Rozhovor s Meg Cabot na Examiner.com

17. října 2009 v 11:30 | Elaine |  - Rozhovory a chaty -
Tenhle rozhovor je hodně nový, z 11. září 2009. Meg Cabot odpovídala na otázky reportérce Stacy Swann, fanynce Heather Wells. Doufám, že se vám to bude líbit.

______
Q = Question (otázka)
A = Answer (odpověď)
_______

Q: Meg, děkuju moc za čas strávený odpověďmi pro tvé fanoušky z Examineru, skutečně to oceňuji. Můžu si jenom představit, kolik musíš mít práce, takže pro začátek co máš dneska naplánováno?
A: Děkuju, že se mnou děláš rozhovor! Jsem velký fanda Examineru, který vždycky vypadal, že pokrývá témata, které se vynořují na mém Google Alert...
Můj seznam činností je šÍlEnÝ, protože odjíždím na turné (ze všech míst v Brazílii...ale moji čtenáři jsou velmi mnohakulturní)!
Dnes musím udělat
--dokončit tenhle rozhovor
--napsat krátký zápis na blog
--dokončit knihu, kterou píšu, a poslat ji své agentce (AKUTNÍ - ještě 3000 slov)!
--koupit si nový počítač z obchodu MAC, protože můj starý počítač se rozbil a říkají, že ten starý nestihnou spravit dřív, než odjedu na své turné
--nechat si udělat nehty (VELMI DŮLEŽITÉ)
--promluvit si s vydavatelem o jedné knize, kterou jsem zrovna odevzdala (ježíšmarjá)
--jít koupit víno, které vezmu na kamarádovu oslavu výročí svatby dnes večer
--odpovědět na email své kamarádce, která jde zpátky do školy - dokážete si představit vracet se do školy ve 42? Dobře ona!
--dohnat všechny reality show, které jsem zameškala
--BALIT!
A teď je poledne a jediná věc, kterou jsem udělala, je tenhle rozhovor. DRŽTE MI PALCE!
Q: S více než pětadvaceti vydanými knižními sériemi a pořád novými pokračováními pro některé je úžasné, že jsi schopna udržet je všechny jasné a tak svěží. S novými pokračováními Allie Finkle, Airheadu, nové paranormální série Abandon a (jupí!) nové knihy o Heather Wells, jak se rozhoduješ, kdy je čas pracovat na každé?
A: Obyčejně mi můj vydavatel řekne, abych pospíšila a dokončila nějakou, protože se blíží termín!Ale vážně, mám kalendář, který se zapňuje, když jsou hotové první koncepty, potom dokončeny rukopisy atd. Kalendář je zaplněný asi až do roku 2012, tedy myslím. Ale je to v pohodě, protože tohle jsou všechno nápady pro knihy, se kterými jsem přišla a předložila návrhy a ukázky kapitol doufajíc, že můj vydavatel je bude milovat stejně jako já (a milovali je, jinak by ty knihy nebyly v kalendáři). Takže se ráda dívám do kalendáře a říkám: "Á, dobrá, teď budu pracovat na_____!"
Q: Šla jsi na univerzitu studovat umění a později se vrátila k tvůrčímu psaní. Objevila se nějaká postava z tvých vydaných prací ve tvých dřívějších příbězích?
A: Jsem neskonale vděčná, že všechny knihy nebo příběhy, které jsem napsala na střední škole nebo na univerzitě, byly odmítnuty! Příběhy, které jsem tehdy vymýšlela, se neřídily pravidlem "Piš, co znáš" a vůbec se nepodobají tomu, co píšu teď (ale myslela jsem si, že jsou velmi "hluboké", protože byly tak smutné). Naštěstí Judy Troy, skvělá spisovatelka a učitelka psaní, kterou jsem měla na univerzitě, si mě jednou vzala stranou a řekla, že jestli máte dar být zábavný, byla by škoda ho nevyužít, když rozesmát lidi je vlastně těžší než je rozbrečet.
Takže moje práce je těď lidi rozesmát, protože v tom jsem dobrá zrovna jako můj bratr, který je policista a je dobrý v ochraňování lidí. Každý máme něco, v čem jsme dobří. Vtip spočívá v objevení toho, co to je.
Q: Když vezmeme v potaz, že píšeš pro ženy každého věku, jak odlišně reaguje každá věková skupina, když tě osobně potká na autogramiádách?
