O historických romancích, které Meg Cabot napsala pod pseudonymem

28. října 2009 v 21:46 | Susannah |  - Ostatní -
V roce 1984 viděla Meg film "Romancing the Stone" a uvědomila si, že se chce stát spisovatelkou romancí, stejně jako postava Joan Wilder(ové). Během střední a vysoké napsala mnoho romantických novel, ale byla příliš nesmělá na to, aby je někomu ukázala.
Posléze, roku 1993, zemřel její otec. Tenkrát si Meg uvědomila, že život je příliš krátký na to, aby člověk aspoň nezkusil jít za svými sny. Když se toho dne dostala po pohřbu domů, poslala svůj první rukopis. Byl odmítnut.
Ale Meg se nepřestala pokoušet, protože, jak říkala její babička, "Nejsi stodolarovka, ne každý tě bude mít rád." O pět let později byla vydána její první romantická novela, Where Roses Grow Wild (pod pseudonymem Patricia Cabot, aby se její babička nedozvěděla, že píše oplzlé knihy).
Tyto knihy se ve Spojených Státech už příliš nedistribuují (i když byly přeloženy do mnoha jazyků a prodávají se v hodně zemích), ale hodně z nich obdrželo kladné recenze od Publishers Weekly. Meg se stala členkou The Romance Writers of America's Honor Roll (pozůstatek členů RWA, jejichž knihy byly v žebříčku bestsellerů v New York Times, Publishers Weekly a USA Today). V roce 2006 měla Meg na RWA (pozn. = Romantic Writers of America = američtí spisovatelé romancí) proslov.
Meg přestala používat pseudonym Patricia Cabot a v současné době píše všechny své knihy pod svým vlastním jménem.
Její babička se o těchto knihách dozvěděla a ani trochu se nenaštvala.
megcabot.com
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 iw.ka | 28. října 2009 v 21:52 | Reagovat

19993 :)

2 Susannah | Web | 28. října 2009 v 21:58 | Reagovat

Jej... Přesně takhle to vypadá, když si to po sobě člověk ani nečte. Díky.  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.