Dojem ze čtení "Being Nikki"

13. listopadu 2009 v 19:45 | Elaine |  Being Nikki
Včera mi přišel další balík s knihami... sice jsem začala číst tu druhou knihu, ale něco nevysvětlitelného mě táhlo k Being Nikki, druhému dílu série Airhead. Spoilery jsem zakryla obvyklým způsobem.

>>Brandon Stark je ale PARCHANT. HAJZL. ŠMEJD. Je stokrát horší než Paul. Horší než Marco. Nemyslela jsem si, že to někdy napíšu, ale on je i horší než ten hnusák z PD.
Hluboký nádech. Začnu od začátku.<<

Moc jsem od téhle knihy nečekala - přece jenom znám názor Susannah a tak vůbec. Ze začátku jsem byla dost v depresi, >>protože Em byla fakt hodně smutná, že ji Stark odpírá svobodnou vůli a pořád ji sledují a taky že její láska si myslí, že je mrtvá.<< Jenže pak... Being Nikki se mi začalo fakt dost líbit. Dokonce jsem začala tu knihu i zbožňovat. Měla jsem štěstí, že jsme měli ve škole na dvě hodiny supla a já mohla číst. (Pár lidí se mě dokonce zeptalo: "Ty čteš anglicky?")
Děj skvěle ubíhá, jak řekla Susannah. Je skvělá zápletka, jak řekla Susannah. Ale mně tam teda nic nechybělo. Jenom bych možná odstranila jistou postavu, aby neotravovala ty moje oblíbené.
Čtení mě moc bavilo, Meg je prostě nejlepší. Kniha je jako vždy lehce ironická a s nadhledem. Ačkoli jsem věděla dost spoilerů na tuhle knihu, při vlastním čtení jsem je vůbec neřešila.
Když jsem se dostala do Being Nikki, nebyla už pro mě cesta zpět.
>>Em: I když má život, který nechce, dokáže se s tím poprat. Sice párkrát myslí na sebevraždu, ale nemyslí to doopravdy. Co by si počala Cosy? Já na jejím místě bych se už dávno zhroutila. Em je hrozně chytrá a sympatická, snaží se udělat správnou věc.
Christopher: Ach, Christopher... Co tak k němu napsat... Hrozně na mě zapůsobilo, jak se svěřil Em (ale myslel si, že je to Nikki), že chce potopit celou velmoc Roberta Starka. Kvůli Em, kterou miloval odjakživa, ale nějak mu to nedocházelo. Jak řekl: "She was worth it." <<

>>Pasáž, u které jsem se smála: Lulu looked excited, hearing that. "Are we actually doing something against the law?" she wanted to know.
Christopher gave her a sarcastic look. "We just stole a limo," he said.
"Well," I said. "Technically, we only borriwed it. The owner's still inside, right?"
( Lulu vypadala vzrušená, když to uslyšela. "Děláme vlastně něco protizákonného?" chtěla vědět.
Christopher se na ni sarkasticky podíval. "Právě jsme ukradli limuzínu," řekl.
"No," řekla jsem. "Čistě technicky jsme si ji jenom půjčili. Vlastník je pořád uvnitř, ne?")
Oblíbená pasáž: cokoli s Christopherem
Neoblíbená pasáž: poslední kapitola
Happyend: Pro mě by byl happyend, kdyby kniha končila kapitolou 19. Ale ona měla bohužel kapitol 23. Hele, neberte mě špatně. Byla jsem moc ráda za 19. kapitolu. Ale stejně.
Výtka: Chtěla jsem, aby na konci dal Chris Brandonovi přes hubu. Pořád jsem ho podporovala, ale on pořád nic.
Největší překvapení: Nikki Howard žije... a jak odhaduju, ještě se pořádně zaplete do děje.
Teorie k Runaway: Takhle přece nemůže Em zůstat. To odporuje přírodním zákonům. A víře v Meg Cabot. Takže si myslím, že Brandon a jeho vypečenej tatík dostanou, co zaslouží, a Em a Christopher se dají dohromady.
Ježíši, já jsem ale patetická!<<

Takže když se to vezme kolem a kolem... rozhodla jsem se této knize dát...
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
kolik hádáte?
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

8 bodů z 10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Susannah | Web | 13. listopadu 2009 v 20:05 | Reagovat

