Meg o knize "Victoria and the Rogue"

5. listopadu 2009 v 21:44 | Elaine |  Kniha VatR
Na tak spoilerovou anotaci jsem snad ještě nenarazila. Skryla jsem druhou polovinu textu, aby si to mohl přečíst jenom ten, kdo chce.

O knize
Vyrůstajíc v daleké Indii, bohatá mladá dědička Lady Victoria Arbuthnot byla zvyklá řešit své vlastní záležitosti - nemluvě o těch ostatních lidí. Ale ve svých šestnácti letech je Vicky bez cavyků odeslána do Londýna, aby si našla manžela. Ale se svou obvyklou sebejistotou je Lady Victoria zasnoubena s dokonalým anglickým gentlemanem ještě dřív, než vkročí na britskou půdu.
Hugo Rothschild, devátý hrabě z Malfrey, má všechno, co by dívka mohla chtít od budoucího manžela: je pohledný a světácký, jestli ne bohatý. Lady Victoria má všechno zrovna tak, jak se jí to líbí. Tak by to bylo, kdyby ji mladý rozpustilý lodní kapitán Jacob Carstairs nechal na pokoji.
>>Jacobovo vměšování se do cizích záležitostí není nic méně než rozčilující a Victoria je zmatena jeho vytrvalostí. Ale když začíná být jasné, že mladý Lord Malfrey možná nebude jen tím, za koho se vydával, Victoria je přinucena uznat, že poprvé ve svém životě nemá pravdu. Nejenom o svém snoubenci, ale rovněž o důvodu zasahování hezkého lodního kapitána.<<

Inspirace
Moje nejoblíbenější hrdinky jsou ty pánovité jako Emma od Jane Austen, Harriet the Spy od Louise Fitzhugh a Flora z Cold Comfort Farm od Stelly Gibbon (mojí vůbec nejoblíbenější knihy). Takže jsem se rozhodla, že udělám hrdinku své další romance taky panovačnou - ale hezkým způsobem. Victoria si vážně myslí, že vážně jenom pomáhá a dělá věci lepšími. Bohužel ničema v jejím příběhu ne nezbytně souhlasí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.