Dojem ze čtení "Tommy Sullivan is a Freak"

14. listopadu 2009 v 14:26 | Elaine |  Kniha PoF
Tak jsem zrovna dočetla knihu Tommy Sullivan Is A Freak, v Americe známou jako Pants on Fire. A abych to vyjádřila jedním slovem...

9,5 bodů z 10

WOW. Prostě... wow.
Tahle kniha mě úplně vyvedla z míry. Už jsem si trochu zvykla na Megin standard, ale tohle mě úplně rozhodilo. Meg nemá konkurenci.
Tommy Sullivan is a Freak mě hrozně moc bavilo. Přísahám, že jsem se prokazatelně křenila půlku knížky. Možná i víc. Je to totálně fantastická kniha.
Asi už z článků na blogu víte, že hlavní hrdinka je tentokrát populární. A musím říct, že je to příjemná změna. Vůbec to knize neuškodilo. Spíš to přispělo. Jasně, hrdinka je zase chytrá a hezká a navíc je skvělá ve focení, ale Meg z ní udělala normálního člověka. Myslím tím, že lže, nesnáší zaděnky a je v soutěži o zaděnkovou princeznu a navíc zahejbá svému příteli.
Knížka měla skvělý děj. Jasně, nejdřív jsem přečetla asi třicet stránek a pak zběhla k Being Nikki, ale když jsem se k ní vrátila, nedokázala jsem se už odtrhnout. Právě proto, že mě ta kniha dokázala pustit, jsem odečetla 0,5 bodu.
>>Neodpustím si komentář k Tommymu - myslím k postavě. Už od začátku bylo jasný, jak to s ním dopadne... Ale právě díky jemu jsem se skoro pořád smála. On měl tak neotřelý hlášky a byl přímý a vtipný a jeho rozhovory s Katie byly super.<<
Nevím, jak vy, ale nezdá se vám dost podobný >>Hi, Katie. It's me, Tom. Tom Sullivan. Look... about last night - I still don't understand exactly what happend. I - look, just call me, would you? We need to talk.<< a spoiler na PD10 >>Mia, I'm not sorry. And I'll wait. Love, Michael<<? Jasně, ty postavy se liší, ale v podstatě je to stejnej případ, ne?
Konec téhle knížky Meg napsala vážně ve velkém. Já nečekala tak velký obrat, to rozhodně ne. Je to super. Víc, než super. Je to bomba.
Jestli se vyhýbáte téhle knize, fakticky nevíte, co děláte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adrianga | 14. listopadu 2009 v 15:35 | Reagovat

já se jí nevyhýbám. jenom bych z ní nic neměla s mojí anglinou to ještě není v takovým stádiu čtení anglicky :D

mimochodem, kolik vám je?

2 Elaine | 14. listopadu 2009 v 15:45 | Reagovat

Možná jsem měla jinak formulovat tu větu.  8-)
Jestli se vyhýbáte téhle knize a umíte dost dobře anglicky, fakticky nevíte, co děláte. :-)
Mně je 15 a Susannah je 17.

3 Adrianga | 14. listopadu 2009 v 16:31 | Reagovat

A kde jste si nabraly takovou dobrou ANGLINU?? :D v tomhle věku( taky mi je 15) na to hodně lidí kašle.

4 Elaine | 14. listopadu 2009 v 16:59 | Reagovat

No, já mám celkově strašně moc ráda jazyky (na prvním místě je u mě španělština) a brácha si už několik let stahuje americký seriály v originále s titulkama, takže mi to občas půjčuje a já si to takhle procvičuju. Taky si zpívám anglický písničky a občas se dívám na i na filmy v angličitně.
Taky u knížek od Meg je výhoda, že jsou napsaný relativně JEDNODUCHOU angličtinou, protože třeba Stephenie Meyer nebo Dan Brown mají dost složitý knihy co se týče slovíček. Já začala s anglickýma knížkama od Meg ve čtrnácti, ale pár let před tím jsem četla HP. Ale to jsem znala v češtině vlastně nazpaměť, takže se to asi moc nepočítá.
První anglická kniha od Meg byla Teen Idol - a rozuměla jsem celkem špatně, ale kvůli Meg jsem si později objednala Avalon High a The Princess Present. Tomu jsem už rozuměla líp. Chce to prostě jenom trochu cviku. :-) Číst, číst, pořád číst, dívat se na seriály a filmy v angličtině. Jinak to nejde. :-)

5 Susannah | 15. listopadu 2009 v 9:14 | Reagovat

Taky mám moc ráda jazyky. :-) Angličtinu se učím od šesti let, ale až poslední tři roky konečně za něco stojí. :-D Angličtinu zbožňuju, líbí se mi její zvuk, hlášky v angličtině a tak vůbec. Na filmy se prakticky dívám jenom v angličtině a jedině s anglickými titulky, protože dabing je mi odporný a protože české titulky taky často překrucují význam. A já chci prostě znát ten pravý. :-D Plus samozřejmě čtení knížek v angličtině. No a tak nějak jsem si svoje znalosti vybudovala. Dost toho mám i z překládání článků sem na blog, protože to si člověk fakt rozšíří slovní zásobu.
A Elaine, jsem hroizně ráda, že na tvoje názory na Tommyho můžu reagovat jenom: JO, Jo, JO!!!! Protože já tu knížku zbožňuju. :-)

6 Adrianga | E-mail | 15. listopadu 2009 v 13:59 | Reagovat

Uplně jste mě přesvědčily abych si koupila nějakou knížku v aj. Která knížka od Meg Cabot v aj, kterou by měli v luxoru, je nejlepší pro mě?:D:D

Nechcete podniknout sraz Meg Cabot fandů? Já bych přišla už jen kvůli tomu abych vás poznala. :)

7 Danieliq | 27. června 2010 v 15:01 | Reagovat

Táto kniha je ÚŽASNÁ!!!!! Nesmierne VTIPNÁ!!!! A Tommy je NAJLEPŠÍ!!!!
A ja milujem Meg! A fakt neviem čo čítať sk§r - Airhead, Teen Idol, How to be Popular alebo čo... xD som fakt omámená z tejto knihy!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.