VÍM, že se jeho jméno objeví 573 krát na Googlu. Ale on si svoje jméno negoogluje, takže to neví. Prosím neříkejte mu to.)

oOo

Další vtipná konverzace z MegCabot.com

Já:
Zlato, už jsme tenhle týden dostali časopis People?

HWSNBNITB:
…Ano.

Já:
No, tak kde to je?

HWSNBNITB:
Já to mám.

Já:
Fakt? No, můžu se na to podívat?

HWSNBNITB:
…Ne.

Já:
Proč ne?

HWSNBNITB:
Protože to pořád čtu.

Já:
Ty to ČTEŠ? Ale ty jsi NIKDY nečetl People. Kdo je tam tenhle týden?

HWSNBNITB:
…Nikdo.

Já:
Ale fakt. Kdo je… Panebože. Je to Valerie Bertinelli?

HWSNBNITB:
Dej mi to zpátky.

Já:
VALERIE BERTINELLI? Ty si přede mnou schováváš People kvůli VALERII BERTINELLI?

HWSNBNITB:
…Ne…ne tak úplně…

Já:
Panebože. Byl jsi do Valerie Bertinelli jako dítě zamilovaný?

HWSNBNITB:
Mlč.

Já:
BYL! Panebože. So, up on your feet/ somewhere there's music playing/ Don't you worry none/ just take it like it comes-

HWSNBNITB:
Prosím přestaň zpívat.

Já:
Panebože! To je tak roztomilé! Nikdy jsi nepřiznal, že jsi zaujatý vůči nějaké celebritě. Kromě tvojí nevysvětlitelné zášti vůči Marku Ruffalovi-

HWSNBNITB:
Nenávidím toho chlapa.

Já:
-což žádný zdravý člověk nepochopí. No. Tady máš. Můžeš si nechat svůj People. Jsem daleko od toho, abych ti stála v cestě mezi tebou a tvojí láskou. Je teď rozvedená. Máš nejspíš šanci.

HWSNBNITB:
Už ho nechci číst.

Já:
Ne. Fakticky. Je to v pohodě. Nevadí mi to. Má syna, ale z tebe by byl skvělý nevlastní táta. Budu v pořádku. Prostě se jenom vdám za Parkera Stevensona. Poslyš, jeho bejvalka je Kirstie Alley, takže si oba vezmeme lidi, kteří se stýkají s Jenny Craig. Super. Vím, jak zbožňuješ předem zabalené jídlo.

HWSNBNITB:
Teď mě děsíš.

Já:
Hele, možná bychom mohli pořádat mejdany s MacKenzie Phillips a Shawnem Cassidy!

HWSNBNITB:
Jdu teď hrát golf. Ahoj.

oOo

Krátký úryvek z deníku Meg

Dnes má He Who Shall Not Be Named In This Blog narozeniny. Bylo mi 16, když jsme se potkali na mejdanu, jemu bylo 22. Jeho první slova ke mně byly "Nemáš už náhodou po večerce?" Po takovém skvělém představení jsme spolu samozřejmě nezačali chodit dřív než o osm let později, když jsem se na něj jeden den podívala (vždycky se někde blízko poflakoval) a řekla jsem: "Á, %#&*! Miluju ho!" Byla jsem tak šokovaná, když jsem si to uvědomila, prostě jsem ze sebe dostala, co jsem cítila.*
A od té doby jsme se sotva rozdělili (kromě knižních turné).
Všechno nejlepší, HWSNBNITB, i když si tohle nikdy nepřečteš, když nečteš tenhle blog (díky Bohu).
*Naštěstí cítil to samé, ale tohle není nic, co bych normálně doporučovala, když chlapi někdy začnou vyšilovat, když slyší, že je milujete, a utečou jako vyplašení srnci.

oOo

Pár dalších věcí, které jsem našla na MegCabot.com nebo jsem si na ně vzpomněla
  • HWSNBN studoval na univerzitě psaní a literaturu a doporučil Meg, aby na tu školu nechodila, protože by se jí psaní znechutilo... a ona ho poslechla a šla na výtvarný obor.
  • Meg a HWSNBN měli svatbu 1. dubna 1993, kdy je Apríl, neboli Fool's Day (Den bláznů), protože Megin manžel si myslí, že se žení jenom blázni.
  • Meg dokáže napsat víc knížek než jiní spisovatelé, protože nemá děti, nemusí vařit, což dělá její manžel, který se taky stará o její finance, protože Meg je v číslech úplně levá.
  • HWSNBN je velkým fandou seriálu 24 hodin.
  • Taky se mu líbí seriál Seventh Heaven (Sedmé nebe; takže se už nejspíš nikdy nebudeme divit, proč se to líbí i Zackovi a Michaelovi).
  • HWSNBN je z 1/4 Polák.
  • Podle zvěrokruhu je Váha.
  • Pamatujete si kočku Gem? To Megin manžel je jejím pravým páníčkem. Meg jí nejdřív říkala Jemema, ale pak to nejspíš vzdala.

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kiley_F | 7. října 2009 v 14:12 | Reagovat

S tim Scottem máš pravdu ;-) A taky mi přijde zajímavý to o tom How to Be Popular 8-) A souhlasim i s tim Michaelem :-D I když většina kladnejch klučičích postav má delší tmavý vlasy...Nebo aspoň tmavý :-) Jinak celkově skvělej článek ;-)

2 iw.ka | 7. října 2009 v 15:15 | Reagovat

keby som na facebooku, tak dám LIKE :D faakt pekný článok :)

3 Susannah | 7. října 2009 v 16:52 | Reagovat

Taky si myslím, pořád Elaine opakuju, jak se jí to povedlo.  :-) A s tím facebookem naprosto souhlasim. :D

4 Elaine | 7. října 2009 v 17:36 | Reagovat

Děkuju moc, holky. :-)

5 Adrianga | E-mail | Web | 10. října 2009 v 14:45 | Reagovat

Ahojky, nevíte někdo jestli se bude překládat PROM NIGHTS FROM HELL?

6 Danieliq | E-mail | 10. října 2009 v 16:32 | Reagovat

Toto je úplne skvelý článok, dobre som sa zasmiala. :D Meg a "HWSNBNITB" musia mať ozaj zábavné manželstvo. :D

7 Elaine | 10. října 2009 v 19:32 | Reagovat

Adrianga: Bohužel, nic o PNFH v češtině se ke mně nedoneslo.
Danieliq: Moc děkuju. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.