A: Ach, vůbec si nemyslím, že se to liší podle věku! Vážně to víc záleží přímo na člověku. Můžete potkat otevřené desetileté holky a hodně stydlivé šedesátileté ženy. Měla jsem sedmnáctky, které křičely při setkání (znám ten pocit - sama taky někdy křičím, když se vidím, zejména coby první věc ráno) a pak čtyřicátnice, které se chovaly jako teenageři. Je to skvělé! Tak nikdy fakt nevím, co mám očekávat, teda kromě ničeho. To je taková moje životní filozofie.
Q: Zmínila jsi, že některé z tvých postav jsou dobrými příklady toho, jak ses cítila během dospívání. Existuje nějaká postava, která se ti nejvíc podobá?
A: Ačkoli většina věcí, kterými si prošly, jsem si prošla i já (minus korunka), přála bych si, abych se víc podobala svým postavám! Nejsem vegetariánka nebo si skvěle vědoma životního prostředí jako Mia v Princezniných denících, ale hrozně bych ráda! Nikdy jsem nebyla dobrá v matice nebo v počítačových hrách jako Em v sérii Airhead (v češtině V kůži supermodelky), ale hrozně bych ráda. Mám ráda jídlo jako Heather v detektivkách Velikost L a pracovala jsem na koleji, ale nejsem statečná nebo rozhodná jako ona. Miluju módu jako Suze ze série Mediator... ale nevidím duchy.
Ačkoli miluju zvířata jako Allie ze série Allie Finkle, jsem víc nesmělá než ona a nemám knihu pravidel! Řekla bych, že dávám svým postavám některé zkušenosti, které mám, ale o většinu jejich předností se denně pokouším!
Q: 15. září vyjde čtvrtá kniha Allie Finkle's Rules for Girls - Stage Fright. Kolik z Allie Finkle jsi měla ve svých devíti letech?
A: Většinu ze skutečností Alliina života--"zlé holky" ve své třídě a dva otravné malé bratry, chtěla jsem kotě a stát se jako dospělá veterinářkou--mám přímo podle sebe (a hodně devítiletých holek, řekla bych)! Měla jsem partu různých kamarádů zrovna jako Allie a jednu holku, která mě totálně chtěla porazit...než jsem ji přemluvila na to, abychom se kamarádily (Pravidlo #1 - Jednej rychle)!
Ve Stage Fright si Allie uvědomí, že může mít i jiný sen - stát na jevišti!
Ale potom nedostane hlavní roli ve školní hře, něco takového se mi taky stalo. Učit se vyrovnání s odmítnutím a dál pokračovat ve svém snu je těžké v každém věku. Ve Stage Fright Allie nečelí jenom vyrovnávání s nezískáním role, kterou chtěla, ale i kamarádce, která řekne vůbec nejstrašnější slova: "Nenávidím tě!" Všechno je velmi autobiografické! Myslím si, že holky (a dokonce i někteří kluci) každého věku se s tím spojí!
Q: Nakonec, protože zbožňuju Heather Wells, můžeš nám dát nějaká vodítka na Heather v dalším díle?
A: Heather má rozhodně těžké období kvůli hledání svatebních šatů v její cenové kategorii, které lichotí její postavě - to je vždy výzva! Mezitím její zbrusu nová šéfová zrovna taky plánuje svatbu...a kvůli ní si Heather připadá trochu nedostatečně, protože ona je o tolik systematičtější (má svatebního průvodce). Navíc se Heather připravuje na život se svým přítelem Cooperem...ve stejném podlaží jejich domu. A samozřejmě by to nebyla kniha s Heather bez vraždy: někdo se snaží zabít novou ženu jejího bývalého přítele, Taniu, která jde za Heather pro pomoc...ne kvůli těm pokusům o vraždu, ale kvůli ošemetné situaci, která zahrnuje jakési svatební vydírání. Je to kniha hodně o svatbách...zejména pro někoho, který původně plánoval uspořádat tajnou svatbu! Chudinka Heather.
Q: Děkuju moc za odpovědi na tyhle otázky. Doufám, že se budeš mít v Brazílii krásně!
A: DĚKUJU!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kiley_F | 17. října 2009 v 16:35 | Reagovat

Páni ty ses do toho překladání ale dala :-D
Jen tak dál :-D

2 Elaine | 18. října 2009 v 0:11 | Reagovat

Kiley_F: Budu se snažit. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.