Ty dvě scény se mi taky moc líbily. Celá část děje s Christopherem je prostě úžasná, protože Meg má vždycky naprosto neskutečný hlavní mužský postavy. :D Vážně se mi moc líbilo, když byla Em/Nikki u Chrise doma a tam byla ta fotka a všechno... Moment, jdu omrknout konec 19. kapitoly, i když tušim...  :-x Tý jo, na první pokus se to otevřelo na správnym místě! A jo, měla jsem pravdu. Mě taky dost štval konec. Na knížce mi chybělo, že Chris Ty-Víš-Komu jednu nevrazil. Hnusákovi hnusnýmu.
Žebříček záporáků...
1. Ty-Víš-Kdo
2. PD hnusák
3. Paul.
Protože Paul nebyl úplně špatnej. Ne záporák napořád. Ale PD hnusák tam byl místo PD úžasňáka a Ty-Víš-Kdo? Ten vede na celý lajně. Taky mě příšerně naštval.
Jinak já byla z existence tamtý tý víš který ( :-D ) taky hrozně překvapená. Ostatně mě vůbec nenapadá, jak to Meg všechno rozmotá. Jasně, že něco je znát z anotace, ale to neni všechno, že. Vážně nemám tušení, jestli pak bude N. zpátky N. a Em někde jinde, nebo Em bude N. No dilema!
Jsem hrozně zvědavá na trojku. Taky proto, že Meg happy endem nikdy nezklame.  8-)
Mimochodem ten spoiler s dvěma smajlíky uprostřed bílýho pole je fakt vtipnej.  :D Když člověk chce vědět, čemu ses smála, musí si přečíst spoilery.  8-)
Taky tě tak baví otázky "Ty čteš ANGLICKY?". Mně připadaj vtipný. Hlavně sledování reakcí.  ;-)

2 Elaine | 13. listopadu 2009 v 20:26 | Reagovat

Jé, tak dlouhej komentář jsem ani nečekala. :-)
U mě (a mám silný podezření, že i tu tebe) se Christopher totálně dostal do tý skupiny Michael, Jesse, Will a spol. :-D Jak jinak.
S žebříčkem záporáků souhlasím. Na ty víš koho jsem byla přišerně naštvaná. A pořád jsem. Jak jsem tu knížku dočetla a mamka mě zavolala, abych oškrábala brambory, tak jsem celou dobu pěnila.
Vůbec nedokážu předpovědět, jestli bude N. zase N. nebo jak to skončí. Ale ta operace je celkem dost riskantní a stojí děsný prachy, takže odhahuju, že podoby zůstanou.
Happyend BUDE. MUSÍ BÝT. Jinak bych to Meg nikdy neodpustila. Teď jsem si vzpomněla - pamatuješ, jak Meg snad jednou říkala, že chtěla zabít Suze? Kdyby jí to její agentka nerozmluvila, říkala jsem si, že by se Suze mohla objevit jako duch ve svým pokoji a tam najít Jesseho... takže by stejně byli spolu. Ale oficiální konec Twiligt se mi stejně hrozně moc líbí.
Já si z lidí Ty-čteš-anglicky taky dělám legraci. Vždycky se tváří tak udiveně. :-D

3 Elaine | 13. listopadu 2009 v 20:27 | Reagovat

PD úžasňák... zajímavý slovní spojení. :-D

4 Elaine | 13. listopadu 2009 v 20:29 | Reagovat

A myslíš, že na konci budou spolu i S. a L.?

5 Adrianga | 14. listopadu 2009 v 15:31 | Reagovat

kdo je PD HNUSÁK? A ÚŽASŇÁK? NĚJAK MI TO NEDOCHÁZÍ. :D doufám že to brzy vyjde i u nás...

6 Elaine | 14. listopadu 2009 v 15:49 | Reagovat

Adrianga: Myslím, že to sem nemůžu jen tak napsat, abych se náhodou neocitla rozmázla na silnici nebo nebyla jiným způsobem zneškodněná...
Pochopíš to, až si přečteš poslední díl Princezniných deníků. :-)

7 Adrianga | 14. listopadu 2009 v 16:32 | Reagovat

aha tak to jo... TEDA pokud to u nás vyjde. :(

8 Susannah | 15. listopadu 2009 v 9:21 | Reagovat

Já bych to S a L přála, protože mi spolu připadali hrozně... ne roztomilý, ale prostě něco na ten způsob.  :-P
Vím, že Meg mě určitě nezklame. I když sama ani nevim, jak přesně chci, aby ta knížka dopadla, bojim se, abych nebyla zklamaná... Ale snad ne, protože Chris každopádně patří do VIP skupiny. :-D Ten nápad se zabíjením Suze jsem Meg ještě úplně neodpustila, takže si toi pamatuju dost dobře.  :D Někde na fóru jsem četla názory, že další operace v jejich případě (už jsem zpátky u Airhead série) znovu nepřichází v úvahu, protože od té poslední to není tak dlouho a ohrozilo by to jejich životy. I když je hodně názorů, že Em nemůže zůstat tak jak je, protože by nebyla šťastná... A já nějak nápady nemám.  :-D Ale myslim, že by to Em zvládla. Každopádně je jasný, co v happy-endu nesmí a určitě nebude chybět.  ;-)

9 Danieliq | 15. července 2010 v 16:02 | Reagovat

Tak Being Nikki bola super, páčila sa mi viac ako Airhead.
ALE AKO MÁM TERAZ PRE BOHA VYDRŽAŤ KÝM MI O 4 TÝŽDNE PRÍDE RUNAWAY? Ten koniec bol od Meg taaaak krutý... Brandon je sprostý hajzel!

10 Susannah | 15. července 2010 v 20:40 | Reagovat

Danieliq: Viď? Kretén. Držim palce, ať ty 4 týdny přečkáš ve zdraví. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.